Presnosť a rovnosť polystyrénovych tabúľ

Zobraz úvodný príspevok
Dobrý deň plánujem zatepľovať polystyrénom hrúbky 20cm vedeli by ste mi poradiť od akého výrobcu ho zobrať kto ho má rozmerov najpresnejší a nepoprehynany ako luk ďakujem za rady
Odpovedať
1
2
@mesarosanton pane úplne s Vami súhlasím, čo sa týka polystyrén aj lepidla. My robíme s Austrothermom roky a je to na našom trhu top kvalita. Najhoršie skúsenosti počúvame na Slovizol, bohužiaľ drobný cenový rozdiel je stále pre niektorých rozhodujúce kritérium. Otázkou je, či sa ozaj oplatí na vlastnej stavbe šetriť za každú cenu, keď sa tam človek chystá bývať xy rokov :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@conoterran , tiež by ste si na vlastnu stavbu nedal sivý fasadny polystyren?
Odpovedať
@elisss54 ja osobne nie, ale vždy je to na preferencii zákazníka. :-) kolega riešil grafitový polystyrén aj s ľudmi z Austrothermu, konkrétne pomer cena/reálna kvalita oproti klasickému EPS - keď už ma zákazník priplatiť, nech to stojí za to. Ďalej nemôžeme zabúdať na to, že pri grafite treba použiť iné lepidlo než na EPS a treba dávať VEĽKÝ pozor pri zabudovaní grafitu. Problémom je hlavne aplikácia pri počasí, kedy je veľký teplotný rozdiel medzi dňom a nocou a keď dochádza k prudkej zmene počasia. Viackrát sme videli na stavbách zvlnený či vydutý grafit, boli aj prípady, keď niektoré platne odpadli. Niektorí možno budú oponovať kvalitou zhotoviteľov, nepopieram, ale nemôžeme zabúdať aj na to, že grafit je “mastný” a preto treba dať pozor na zvolené lepidlo a počasie pri práci s grafitom :-) ak to ale zhrniem, fakt ma každý to svoje, niekto odmieta polystyrén ako celok, môj kamarát zas napríklad predáva ako zateplovák ovčiu vlnu, možností je viac :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@conoterran , kamarat mal aké vyhrady voči sivému polystyrenu, kedže to riešil s austrotherm? Aj niečo vyriešil??? Poraďte, ja by som fakt ten sivý chcela..., k vôli hrubke zateplenia... Aký mam teda dať, aby som sa vyhla čo najviac problémom...Ovčiu vlnu by som ja zas na dom nikdy nedala....
Odpovedať
Profilova fotka
@elisss54 na dom sa ovcia vlna nedava.., ked tak do stropu, alebo stien.... podla mna najlepsia je prirodna izolacia
Odpovedať
Profilova fotka
@mimms , ja čo viem tak dáva sa aj na dom...
Odpovedať
@elisss54 ja mám Isover grafitovy a nemal som vôbec žiadny problém. Lepil som na penu. Je pravda, že som ho kupoval už pár rokov dozadu a mal som rozmer 2x1 m. Ale opakujem, nenašiel som jediný problém. Aj čo sa presnosti týka alebo že by boli prehnute. Spary som vypenoval nizkoexpanznou penou až keď sa citeľne ochladilo, lebo je pravda, že za teplého počasia neboli skoro žiadne. Ale to je fyzika, nie chýba výrobcu....
Odpovedať
@hydros ,Neviem ako teraz,ale pred 5-timi rokmi som reklamoval ich podlahový EPS.Mal mernú hmotnosť fasádneho EPS.Vrátili mi peniaze.Keď som si následne zadal tú firmu do vyhľadávača zistil som,že bola vyradená z českého zväzu výrobcov polystyrénu.Možno je to dnes už ináč,nemám prehľad,osobne by som od nich nekupoval.Pamätám si,že som potom kúpil polyform,ktorý bez problémov spĺňal limity normy.
Odpovedať
@jaropetrik ďakujem ti veľmi pekne za info budem brať od Polyformu fasadnym F 80 hrúbky 200mm
Odpovedať
@hydros Teraz som po rokoch navštívil stránku epscr.cz,kde je tá firma uvedená ako člen združenia.Nikde ale neviem zistiť odkedy.Za tých 5 rokov sa toho dosť zmenilo..je dosť možné,že dnes s kvalitou nemajú žiadny problém.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 10 mesiacoch
Zdravim, rad by som ozivil temu, Ktoru firmu vyrobok by ste aktualne z pohladu kvalitaty odporucali Polyform EPS 80 NEO Isover - Greywall Austrotherm - GrEPS 70 (Da sa na SVK kupit Rakuska, alebo Madarska produkcia?) Basf - Neopor ( da sa na SVK kupit nemecka produkcia?) Basf -Multitherm NEO ( vyrabany v Cechach) vopred vdaka
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?