Riesenie kryvosti podkladu.

Zdravím všetkych majstrov,riesim uz asi otrepanu dilemu. Takze dom je v stave natahanych vodovodnych, kanalizacnych a el. rozvodov a odizolovanym podkladom HI.Problem je v tom ze podklad-ZB deka,je esumerne nerovny v rozdiele vysky do 5cm.Ako polozit eps tak aby to bolo v poriadku.Skladba podlahy ´20cm-"0" . HI,EPS 12cm,folia podlahove kurenie,Poter6,5cm , fin dlazba+lep 1,5 cm.Ide o to ze pri tej kryvosti bude niekde 5,5-10,5cm poteru-polosuchy cementovy.EPS 200S 2x6cm kurenie a TUV bude s TC vzduch-voda.
Odpovedať
Zmeraj si najvyžší bod a od neho sa odraz. Budeš sa s tým musieť vyhrať a použiť rôzne hrúbky izolácie. Nekupuj haldy izolácie aby si jej nemal prebytok. Vyskúšaj položiť jednu izbu a uvidíš ako ti to pôjde. Kde máš spoje izolácie na ZD prebrús izoláciu aby ti neplávala a na spoje kludne použi lepidlo na polystyrén(penu).Existuje varianta aj, že by si si dal polystyrénbetón(možno to nieje odborný názov 🙂 )... ale niesom odborník tak počkaj kým sa neozvú viacerí.
Odpovedať
@winfast21 neviem to brusenie izolacie asi necham tak viem ze su tam nerovnosti ale eps by sa mal dostatocne prispôsobiť preto aj rozmyslam ci radsej nevolit eps tvrdosti150s.Premyslal som nad tým rozkladaním rozlicnych hrubok polystyrenu ale neviem ci vadia tie spoje rozdielov 1cm.A tie nerovnosti spojov HI niesu vsetky nerovnosti na tej deke niekde su väčšie sekance od stahovania betonu 😄 Nerovnost ma charakter -1az+4 preto 5cm.Najlepsie by bolo niecim vyrovnat ten podklad ako napr nivelackou ale to je najdrahsi proces a ani neviem co by sa stalo keby to vylejem priamo na HI.
Odpovedať
@stavam mal som to tak isto. Pouzil som Liapor frakciu 0-4 a latou stahoval do roviny. Stalo to cca 500€ navyse, ale chcel som to mat ako ma byt.
Odpovedať
ak to chces vyrovnať tak vyskušaj piesok (šaštín)...len ho musíš nechať vysušiť
Odpovedať
a čo sa týka 1cm spojov tie nevadia...a ak vadia tak pre lepší pocit môžeš orezať nožíkom 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
to sú problémy, naukladať PS, kde trčí vybrať, dať tenší, 1-2 cm odskoky na výške nie sú problém, poter dorovná
Odpovedať
@jan45 uz len nakupit aspon 100m2 navyse polystyrenu a mozem sa hrat ...hrubsi tensi. ň
Odpovedať
Profilova fotka
@stavam to ste ešte nevideli rezačku?
Odpovedať
videl,len som odpovedal na vasu odbornu odpoved.
Odpovedať
Ja, že tu niekto rieši kryvost (od zakrývať), a to je krivost od krivy = nie rovny :-D
Odpovedať
@winfast21 @stavam polystyrénbeton alebo ekostyren ideme aj my dávať nakoľko riešime podobnú dilemu avšak tam musi ísť minimálne 5cm a to je zrejme už nad tvoj limit. No má to aj tepelnoizolačné vlastnosti (keďže sú tam polystyrénové gulicky) aspoň tak mi povedal pán s ktorým som sa rozprávala tak by si nemusel potom možno dávať 12cm EPS ale o niečo menší
Odpovedať
Co si myslíte o lepení podlahového polystyrénu PUR penou? O HI.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@stavam ak máš veľa peňazí a času kľudne si to lep.Inak je to úplná blbosť a nemá to žiadny efekt.
Odpovedať
@stavam a akú bude mať funkciu?polystyren musíš lepiť na stene aby nespadol, ale z podlahy pod poterom?
Odpovedať
@duzu pod poterom. Ide mi o to ze keď to prilepim tak sa to už nebude hýbať a zároveň vyrovnám nerovný podklad. Ale akú má stlacitelnost ta pena ci mi to časom nesadne na miestach kde bude väčšia záťaž? To neviem.
Odpovedať
Eps je 200s
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?