Strecha - zateplenie

Zdravim, Cim by ste odporucali zateplit strechu? Vata alebo fukanou izolaciou? Taktiez otazocka, akym sposobom by ste uzatvorili strechu? Vid obrazok
Odpovedať
@goone mna by skor trápila ta vazba muriva v rohu...
Odpovedať
Profilova fotka
@cukrik25 mna tiez. Vyzera to ako prasklina z hora az dole 😄 @goone zavri to napr polystyrenom
Odpovedať
@cukrik25 mozno je to iba drazka na bleskozvod.
Odpovedať
@goone A co mate v projekte?
Odpovedať
@exponent v projekte mam vatu, ale pytam sa na skusenosti, co je lepsie.
Odpovedať
Profilova fotka
My sme napokon išli do striekanej, je to o tom, čo preferuješ ty, čo sa ti zdá lepšie, veľa som si o tom zisťoval, aj po známych a tak, ale hlavne som mal obavu aby sa nám niečo do izolácie nenasťahovalo, tak aj to bola taká vec, ktorá zavážila.
Odpovedať
@goone najdu sa stale ludia, ktori davaju vatu a su s tym v pohode. Ale ja tiez uz pozeram skor po inom variante. Mna striekana izolacia oslovila a teraz sa snazim si o tom pozistovat, co najviac. Uz som aj par firiem oslovil a cakam ake budu ponuky.
Odpovedať
Profilova fotka
@kordo3 hlavne tie ponuky aj si zisti o akú penu ide a neriaď sa pri výbere len cenou, za mňa aj prístup je podstatný, komunikácia s nimi, vieš keď budeš mať nejaké otázky aby v pohode sa s tebou bavili.
Odpovedať
Profilova fotka
Ja by som mal podobnú otázku, ale pri betóne, že čo by bolo vhodné použiť na zateplenie? .. keď sa spraví rekuperačný systém tak čo by ste odporúčali lebo tiež v projekte je uvedená vata (polystyrén isto nechceme) a nad vatou rozmýšľame či ju dať alebo skôr prírodná izolácia ako napr. čo sa teraz často používa fúkané drevovlákno? 🙂 Uvažujeme nadtým, že čo by sa pri betónovej platní odporúčalo dať a zároveň aby to bolo čiastočne pochôdzne aspoň na uloženie rôznych veci? 🙂 Máme úplnú dilemu do čoho ísť či dať vatu alebo drevovlákno fukané (35 cm) 🤔
Odpovedať
@romi94 nic v zlom polystyren fuj fuj zhanas prirodne materialy a komin na foto openeny 😉
Odpovedať
Profilova fotka
@sousedekovci89 tak pôvodne táto firma všetko rieši takto že polystyrén, tá už by najradšej aj založila, že si to dáva 90% ľudí čomu moc neverím, asi majú svoj spôsob a pre nich jednoduchšia robota 🤔
Odpovedať
@romi94 davaju bezne ludia aj tu na MS polystyren. Vyhodou je ze je pochodzny co vata a vlakno na to potrebju minimalne nejaky rost na pochodznost.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@srssen dakujem za radu, tak snazim sa na vsetkom, co sa domu tyka brat si to z viacerych stran, zistovat si toho co najviac, lebo chcem to mat urobene raz a poriadne a nemat nejake problemy, ktore by ma potom stali dalsie peniaze.
Odpovedať
Profilova fotka
@kordo3 je to normálne, mal som to podobne, len dosť času to zaberie, keď niektoré firmy si dávajú aj načas s cenovými ponukami, že to nejde jedna radosť.
Odpovedať
@srssen ano uz cakam na ponuky, uz aj nejake obhliadky boli, tak som zvedavy, ze co. Ale tak som uz rad, ze som sa niekam posunul, uz aspon toto je pre mna taky posun vpred. Som aj na ceny zvedavy.
Odpovedať
Profilova fotka
@kordo3 tak tie ceny môžu byť rôzne, na to sa priprav, len zase myslím si, že pri tomto je skôr podstatné to ako kto funguje, že ako sa dá s firmou dohodnúť, či majú snahu vyjsť v ústrety a teda aby to čo robia, robili dobre. To je základ.
Odpovedať
@srssen na to som uz prisiel, ked mi zacali prichadzat, ale od jednej firmy nemam este stale, ale to uz nejdem riesit, vyberiem z tych, co mi poslali a uvidim, uz akoze som si vsimol aj to, ze ked boli na obhliadkach tak nie kazdy bol taky vyrecny, taky ze mal snahu mi coto vysvetlit, tak no uvidime, chcem to po novom roku uz uplne doklepnut.
Odpovedať
Profilova fotka
@kordo3 dobré je to, keď ti vysvetlia, keď ťa oboznámia s tým, čo vlastne idú robiť, sú firmy pri ktorých môžeš aj byť, keď ti budú realizáciu robiť.
Odpovedať
@srssen ano ano, to je fakt. Uz mam vybrate, uz som dohodnuty. Len som nevedel, ze kedy sa to bude moct cele robit, ci teda aj taketo pocasie je v pohode, ci sa to moze aj teraz keby taketo teploty ostali alebo ci este pockat na teplejsie.
Odpovedať
Profilova fotka
@kordo3 a dohodli ste sa ako? Kedy to budeš mať? Na ako dlho to u teba asi vyzerá?
Odpovedať
@srssen ano dohodli, buduci tyzden by mali prist mi robit z izolacia.eu izolaciu. Dohodli sme sa tak, aby to sedelo aj mne aj im, tak som zvedavy na to ako to pojde, pytal som sa, ci mozem byt pri tom, tak dovolili, tak uvidime kolko to bude trvat, ako to pojde.
Odpovedať
Profilova fotka
@kordo3 potom dobré, že to budeš mať čoskoro spravené a môžeš sa pohnúť ďalej. Dobré je, že si si dal viac ponúk urobiť a potom sa rozhodoval, lebo to aspoň vieš aj ako to kde vychádza. Daj potom vedieť ako to dopadlo.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 4 mesiacoch
@kordo3 na zaklade coho ste sa pre nich rozhodli? nejaky znamy vam ich odporucil? 🙂 lebo my napriklad taketo firmy na okoli ani nemame, tak pravdepodobne by sme ani netusili pre koho sa rozhodnut 😄
Odpovedať
@srssen uz to mame hotove, vsetko urobene a bolo to pomerne rychlo, co som rad, ze to nebolo na dlhe lakte. Dokonca som mohol byt aj pri tom, ked ju striekali, aby som videl ako sa to robi, to som bol prekvapeny, ze s tym nie je problem.
Odpovedať
@cincila11 aj tu som cital nejake diskusie, lustroval som po webe, aj so znamymi som sa rozpraval, ono ked sa o nieco zacnes zaujimat, tak prides na to, ze moznosti su, akurat si ich nevidela, kedze si tomu nevenovala nejaku pozornost 😄
Odpovedať
@kordo3 nooo tak na tom moze nieco byt, oni boli teda asi aj z vasho okolie ci?
Odpovedať
Profilova fotka
@kordo3 prečo by s tým mal byť problém, všetko je to od dohody s firmou, myslím, že niektorí ľudia nemajú problém vyjsť v ústrety.
Odpovedať
na vsetkom sa da dohodnut ak sa chce
Odpovedať
@srssen nevedel som, ci to nie je nejaka robota, ze sa pri tom clovek moze zaspinit, ci to nestrieka kade tade, nemal som uplne predstavu, ze ako to prebieha ta aplikacia, zato som nevedel, ale teda prijemne ma to prekvapilo, ze su aj taketo moznosti.
Odpovedať
Profilova fotka
tieto izolacie sa nedaju robit len tak. tie mechanizmy nemaju nahodou schovane priamo v autach a z nich len natahane hadice, ktorymi sa izolacia bud fuka alebo strieka?
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?