Skladba podlahy po premeraní do 27 cm + otázky na použitie anhydridu a EPS150s/XPS

Profilova fotka
Čaute, idem po natavení ipy v dvoch vrstvách ukladať izoláciu a dávať podlahové kúrenie na systémovú dosku(bez izolácie). Nameral som, že mám po bod nula cca 26,5-27 cm v dome teraz. Bude napr takáto skladba ok ??? Polystyrén eps 150 - 10+10cm Systemová doska bez izolácie + rurka 1,6 cm Anhydrit aj s rúrkami a systémovou doskou cca 5,3 - 5,8 cm Konečná podlaha (plavačka 8mm+2mm / dlažba 9mm+3 mm) 1,2 cm Bolo by to takto v pohode ??? Koľko cm potrebuje anhydrit 1. nad rurkou resp. 2. aj s rúrkou ??? Ďalšia otázka je, že kde by ste anhydrit v dome nedávali, teda miesta ktoré treba vynechať: 1. Budem mať 90x120 cm Walkin sprcháč, ktorý bude treba aj vyspádovať tých 120 cm, takže to by sa vynechalo 120x90, alebo treba vynechať o niečo viac? Ak Áno, tak o koľko viac. Na boku pod sklom bude napr. tkz. spádová lista... 2. Pod vaňou ??? To by som videl ako zbytočné, vaňa bude zamurovaná a pod teda voda nebude a pred vaňou bude dlažba... 3. Do Garáže ??? Asi nedávať, lebo som čítal, že existuje aj pevnejší typ anhydridu. 4. Technická (Prívod vody, prácka, tep. čerpadlo so cca. 200 l zásobníkom) Ešte jedna vec, ohľadne tvrdšieho polystyrénu ako 150s v niektorých častiach domu. 1. Garáž mám použitie xps už v projekte, to mi je jasné 2. Kúpeľna, pod vaňu xps??? Pod sprcháč xps??? 3. Do technickej celej xps ??? Práčka a susicka budu napr na sebe, tepelné čerpadlo bude mať dosť váhu 300-400 kg Posledná otázka: 1. Anhydrit treba v miestnostiach s "vodnou prevádzkou nejak penetrovať ??? Ochranný náter do kúpeľne je mi jasný a možem ho dať aj do technickej a mozno aj do predsiene... Ďakujem za odpoveďe - mám 110 m2 dom + 35m2 garáž - aká by bola cena ??? :-D :-D :-D
Odpovedať
no neviem ci staviame mi alebo ty :-) na vacsinu otazok si si uz sam odpovedal, len si ocividne nerozhodny 8-) ako keby som cital udaje o svojom dome, len ho mam vacsi o 50m2 a anhydrid ma stal do 3000.
Odpovedať
@predatorzv EPS150S ma trvalú zaťažiteľnosť 3000kg/m2 myslíš že niekde toľko budeš mať?
Odpovedať
Profilova fotka
@predatorzv nad rúrkou by malo byť 3,5 cm. Systémová doska je dosť drahá, nestačili by len U úchyty?? 1.1 keď chceš spraviť spád, tak tam Anhydrit nedávaj 1.2 môžeš ho dať pod vaňu 1.3 do garáže račej betón.... odolnejší (počítaj s tým že cez zimu si tam s autom nanosíš vodu a soľ) 1.4 ??? Čo si tím myslel? 2.1 áno 2.2 podľa mňa netreba, keď budeš mať obmurovku okolo vane, ťa ti váhu prenesie na väčšiu plochu. 2.3 zbytočne drahé.......práčka a sušička nech vážia cca 100kg na 0,25m². To máš aké tepelné čerpadlo?? Lebo veľa vnútorných jednotiek sa vešia na stenu. Môžeš dať XPS iba pod akumulačku, výmenník. 3.1 penetrovat musíš všetok anhydrit. (Napr. Ceresit CT17) PS: keď už si čisluješ otázky tak dodrž poradie :-D :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@logo22 Prepáč, najskôr som chcel len zo dve otázky a sa to rozrástol :-D 1.4, že tam bude veľa zdrojov vody, ale zas nie mokré prostredie, takže asi tam anhydrit bude OK. Ďakujem za odpovede ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@rkorba Veď to, že ja staviam a od stavebníctva som profesne na milé ďaleko, takže ma stoji nemalé úsilie to všetko dobre zorganizovať a na koniec aj svojpomocne spraviť, síce mam aj realizačný projekt, ale ten nikdy nerieši detaily a keď aj áno, tak ich prevedenie v praxi je kapitola sama o sebe... Keď sem dávam otázku, väčšinou mam už všetko naštudovanie a chcem si len potvrdiť postup, resp. zistiť, či som na niečo nepozabudol, alebo, či sa niečo ešte nedá vylepšiť... Takže, preto sa už rovno snažím napísať aj nejaké riešenie. Ta skladba a výška anhydridu je podľa teba ok? Ide o to, že v projekte mam 1cm ipa + 10+5pol.+3,5 doska+rurky1, 6+beton.poter+1,3nivel.a.naslapna vrstva... Spolu 25cm. V praxi mam už po ipe cca 26,5-27cm a kurenar mi navrhol systému bez polystyrénu a dat anhydrit, mne sa to pozdáva, takže chcem ísť do toho. Na druhej strane 10+10 by sa dobre realizovalo a kombinovalo len to musí vychádzať 😁 Ps. Ja sa nemám koho spýtať, svokor staval pred 25 r a je elektrikár-stará skola 😁😁😁
Odpovedať
@predatorzv tak to napisem v skratke ako to vyslo mne. 2cm zakladacia malta s hydroizolaciou. Pre jednoduchost som si povedal, ze 0 bude 1. rad, takze 27cm. Dal som hydroizolaciu, separacnu foliu 2x 10cm eps100 koli cene (30% lacnejsi ako eps150) do celeho baraku okrem dvojgaraze tam som dal na doporucenie poterara 10+8cm XPS a o 2cm viac poteru, taku istu strukturu mam pod vanou a v technickej kde bude vedla seba 300l zasobnik a TC s 200l. Odratal som 1,5cm na dlazbu a vyslo mi akurat anhydridu, pricom mi vysla priemerna vyska 5,8cm koli 7cm na XPS. @logo22 ten xps si tam vyrezal smiesne, lebo tlak bude posobit plosne a kludne si tam mohol dat celu platnu a nehrat sa s tym takto zbytocne :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@predatorzv asi každý má v technickej veľa spojov s vodou.......to je otázka o kvalite vodára, kúrenára. Dajú sa kúpiť záplavové čísla, keď máš strach s vytopenia. Chvíľkové zaťaženie vodou anhydrit znesie, problém nastáva pri dlhodobom nasiakavaný Zabudol dom ešte dodať že si neriešil dilataciu pri stenách, odpadoch, trupkach. @rkorba to som mal zvišky čo mi ostali keď som robil základovou platnú.
Odpovedať
Profilova fotka
@rkorba Presne ako môj dom, ja som tiež bral hranu 1, radu a tak mi vyšlo cca 27 cm 😁 Dík za info budem to robiť podobne.
Odpovedať
Profilova fotka
@logo22 To všetko mi je jasne, neviem akú dilataciu myslíš. Vodara mam kvalitného, dávam plast hliník a herz trúbky na kúrenie. Dilataciu v doske mam, potrubie ma zákruty na tepelnú zaztaznost, spojky sú lisované. Akurát mam na tlakovane vzduchom, prípojku vody akurát riešim, len od šachty mam cca 85 m dĺžku a 15 m výškových, tak je to náročnejšie zrealizovať 😉
Odpovedať
@predatorzv v technickej a kupelke davam na spoj podlaha stena hydroizolaciu pre istotu a na to davam kvalitny 1cm gres a sparovku, takze sa nebojim zatopenia anhydridu. Chcel som i do garaze, ale som z toho upustil koli gresu., ktory je minimalne nasiakavy i vdaka glazure.
Odpovedať
Profilova fotka
@rkorba V skladbe podlahy mam v projekte ku dlažbe 8mm dlažba, 2 mm lepidlo + 8mm plavacka + 2 mm podložka, teda obe 1cm. Dlažbu do kupelky sme ale vybrali 9mm, tak neviem ci to znamená 9+2 = 1,1 cm. Mne osobne je tých 2mm pod dlažbu celkom malo... V projekte bolo mimo toto ešte po tým nivelak 3 mm, tak sa počítalo s rovným povrchom. To by som bez nivelak dosiahol anhydridom, len stále mi vŕta hlavou ci 2mm stačí vynechať na dlažbu? Ty si koľko vynechal k bodu 0? 10mm Greš +??? lepidlo. ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@predatorzv na tej fotke to je vidieť, to modro-žlte. Je to molitan s trochou fólie aby sa ti ľahšie lepilo. Dáva sa to od stien, trubiek a slúži to ako dilatacia. Treba dilatovat aj anhydrit
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@logo22 Jaj to 😁 Jasne.. kurenar mi to dá, 1cm nad bod nula aby som nemusel nič orezavat, čo je lepšie ako som ja chcel pôvodne dávať a odrezať... Darmo 25r. Praxe ma chalan...
Odpovedať
@predatorzv naschval som si nechal na 10mm gres 5mm na lepidlo, lebo je velkoformatovy a budem nanasat 10mm hrebenom pod uhlom cize to bude po polozeni cca 5mm.
Odpovedať
Profilova fotka
@rkorba Aha, ja nemám veľký formát. Poradil by si mi koľko vynechať? Akým hrebeňom by to bolo dobre robiť? Dík vopred 😉😉😉
Odpovedať
@predatorzv Systémová doska a bez izolácie v tomto prípade je nezmysel. Vyhodené peniaze a komplikácie pri práci.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?