Podlahové vykurovanie - názory

Zdravím, chcem sa spýtať na názor takto odvedenej práce. A taktiež, či je moc veľký problém, ak už je spravený aj poter a nie sú tam chráničky (pri prechode cez stenu, pri rozvádzačoch a aj pri dilatáciách). Podľa kúrenára, ktorý to robil, tak v cementovom potere, nie sú potrebné a nedal ich tam.. Ďakujem za vaše názory.
Odpovedať
@marko_krajmer Hm no neviem co si slubujes od diskusie a komentarov. Fungovat to zrejme bude, problemy snad nenastanu, ale keby som si to takto natahal sam tak oka budem tu byvat... ale ak je toto odvedena praca kurenara ktory si za to necha zaplatit tak je to trosku na povazenie... ako sa hovori: Dobre zbozi se chvali samo.
Odpovedať
@sp4jo môžem očakávať, že bude niekto reagovať, kto to má takto spravené už niekoľko (možno 10ročí) a bez žiadnych komplikácii, v tom prípade by ma to upokojilo 🙂 teraz je to ešte bez podlahy, takže sa s tým teoreticky dá niečo robiť, ak by sa našiel niekto kto mal už s tým raz problémy 😏
Odpovedať
10ročí ? to tu nenajdes asi len tak lahko ... podlahovky sa sice robili, ale co som si vsimol tak je to boom v poslendych rokoch kazdopadne, ak to mas zaliate, nuz uz je to jedno mna by len zaujimalo preco tam mas tolko vynechanych miest
Odpovedať
Keď aj nie 10 rokov.. ja budem celkovo veľmi rád, ak sa nikto zatiaľ s takýmto problémom nestretol, tým pádom je aj malá pravepodobnosť, že v budúcnosti nastanú nejaké komplikácie u mňa 🙂 ak sa niekto nájde, hneď to viem s dotyčným kúrenárom riešiť a poukázať na príklad.. Od obvodových múrov je to kvôli tomu tak ďaleko, pretože sa budú dávať predsadenky 50cm od kraja (zbytočný priestor).
Odpovedať
prikladov realizacie najdes habadej aj mimo fora 😄 ale ked musis kurenarovy ukazat obrazok tak to je co povedat 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@marko_krajmer môžeš kľudne spávať 😃😃 To ze nemáš chráničky medzi dveremy nieje až taky problém... Voľakedy se nepoužívali vôbec a sistemy kúrenia fungujú dodnes. Dilatacie okolo stien máš, to je dobré. Neviem celkové rozmery miestnosti ale nepredpokladám ze to máš veľké ako výrobnú halu 8-)
Odpovedať
@shadowmilan ano nájdem, ale predsalen, reálna skúsenosť ľudí, čo si tým prešli a riešili to má váčšiu vypovedaciu hodnotu ako nejaká stranka, kde reálne fotka problému ani nemusí byť z danej príčiny, ale len dodaná ilustračne 😀😀 neviem, či sa chápeme 🙂
Odpovedať
@logo22 super, to rád čítam 😊 nie nie, zas také veľké to nie je 😀 max 35 m2, viac určite nie..
Odpovedať
Profilova fotka
Mne to príde ako keby si naschvál hľadal chyby tam kde možno nie sú. Odfoť rozvádzač kúrenia, daj dĺžky okruhov a pod.. Riešiš tu s prepáčením p***viny. Za ďalšie, tie tmavé miesta pod fóliou, to je čo..
Odpovedať
@quintes vyzera to ako potrubia / odpady a kedze nebolo miesta na dalsi eps tak sa to zalialo ?
Odpovedať
@quintes no bohužiaľ, nie som kúrenár 🤷‍♂️ keď to teda nie je žiadny chyba, tak prečo sa tam tie chráničky v 99% dávajú? 🤔 ráno pošlem fotky komplet rozvádzačov, ak to pomôže 😉 ja osobne to za nejakú p...inu neberiem, pokiaľ nebudem počuť názory ľudí, čo to tak majú.. riešim to tu preto, lebo ako sa postupne u nás striedajú robotníci,, tak sa ma pýtali , že prečo tam tie chráničky nemám.. Presne, nebolo miesto na další XPS, išla 4cm XPS a 6cm poter
Odpovedať
@shadowmilan je tam ťahaná voda a obsypaná pieskom 🙂
Odpovedať
Článok sa načítava...
@quintes ale keď to berieš ako somarinu toto riešiť, tak o to lepšie no.. jak sa hovorí: ďaľšia radosť vo mne 😀😀
Odpovedať
Profilova fotka
To že tam chýbajú chráničky nieje až taky problém. Ked je rúrka zaliata v betóne a dochádza k rostahovaniu/zmštovaniu tak ta rúrka mierne odere a tým si vytvorí určité miesto v betóne. Dá sa povedať ze postupom času bude trenie menšie a menšie a koncom už bude rúrka mat dostatok priestoru a nebude dochádzať k jej opotrebovaniu. Pri tomto treni stratí časť so svojho vonkajšieho obalu ale to sú zanedbateľné hodnoti. Na funkčnosti jej to nejako neubere. Keď si zoberiete že za ±30 rokov prejde dom menšinou rekonštrukciou a za 50-60 rokov veľkou rekonštrukciou tak opotrebenie rúrok je zanedbateľné. Ďalšia vec je čo dá ako našlapnú vrstvu. Keď tam nemá dilatacie takže nič čo bude pevné spojené s podkladom.
Odpovedať
Ďakujem za rozumný komentár a vysvetlenie 🙏😊 dilatácie na poteroch sú každých 10m2, len chráničky nie sú na dilatáciách, resp. pod prahmi dverí.😊 Na vrch ide laminátová podlaha a len kúpelňa dlažba..
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?