Odvlhčenie domu - skúsenosti

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte, máme starý dom (30te roky a prístavba 70te roky, tehla). Dom nám vlhne a keďže chceme zateplovať, potrebujeme tento problém doriešiť.Chcem sa teda spýtať, aké máte skúsenosti, prípadne nejaké firmy, ktoré dokážu tento problém odstrániť. ďakujem :)
Odpovedať
@silvia_peterr neboj sa nerozvrtaju ti polovicu domu, navrtaju ti len pivnicu a z tej vzorky zistia aky stupen vlkosti tam mas a vdaka tomu sa potom postupuje pri vysusani muriva, co sa tyka vlkomera by som to neodporucal, nie je to vobec presne meranie, su tam velke odchylky. ja na tvojom mieste by som to rychlo vyriesil lebo ti moze navlhnut aj obytna cas domu a potom to uz bude na dlho kym sa toho zbavis, je to dlhsi proces kym sa to uplne vysusi
Odpovedať
@zrubo už viem 🙂 boli u nás z firmy Aquastop a zmerali to aj my povedali v čom je problém a ako ho odstránia tak som zvedavá a veľmi veľmi dúfam že to spravia aby sa to neopakovalo.
Odpovedať
@zrubo no toto zaujimava metoda, na to maju ale asi nejaky pristroj ze? @silvia_peterr mozem sa opytat ci ste problem vyriesili a ako?
Odpovedať
@bibiana177 Odoberu vzorku z muriva, zmeraju mu vlhkost (mozno pomocou elektrickej vodivosti). Podla toho zvolia metodu vysusania. Co som si cital, ak dom saje vodu z podlozia (kapilarne vzlinanie vlhkosti), pouziju metodu odvlhcovania elektroosmoza - nabiju castice vody v murive kladnym nabojom oproti zemi a ta sa potom sama vracia spat do zeme.
Odpovedať
@bibiana177 áno problém sa vyriešil, teda firma ho vyriešila 🙂 len bolo veľa práce, potom tak som sem nemala čas ani kuknúť 🙂 Budúci tyždeň by to malo prísť skontrolovať či je to v poroadku alebo tam ešte treba zásah .
Odpovedať
@durino dakujem za vysvetlenie, velmi ma to zaujimalo ako sa to robi, nemam s tym skusenost. ked mali problem rodicia s vlhkom, vtedy im to merali len vlhomerom, ale to uz bolo velmi davno. odvtedy sa to vsetko zjavne dost posunulo. @silvia_peterr ahoj uz to mate v poriadku? ak sa mozem opytat, aku tu metodú pouzili. ja som ich ich pozerala na ich stranke, no maju tam dost vela metod.
Odpovedať
@bibiana177 ešte je to v procese, chodia to kontrolovať, spravili to metódou eurokristall,laicky mi povedal že vlastne tú stenu vlastne utesnili aj horizontálne aj vertikálne, no viac si nepamätám čo mi hovoril, na ich stránke máš presný postup ako sa to robí 🙂
Odpovedať
@bibiana177 ahoj, prepac nestiham sem chodit, akosi sa praca nakopila 🙂 vidim ze ti uz vsetko vysvetlili 🙂 @silvia_peterr som rad ze si svoj problem s vlhkom vyriesili, s nimi mam skusenost a su to odbornici aj mne pomohli 🙂 som rad ze som prispel k tomu ze si ich oslovila 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte, potrebujem poradit, rodicia maju problem, ze v jednej z izieb citia vlhko a nasli aj flaky na stene ale uz su suche, no stale citia vlhko.pozerali vsetky obvodove mury, nikde nie su praskliny ani nic. vcera som sa tam bol pozriet, no tiez som nenasiel nic vlhke ani plesne. nechapem skade by mohol ist ten vlhy puch, nie je to velmi citit no staci, ze nevyvetraju a citit to. stretol ste sa s tym niekto? je to pomerne novy dom, dokonceny v roku 2016.
Odpovedať
@lukino77 chtelo by to trochu vice informaci. Co to je za mistnost, jake patro, jestli nesousedi s koupelnou / kuchyni (kde vedou rozvody vody / odpadu). Jestli venkovno pocasi ma vliv (pri stejnem frekvenci vetrani). Co bych udelal ze se podival za veskery nabytek (vcetne vestaveneho atd...) a pokud by to jednoduse slo tak sundat soklove listy a podivat se zda neni neco videt mezi stenou a podlahu (na nejhorsim miste). Pripadne bych koupil bezkontaktni teplomer za par euro a zmeril teplotu zdi. Ale asi v prvni rade bych se zeptal jak Vasi rodice vetraj protoze jestli byli zvyknuti ze stareho domu skoro nevetrat tak cely problem muze byt jenom ze v novostavbe je vsechno utemovane a oni dostatecne nevetraji. Samozrejme to muze byt vetsi problem ale sel bych od nejjednodusiho/nejlevnejsiho reseni po ty slozite a drahe. Preju hodne stesti!
Odpovedať
Profilova fotka
@raziel628 vsetko som prehladal, odsunul nabytor aj listy som som pozeral, no nic som nenasiel. co sa tyka miestnosti tak tak kupelna nie je na blizku ani voda ani odpad co viem, musim to lepsie pozret v projekte, lebo to si nepamatam. nasi vetraju stale a pravidelne v dome byvaju uz skoro 5 rokov a nikdy takyto problem nebol.
Odpovedať
@lukino77 nikde nepises ci si skontroloval dom aj z vonku. a napadlo ma , ze ci je ten dom podpivniceny, mozno to vlhko ide z tade a ci je dobre urobena hydroizolacia
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@zrubo ano pozeral som aj vonku, no nenasiel som tam nic, teraz napadlo trochu snehu tak dnes idem pozriet k nasim ci to bude zase vlhke, mozno najdem pricinu.ano dom je z casti podpivniceny, dom je sice novy no stoji na pivnici ktora bola sucastou stareho domu, co sa tyka izolacie tak ta tam samozejme je, myslis ze je tam moznost ze sa nejako poskodila? pivnicu som po pravde nekontroloval.
Odpovedať
@lukino77 no neviem či sa to dá poškodiť, skôr bola zle urobená ak je to tým teda. Precp ste stavali novy doma na starej pivnic vlastne?
Odpovedať
@lukino77 no ked dom stoji na starej pivnici, bohvie z akeho roka ,tak je dost mozne, ze je zla hydrozolacia pivnice a steny vam natahuli vodu. moze byt niekde len mala prasklina a prejavi sa to prave pri zvysenej vlhkosti v zemi okolo pivnice. skontroluj to, ako si pisal nasnezilo, tak by si to mohol vidiet zase vlhke.
Odpovedať
Profilova fotka
@silvia_peterr pretoze to tak chceli moji rodica, je to ich dom a bolo to ich rozhodnutie, hoci sme sa im to snazili vyhovorit. @zrubo vsetko som skontrolovat, nasiel som vlhko v pivnici ale bol mokry len spodok steny, vrh bol suchy, myslis ze tam je problem?
Odpovedať
@jan45 Dobrý deň, zvažujeme kúpu staršieho domu kde už dlhšie nikto nežije. V jednej miestnosti na stene od podlahy je vidno mokré miesta. Majiteľ nám povedal, že sa tam vylial potok asi pre 2 rokmi, že bol zaplavený dvor. Momentálne je už potok vyčistený a je to v poriadku. Prosím vás aký je váš názor.. čo s tým? Aký by ste prosím odporúčal postup a na koho sa obrátiť. V dome je potrebné dať preč podlahy a to čo je pod nimi a ešte mnoho ďalších prác. Vopred vám ďakujem za váš čas.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 9 mesiacoch
Profilova fotka
@silvia_peterr dobrý deň, zvažujeme tiež odvlhčenie domu. Firma aquastop robí obhliadky bezplatné? Dakujem. B
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?