Obvodové múry 375 porfix/ytong + zateplenie 10 cm polystyrén ?hlúposť?

Zdravím riešim dilemu aké hrúbky obvodoveho muriva a ake zateplenie ? Kurenie bude tepelné čerpadlo vzduch-voda alebo elektrokotol + vodné podlahové
Odpovedať
1
2
@andrej2211 čítal si vôbec toto fórum??? :-)
Odpovedať
@slavoslav no čítal len som sa nedočital alebo keď sú nejake prispevky tak z rokov dávno minulých :-|
Odpovedať
@andrej2211 zle si čítal, lebo už roky dozadu sa dočítaš, že čím tenšiu stenu (25-30cm) a čím hrubšiu izoláciu (20 a viac cm) je jedna z najrozumnejších a najefektívnejších volieb. tisícku tém tu o tom nájdeš aj tri roky dozadu
Odpovedať
@slavoslav a keď dám na 375 15cm tak to bude vlhnut?
Odpovedať
Profilova fotka
...ano hlupost... 8-)
Odpovedať
@abobo prečo?
Odpovedať
Profilova fotka
@abobo odpovedz horim zvedavostou
Odpovedať
Profilova fotka
@andrej2211 lebo rosný bod
Odpovedať
Profilova fotka
@wolodymyr @andrej2211 nech sa paci: 1) lebo vyjde rosny bod v murive - budes to mat v zime s najvacsou pravdepodobnostou slusne zakvitnute v rohoch a pri prekladoch 2) lebo je to investicne dahsie ako keby si zvolil murivo z 250-tky a 20 cm zateplenia a ma to horsie tepelne vlastnosti 3) lebo ti vyjde kretensky vonkajsi parapetik ktory jednak vyzera tragicky, ale zena nan nebude moct polozit ani kvetinac s muskatmi, lebo sa tam nevojde 4) lebo si ukradnes asi 5-6 m2 podlahovej plochy ktora mohla byt obytnou pri rovnakej velkosti zakladovej dosky staci ci treba ti viac???? ;-)
Odpovedať
@abobo a ako vyrátal ten rosny bod?
Odpovedať
Profilova fotka
@andrej2211 skus tu: http://www.donum.sk/administracia/_up... ;-)
Odpovedať
ja mám dom postavený z porfiksu 375 plus 10 vata a nemám ziadnu vlhkosť ani pleseň zastavaná plocha 230m2. kúrim plynom na 24 mesačné náklady 50e. kludne takto postav nebude to problém
Odpovedať
Článok sa načítava...
@igor758 to bude tou vatou Igi :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@igor758 ono vidim ze tomu silne rozumies. Rad tu len dalej co sa tyka zateplovania, iste ti po case pride par dakovnych dopisov... 8-) Vies napriklad to, ze niekoho auto jazdi na benzin, neznamena ze automaticky to mozes tankovat do vsetkych aut... ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@andrej2211 ked chces aby to bola tvoja dilema a nie dilema projektanta,, tak musis este postudovat, ale zjavne sa ti nechce ked sa pytas na fore :P, sam sa spravne nerozhodnes nikdy pokial nebudes vediet o tom viac, a to sa na fore nedozvies, vsetko so vsetkym suvisi, ale 375 je taky hlupy rozmer.. max 300mm
Odpovedať
Profilova fotka
@abobo bod 2 a 4 suhlasim . Bod 1 si sa ukryl za odkaz Bod 3 na 20cm parapet dam aj palmu
Odpovedať
@abobo Moc citas. Bod 1 blbost 2 moc rozdiel tam neni 3 uplna blbost. Zalezi kde osadis okno. Mam 375, zateplenie 14 a parapet 24 cm 4 je to mozne a aj nie
Odpovedať
Neviem z akého roka máš stavebné povolenie, no obávam sa, že 375+10cm ti pre rok 2017 nevyjde teplotechnický posudok a teda problém pri kolaudácii. Ale možno sa mýlim. Daj si prepočítať.
Odpovedať
Profilova fotka
aj ja mam 375 a 16 eps a pohoda. vyhoda sirky muru je ta ze sa da napr. pohodlne zasekat geberit do muru :-) alebo sa daju spravit pevnejsie obvodove vence pomocou U_tvaroviek(zmesti sa viac betonu)
Odpovedať
Ja mám 375 a 150 EPS, mury suche spotreba plynu 500 Eur za rok ( podlahová plocha 200 m2). Ale treba nastaviť na rovnaký odpor aj podlahu a strop aby to malo zmysel. Strop mám striekanú izoláciu 400 mm. V podlahe 170 mm EPS. Celý dom má triedu A1.
Odpovedať
Profilova fotka
@originalx ty si osadzal okno do muriva? to sa len tak nevidi dnes,, malo to nejaku logiku? inu ako parapet?
Odpovedať
@mibagaba aky zmysel ma "nastavit na rovnaky odpor" vsetko?
Odpovedať
Taký, aby straty cez všetky steny (plochy) boli rovnaké. Veď straty nie sú iba cez steny. Nemá zmysel zateplovať steny a plafón nechať bez zateplenia. Najviac cítiš zimu zo spodku a najväčšie straty sú na plafóne kde je najteplejší vzduch.
Odpovedať
@mibagaba takze nie rovnaky odpor, ale rovnake straty... to je dost rozdiel.
Odpovedať
Straty sú funkciou tepelného odporu.
Odpovedať
@pripad001 v projekte mám 375 + 20eps ale 20 nechcem dať určite a teraz zvažujem aj tu 375 asi dám iba 30 .sak to pri kolavdacii nebudú pozerať ne? :-)
Odpovedať
@mibagaba takze tvojich 40cm peny v streche ma u teba rovnaky tepelny odpor ako tych 17cm EPS v podlahe?
Odpovedať
@jblaze koli vnutornemu parapetu, aby nebol hlboky, uz teraz ho mam 30 cm.
Odpovedať
@gashtaan Že som sem já vôbec niečo písal. Neber do úvahy nič čo som písal. Zabudni na to.
Odpovedať
@mibagaba ved kludne pis, len nie nezmysly, lebo ta moze niekto zobrat za slovo.
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?