Parozábrana a izolácia vo zvýšenej podlahe

Dobrý deň, v prenajatom priestore mám dosť nerovnú betónovú podlahu (nič viac o nej neviem), preto chcem zmontovať rošt z drevených hranolov, dať ho do roviny a na ňom spraviť z OSB dosiek novú podlahu, na ktorú príde podložka a laminátová podlaha. Potreboval by som však poradiť: 1) či má zmysel vyplniť oká roštu minerálnou vlnou, 2) aká by mala byť min. hrúbka minerálnej vlny, aby to malo nejaký efekt, 3) či je potrebná parozábrana a ak áno, kde, 4) treba niekde nechať vzduchovú medzeru a ak áno, koľko a kde? Chcem nájsť kompromis medzi výškou zvýšenej podlahy a efektom izolácie a čo najviac zabrániť vlkhosti pod zvýšenou podlahou. Priestor bude vykurovaný. Ďakujem.
Odpovedať
Profilova fotka
na súčasnú podlahu izoláciu (fóliu, lepenku, náter) rošt, podlaha. Vzduch pod podlahou ako izolácia stačí, pretože je uzavretý v kazetách.
Odpovedať
Jan, ďakujem.
Odpovedať
Profilova fotka
@qwertysimo "kompromis medzi výškou zvýšenej podlahy a efektom izolácie" sa samozrejme dá nájsť .....no ťažko sa to takto dá posúdiť lebo izolácia podlahy by mala približne korešpondovať s izoláciou stien a stropu. Čo sa týka vzduchovej medzery ktorá bude "uzavretá" napr. dilatačnými medzerami popri všetkých stenách 🙂 sa dá iba špekulovať.....nemyslím si že izolačné vlastnosti takejto medzery sa dajú porovnať s izolačnými vlastnosťami akejkoľvek "klasickej" izolácie.... Orientačná tabuľka (tu z modrej strechy) čosi napovedá... 🙂 Pouvažoval by som nad skladbou podlahy napr. fólia, suchá vyrovnávacia vrstva, hofatex podlahový alebo EPS podlahový, laminátová podlaha.....riadil by som sa cenou v porovnaní s Vami uvažovaným riešením (pri vzatí do úvahy že OSB+"uzavretá 🙂vzduchová medzera" bude mať povedzme veľmi optimisticky R = 0,5 čo je v dnešnej dobe +- nič .....60mm hofatex povedzme R =1,3 čo je síce skoro nič ale stále viac ako 0,5 🙂
Odpovedať
Ide o plochu cca 35 m2 zloženú ako keby dvoch polovíc a obe sú samé o sebe nerovné. Dal som do stredu rovinný laser a nameral výškové rozdiely cca 6 - 8 cm, na niekoľkých miestach aj 10 cm. Najdôležitejšie pre mňa je vytvorenie jednej súvislej rovnej podlahy. Izolácia je v tomto prípade naozaj len vítaný bonus. Nakoľko ide o prenajatý priestor, nič praktickejšie, lacnejšie a demontovatateľné ako drevený rošt zatvorený doskami, na ktoré príde laminátová podlaha, mi nenapadlo. Práve som pozeral ceny OSB3 dosiek a zdá sa mi to, že sú o dosť drahšie ako pred mesiacom?! Začínam zvažovať rošt s okami 30 x 30 cm a zatvorenie surovou 18 mm MDF v snahe o minimalizáciu prehybu. Ide o vnútorný priestor, vlhkosť neriešim. Je to schodné riešenie?
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?