Prečo máme vlhké steny?

Profilova fotka
Prosim o radu,pomoc.Vlhnu nám steny v novostavbe.Byvame od 8/2019 a po pár mesiacoch nám začali vlhnut steny v garáži a vchodovej chodbe a už nám to prešlo aj do jedální a skladu.
Odpovedať
Profilova fotka
Stavali ste sami alebo firma, ci ste kupili novostavbu. Urcite tam je poskodena izolacia ( ak tam teda je?).
Odpovedať
Profilova fotka
Firma nám stavala,izoláciu mame
Odpovedať
Profilova fotka
@peksova Keď vám stavala firma tak snáď je na to nejaká záruka, tak im to nahláste nech to prídu riešiť.
Odpovedať
Profilova fotka
@peksova mas aj nejaku fotodokumentaciu ako vam robili zaklady , zakladovu dosku, ako natavili hydroizolaciu? Stavbu mate nad terenom ,ci tam kde Vam to vlhne ste v zemi? Urcite to reklamujte u firmy ,co Vam stavala.
Odpovedať
Profilova fotka
@mes1177 áno,fotodokumentáciu máme ,stavbu máme nad terenom.
Odpovedať
Profilova fotka
@peksova urob album s fotodokumentaciou , nech sa pozrieme , mozno z fotiek Ti tu skuseni majstri nieco poradia, ale ja si myslim ,ze to v prvom rade treba urcite u firmy reklamovat , cim skor.
Odpovedať
Profilova fotka
@mes1177 neviem ci to aj takto bude stacit... 😕
Odpovedať
Profilova fotka
@peksova jednoznačne by som sa obrátil na firmu, ktorá vám to stavala!
Odpovedať
Profilova fotka
Zabudla som este napisat,ze mame podlahove kurenie...ak by bol problem v podlahovom kureni tak by klesal asi tlak,vsak?
Odpovedať
Stavba je tesne nad terenom. Ako mate odizolovany prvy rad od vonkajsieho terenu?
Odpovedať
Profilova fotka
@peksova Ešte by si mohla dať foto ako to vyzerá po dokončení, lebo hydroizolácia by mala byť vyvedená aspon 30 cm nad upravený terén, teda predpokladám že vlhkosť je len na obvodových stenách, alebo aj inde.
Odpovedať
Profilova fotka
... tie vlhke steny mame len v urcitej casti domu....nie v celom dome.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@martosko tie vlhke steny nie su obvodove...ani jedna
Odpovedať
Profilova fotka
To podlahovka nebude. Bude to tym ,ze stavba je tesne nad terenom. Podla mna zateka voda medzi hydroizolaciu a tehlu pretoze nezahli ipu na murivo ( tehlu ) jednoznacne je tam chyba v technickom prevedeni. Ja som len zena laik 🙂 nech sa este vyjadria pani majstri.
Odpovedať
Profilova fotka
@peksova ak nie su obvodove , davali aj pod priecky ipu? Na fotke je len penetrak , ci?
Odpovedať
@peksova kadiaľ vám idú vodovodné trúbky? Áno pokiaľ by to bolo podlahovým kúrením tak by vám klesal tlak, kľudne to moze byť rozvodmi vody, zle zaizolovanim sprchovým kútom.
Odpovedať
Profilova fotka
@peksova A začali vlhnúť všetky naraz alebo postupne, ide v tých miestach nejaké potrubie. Známej sa začala zrážať voda na podlahe v pivnici už chcela obkopávať skoro nový dom a zisťovať chybu v hydroizolácii lebo boli mokré aj steny a nakoniec sa zistilo že v kuchyni nad pivnicou je prasknutý zatvárací ventil cez ktorý bola pripojená batéria , a pritom v tej miestnosti nebolo vidieť vlhkosť až pokiaľ sa neodtiahla linka. Tým chcem povedať to že ak niekde uniká voda nemusí to byť v takých množstvách aby sa to dalo postrehnúť ale časom to môže spôsobiť veľkú škodu. Najlepšie by bolo keby sa na to niekto pozrel na mieste, preto som na začiatku vravel že to treba nahlásiť realizátorovi.
Odpovedať
Profilova fotka
@peksova v mieste, kde vám to vlhne sú nejaké vodovodné trubky ? nevšimli ste si či nemáte zvýšený odber vody napr. ? 🙂
Odpovedať
@peksova toto vyzera na unik vody z vodovodnych rur. Dajte spravit tlakovu skusku
Odpovedať
Profilova fotka
budu nam ich robit tento tyzden,tak som zvedava ake budu vysledky. 😞
Odpovedať
Zateka ti voda pod polystyrenom do najnizsieho miesta zakladovej dosky a tam ti ju natahuju steny ci uz obvodove alebo priecky. Nemusia to byt rozvody vody ale i zle spraveny odpad.
Odpovedať
Profilova fotka
@peksova Nemusíš čakat celý týždeň, sprav si ju informatívne sama dnes . Choď k hlavnému uzáveru vody a uzavri ho.Zároveń si odpíš stav,aj malé koliesko. V dome nepoužívaj vodu,ani WC nesplachuj. Po 2-3 hodinách pusti hlavný uzáver a zároveň sleduj hodiny,či dotláča vodu do systému .Ak dotláča.....máš únik vody. Takto som zistil únik vody u mojej dcéry ...tiež v novostavbe...ostatné riešila už firma.
Odpovedať
Profilova fotka
este lepsie je si vodomer odfotit mobilom :)
Odpovedať
a vlhkost zo stien nič?stavba skne aj roky
Odpovedať
@peksova ja som mal podobny problem a bol prasknuty hlavny ventil privod vody v dome,ako vlas taky prsklina a len slzilo ale steny začali byt mokré. Ak je dobre urobena izolacia tak ta vlhkost len do stien može ist. stupat. Treba sledovat vodomer ako to už tu vyššie pisali. ked odstranite poruchu tak po určitom čase tie steny vyschnu.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
Zdravím, prišli ste na príčinu..?
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?