Nedokoncené zateplenie vatou - chladné počasie

Dobrý deň. Zatepľujem dom minerálnou vatou. Keďže sa mi do nej pustili nejaké hlodavce, tak som ju rýchlo zatiahol do lepidla, ale keďže večerné teploty klesajú takmer k 0°C, rozmýšľam, že by som to nechal v takomto stave (bez vrsty so sieťkou) prezimovať. Je to podľa vás dobrý nápad? Je možné, že sa s vatou, resp. s lepidlom cez zimu niečo vážne stane? Vďaka za odpoveď.
Odpovedať
helou,ja prave zateplujem tiez vatou, kleber pije vodu a zbytocne sa ti bude do tej vaty celu zimu tlacit vlhkost a hlodavce takisto...a to ze je v noci nula vobec neni tragedia, cez den su plusy takze sa neuspokojuj s vyhovorkami sam pre sebou o zime , ale rozmiesaj kleber daj na to sietku a poriadne !!napenetruj!! tak to uz potom moze zostat...
Odpovedať
@hubert8 Zdravím Vás. Ďakujem za odpoveď ale dovolím si nesúhlasiť. Teploty okolo 0°C už problémom sú. Ak mi zamrzne auto, tak predpokladám, že mi zamrzne aj voda v lepidle a naruší jeho štruktúru. Základ lepidla bude podľa mňa cement, ktorého hydratácia sa pod 5°C prudko spomaľuje a pri teplote okolo 0°C sa úplne zastavuje. Neide mi o ospravedlnenie pred sebou, ale o ochranu materiálu pred jeho znehodnotením. Vata nebola práve najlacnejšia, použil som Climu 034 - je hydrofobizovaná. Lepidlo je starcontact od baumitu ktoré samo o sebe je dosť drahé a rovnako ako vata je hydrofobizované. Mám rekuperáciu, ktorá mi v dome vytvára mierny podtlak, takže teplý (vlhký) vzduch sa udržuje v interiéri. Ak aj je nejaká netesnosť v opláštení, tak sa ňou nasaje chladnejší vzduch do interiéru, nie naopak. Takže zateplenie nemá odkiaľ zavlhnúť. Opravte ma ak sa mýľim. Viem, že najlepšie by bolo dokončiť špalety a natiahnuť vrstvu so sieťkou, ale obávam sa, že by to momentálne bolo viac na škodu, ako k úžitku.
Odpovedať
@molacok máte pravdu. Podľa technického listu by teploty nemali klesnúť pod 5°C. Ja som sa však dostal minulý rok do takej situácie, že sa nástup majstrov kvôli dažďom odkladal o cca 3-4 týždne. Nakoľko bol už všetok materiál nakúpený, išli sme do toho aj keď bolo už chladnejšie. Sieťkovalo sa, keď ráno bývalo 0°C. Bol som z toho nervózny, ale nerobili do večera a od nejakej 15:00 to lepidlo do najbližšej noci aspoň trochu povrchovo preschlo. Zatiaľ všetko drží. Nehovorím, že robiť okolo 0°C je OK, ale dá sa to, ak treba. A perlička na koniec. Keď som šiel do TT, tak tam sa bytovky v Arborii (novostavba) veselo lepili a sieťkovali aj keď ja som mal už hotovo. A to bola väčšia zima.
Odpovedať
bol som na stavbe domu snov ako teraz vilo robi.jeden den dali eps,sietku,kleber.na druhy rano penetrak a poobede omietka.vonku 35stupnov,slnko od rana do vecera.opytal som sa technika od baumitu co tam bol kde su tie lehoty na preschnutie a vhodne teploty,on ze to je v pohode. takze technicke listy sa pisu a chlieb sa je.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?