Odvlhčenie domu - skúsenosti

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte, máme starý dom (30te roky a prístavba 70te roky, tehla). Dom nám vlhne a keďže chceme zateplovať, potrebujeme tento problém doriešiť.Chcem sa teda spýtať, aké máte skúsenosti, prípadne nejaké firmy, ktoré dokážu tento problém odstrániť. ďakujem :)
Odpovedať
To uplne neviem ci by stacilo len cakat. Ak maju uz tie steny prevlhnute a chyta sa tam napriklad aj plesen uz tak to nechat tak nepomoze. To sa rozlezie a uz to nepotrebuje ani tolko vlhkosti. Len tak same to isto nezmizne
Odpovedať
Profilova fotka
@zrubo Prepac dlhsie som sa neozval, nejak nebol cas, vela starosti je okolo toho domu. Takze sme ich uz kontaktovali, boli merat vlhkost, nevyzera to teda vobec ruzovo ale po tej obhliadke skonstatovali, ze s tym pojde nieco robit takze aspon vdaka tomu mi trochu odlahlo
Odpovedať
@jan45 vdaka, uz sme kupili ten vlhkomer, uvidime ako to pojde dalej @zrubo este sme cakali kym spravia tu strechu ale nastastie sa to stihlo celkom rychlo, bolo to narocne teraz lebo furt nejaky ludia vypadaju kvoli tym karantenam a tak ale uz je to hotovo. tak teraz ich kontaktujeme a dufam teda, ze by sme s tym mohli stihnut spravit nieco este do vianoc
Odpovedať
@skrekyno Fakt? Tak vidis tak aspon ten zaciatok uz mate za sebou. Ja verim tomu, ze sa to co nevidiet podari vyriesit. Hlavne, ze oni povedali, ze vedia ako na to. A odvtedy uz ste sa aspon dohodli na nejakej metode? @niki266 Tak to boli potom riadne rychli majstri 😄 Tak cim skor sa dohodnete tym skor pridu a budete to riesit, zalezi asi od toho aj co bude treba spravit
Odpovedať
Profilova fotka
@zrubo Ano ale mali sme trochu problemy, pretoze rodicia mojej zeny boli chori, mali koronu a my sme s nimi boli v kontakte takze sme museli byt v karantene cize sa nam vsetko trosku spomalilo, mohli sme riesit iba to co sa dalo iba cez telefon a bolo toho velmi malo. Takze dufam, ze uz teraz to bude v pohode a budu mat nejaky termin volny do konca novembra
Odpovedať
@zrubo vies co vraj by to normalne trvalo dlhsie kym by mohli prejst ale tym, ze je takto situacia sa im nejake dohodnute zakazky zrusili takze mohli ku nam prist relativne rychlo a ja som bola vdacna. ta strecha bola najdolezitejsia aby sme sa mohli pohnut
Odpovedať
Profilova fotka
@niki266 Tak to ste sa pekne pohli v tom, ved prakticky ste stihli za mesiac vybavit majstrov a spravit strechu. Moznoze aj stastie, ze to je takto a hned mohli prist
Odpovedať
@skrekyno Fu tak to ma teda mrzi. A su uz v pohode? To si myslim, ze nebude taky problem ale treba sa im v kazdom pripade co najskor ozvat ak to chcete stihnut este tento rok @niki266 To ste veru mali stastie potom. Ale vela majstrov ma teraz trochu volnesie kalendare lebo ludia rusia zakazky kvoli horsej financnej situacii
Odpovedať
Profilova fotka
@zrubo Hej jasne nastastie je vsetko v pohode takze mozeme dalej normalne fungovat. Uz je to v stadiu riesenia, dufam, ze sa zacnu co najskor potom ukazovat vysledky ale zatial musim povedat, ze posobia velmi profesionalne, komunikacia je s nimi dobra takze nelutujem. Sorry, ze sem nechodim tak casto ale teraz je to strasne hekticke, v kazdom pripade velmi dakujem za vsetky rady
Odpovedať
@zrubo @skrekyno strecha je hotova stihlo sa to ltt pred sviatkami a po 3 kraloch cakame firmu co nam zmera vlhkost len si neviem predstavit ako to robia ked ze je to horne poschodie, viete mi to vysvetlit
Odpovedať
@niki266 Kazda firma ma svoju technologiu zalezi ktoru si vybrala. Ak je to ten Aquastop co sme ti radili tak oni odoberu vzorku muriva tym ze navrtaju do muru a pristrojom zistuju vlkost tak ze nie je problem kde je to budu ti brat vzorku aj z horneho a aj z dolneho popripade aj z pivnice aby to porovnali a zistili skadial sa vlhkost berie. Podla toho oporucia co s tym robit ako sa problemu zbavit a daju ti urcite aj na vyber ktora metoda je pre teba najlepsia alebo cenovo najprijatelnejsia.
Odpovedať
@skrekyno ako to u vas vyzera? pokrocili ste v tomto krasnom obdobi corony vela firiem nepracuje, uz mas aspon urcenu metodu ktorou to budu riesit ? v pohode ani ja tu nie som furt ved kto ma na to cas byt tu cele dni hoci zabijak casu dobry ale prides na vselijake nove veci
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@zrubo vies co prisli na obhliadku, pozreli to ,zobrali vzorku, a mali by to prísť budúci tyzden spravit a ja len dufam ze sa to tym uz vyriesi a bude pokoj lebo nas to dost zdrzuje
Odpovedať
@zrubo áno boli to oni a ja som tam vtedy sice nebola no muz to s nimi riesil a bol velmi spokojny lebo mu vsetko vystvetlili co robia a preco to robia a ze maju velmi dobre vybavenie, on bol najprv proti riesit to az takto no nakoniec je rad ze som to vybavila ja kym bol prec
Odpovedať
@skrekyno som rad ze sa to pohlo, nech to uz mate v poriadku @niki266 som rad ze si s pokojna ja som na nich zatial zleho slovo nepocul, a tie ich technologie su fakt super kazdemu najdu riesenie ake potrebuju a este mu na to daju aj zaruku co nie kazda firma poskytuje
Odpovedať
Profilova fotka
@zrubo dakujem za pomoc veru, odkedy riesime vsetko okolo domu tak toto je zatial jedna z najserioznejsich firiem s ktorymi som sa zatial stretol alebo komunikoval, vsetko mi vysvetlili co je pre mna vzdy zaklad aby som vedel preco sa co deje a ako to vyriesit
Odpovedať
@zrubo ano nam poradili nizkotlakovu injektaz muriva, ze sa to rychlo nanasa a nie je pritom ani vela neporiadku a ked ze vlhky je len jeden mur tak by to nemalo ani dlho trvat, tak som zvedava
Odpovedať
@skrekyno som rad ze som dobre poradil, aj ste prišli na dovod vlka? @niki266 ak si pamatam tak vy ste to mali hned pod strechopu ze? uz ste to aj zrealizovali?
Odpovedať
@zrubo museli sme to prelozit sme v domacej karantene 😞 len dufam ze sa tenm mur nezhori, uz viac sice nevlhne ked opravna ta strecha ale aj tak mam strach
Odpovedať
Profilova fotka
@zrubo ano prisli nastastie, ten bol pred rokmi vytopeny, ja som to ani nevedel az od susedov som zistil a to bol zjavne pricina toho vlhka. tak teraz cakam na presnu cenovu ponuku aby som vedel vyclenit peniaze na to
Odpovedať
Ahojte, potrebujem radu, všimla som že nám začala vlhnúť stena v pivnici, máme starší dom po kompletnej rekonštrukcii, bývame v ňom 2.rok a už mesiac pozorujem že sú vlhké 2 múry, začalo to v rohu a šíri sa to. Požičali sme si veľké ohrievače že to vysušíme a na pár dní bol pokoj no potom napadol sneh a ako sa začal topiť tak je to zase mokré. Myslíte že je to len tým snehom alebo sa tam niečo udialo a niekde sa berie voda? Potrubie sme kontrolovali
Odpovedať
@silvia_peterr pravdepodobne zlá hydrozolácia pivnice a steny vám naťahujú vodu... môže byť niekde len malá prasklina a prejaví sa to práve pri zvýšenej vlhkosti v zemi okolo pivnice.
Odpovedať
@silvia_peterr a si si ista ze ste to nemali aj minulu zimu? mozno to uz bolo a ste si to nevsimli, alebo je to naozaj len nejakou prasklinou sposobene, ak tam mate omietku tak by bolo asi dobre ju dat dole a zistit co vsetko je vlhke :/
Odpovedať
@sousedekovci89 je to starší dom ,no izolácia sa robila ako prvá ,myslíš že to môže byť aj tak tým? Manžel mi neskôr hovoril že už na jeseň keď dlho pršalo tak videl vlhký kút no neprikaldal tomu veľkú vážnosť a mávol nad tým rukou, no teraz je to už horšie ako sa roztopil všetok sneh, dokonca sme ho čo najviac odhrabali aby sa tam nedržal no asi to bude chcieť odborníka. @bibiana177 minulú zimu sme tam bývali až tak ku koncu zimy,no nič také tam nebolo a my nemaáme omietnutú pivnicu.
Odpovedať
@silvia_peterr mozno je to naozaj nejakou prasklinou, este ma napadlo, nemáte tam spodnu vody? vies ze tymi dazdami sa mohla aj ta hladina zvysit, ine ma uz nenapada. Skus zavolat nieko kto by ti to vedel vysvetlit lebo ten mur bude do seba tahat tu vodu a mozte to mat neskor aj hore v obytnej casti a to uz bude potom naozaj velmi velky problem sa toho zbavit
Odpovedať
@silvia_peterr vlhko od pivnice moze mat vela dovodov, spodna voda, zla izolacia no aj ten sneh co si spominala. ak to nemizne same tak radim zavolat firmu co sa tomu venuje
Odpovedať
@bibiana177 @zrubo no prasklinu sme nenašli žiadnu, už hladáme niekoho kto by zmeral tu vlkosť či je to niečo vážne lebo dne szase napadol sneh u nás a je to tam zase dosť vlhké a prestávam byť trpezlivá a nenechávam to na manžela, ak máte nejaký typ koho k tomu zavolať sem s ním
Odpovedať
@silvia_peterr no asi by bolo lepsie volat odbornika , na nete ich najdes dost len davaj pozor aby nasla takych co ti aj zmeraju tu vlhkost nie ze len pridu a podvrtaju ti pol domu a bude to aj tak prd platne su uz rozne metody a treba najst tu spravnu aby si sa vlhka naozaj zbavila
Odpovedať
@zrubo našla som firmy čo merajú rôznym spôsobom, ale nedočítala som sa či je to presná metóda, ktorú by si odporúrač? meranie vlkomerom alebo vrtom? Nechcem aby mi vrtali po celom dome, pred sa len všetko je nové a mať diery v dome to naozaj nechcem, radšej by som brala ten vlkomer. Ty máš s niečím takým skúsenosť ? Lebo ja som sa pýtala známych či niekto niečo také riešil ale nie, tak sa snažím si poradiť ako viem. Zatiaľ sú v pivnici ohrievače čo to sušia ale spotreba energie bude parádne vysoká vďaka nim
Odpovedať
@silvia_peterr vrtom? to znie fakt divne ako sa da vrtom do muru zistit aka je vlhkost? co cakaju ze z neho vytecie voda, to mi pride divne. Ja by som volila radsej tym vlhkomerom
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?