Namraza na stauplate po zatepleni

Zdravim chcem vediet vas nazor po zatepleni mi omrza stauplat. Minulu zimu som nemal zateplene a tuto zimu mi to omrzlo v aprili 2021 mi zateplili a teraz to mam omrznute. Neviete z coho by to mohlo byt za kazdy nazor Dakujem
Odpovedať
1
2
@vikyno v tvojej teme z 27.12. si sa rozhodol, ze to poriesis v lete....co mas schizu?
Odpovedať
Veď hej ale či dakto nedá ešte daky názor tak ma to štve tá namraza. Na nervy som z toho už 🤔
Odpovedať
@vikyno plne ta chápem....ale mohol si pokracovat v predoslej teme...pockat kym vsetko preschne...potom budes mudrejsi
Odpovedať
@vikyno Založ otázku ešte aspoň 4x, možno sa potom niekto nájde...
Odpovedať
Zdravim, mam obdobny problem, moze to byt tepelny most pri pomurnici tj teply vzduch ti unika a kondenzujeto pri styku s chladnym, taktiez to moze byt kondenz pokial nemas difuzne otvorenu skladbu strechy. Ja tiez dumam ci stym ja mam osb dosky ktore su nevhodne jedine mozno navrtat diery na odvetranie. Nemam pristup k pomurnici aby som skontroloval zateplenie
Odpovedať
@abocinm ako som pisal,zle ukoncene uteplenie ...skonci to uzavretim studnicnou penou ,klebrom , ci inym sposobom,alebo uplnym odparenim vlhkosti z muriva , budovy ,..ale to uteplenie je urobene na figu.. @vikynoa vrtat diery na odvetranie je ako keby si si do zimnika povystrihoval diery ,lebo sa v nom potis....
Odpovedať
Tiež som si myslel že to bude aj strechou. Mám klasickú plechovú strechu odvetravanu len mám striekanu izoláciu kde mipovedali že nemusím dávať parozabranu tak som ju nedaval. Čo teraz aj banujem radšej som ju mal dat ale už je ako je. Ale prvu zimu som nemal nič omrznute ale nebolo ani zateplené tak to bude asi tým ako pise daralbajda
Odpovedať
@vikyno napis skladbu strechy, ak ti chyba parozabrana je zle vsetko teplo s vlhkostou ide hore a ta pena take mnozstvo nema moznost prepustit. Ja mam plny zaklop z osb a do nich chcem navrtat diery, naidealnejsi je doskovy zaklop z medzerami kade sa to odvetra taktiez doska natiahne vlhkost a postup e ju uvolnuje tj nekvape do izolacie
Odpovedať
Ak mas moznost este natlac co najviac izolacie kolo pomurnice a krokiev co trochu pomoze ale bojim sa ze tu strechu utopis kondenzom. Ja som na tom obdobne mal som dom na kluc a takto to dopadlo
Odpovedať
@abocinm skladba strechy je plech , vzduchova medzera , stresna folia , na stresnej folii nastriekana izolacia 27cm a sadrokarton
Odpovedať
@vikyno nemas doma mokry sadrokarton? Mas pristup k tej pene ju pozriet ci sa na nej nezraza vlhkost odspodu, vo vseobecnosti zospodu by nemama byt. Mas difuznu foliu na krokvach nie na zaklope? Ak ti to nastriekali na difuznu foliu myslim ze tu difuzku poskodili nie som na to odbornik ale nemyslim ze to tak moze byt
Odpovedať
Nie doma nic vsetko suche aj vlhkost je dobra stresnu foliu mam na krokvach potom kontralaty a plech. Nemam ako pozret na penu je nad sadrokartonom @abocinm
Odpovedať
Článok sa načítava...
@vikyno este kukam na tu fotku, otazka, podbitie ti konci pred stenovym zateplenim alebo je potiahnute nad? ak je podbitie az nad aj to moze robit problem - tepelny most
Odpovedať
@abocinm no podbitie je az za poliestirenom. Polistiren je vlastne opreti o podbitie
Odpovedať
@vikyno mozno by stalo za to vybrat podbitie, doplnit pur penou aspon na kusku a mrknut ci pomoze. moze a nemusi, hlavne dolezite je aby sa ti stenovy polystyren stykal s tou pur penou z vnutra
Odpovedať
Najde sa niekto este s obdobnym problemom a moznostami ako to vyriesit?
Odpovedať
Podla mňa z tej foto: zle vyriešená tepelná izolácia venca pomúrnice s napojením na strechu... Nie som odbornik, ale malo by to byť takto. Ako to más v projekte? Ak to robila firma tak reklamuj už teraz. Kondenz dnu nebude, lebo teplo uniká von a až vonku na podbití sa zráža na vodu a mrzne, Preto len taky pás namrznutia v okoli pomúrnice. Bola správne nastriekana striekana izolacia okolo pomúrnoce ako je na foto projektu vo farebne vyznačených miestach?
Odpovedať
@barbi75 ja to mam presne tak ako na tej foto ciernobielej kde je zvyrazneni ten zeleny eps. Mam to tak isto akurat ten eps tam nemam z vonku. Mam tam len 15 cm polistiren oprety o veniec a ide vkastne az po strechu a medzi pomurnicou a tou 15 eps je vzduchova medzera mozno aj to robi zlobu
Odpovedať
@vikyno Trop mate pochodzi, resp. dalo by sa k tomu dostat a dorezat tam polystyren medzi zateplenie a vonkajsiu stranu pomurnice?
Odpovedať
Nie nie nemam pochodzny strop hore mam vysoke stropy bez povaly
Odpovedať
@barbi75 no ja sa dozviem tento rok, idu mi zhodit strechu tak si pozriem ako je to zateplene okolo venca, ak zle tak to upravim, dik za postreh
Odpovedať
Nazdar chlapi nejak mi to nedalo a musel som sa pozret dneska ked mrzlo za polistiren . Odrezal som polistiren medzi krokvami aby som videl veniec a pomurnicu (vid foto). Vsetko za polistyrenom bolo suche. Mrzne to iba na tom stauplate na doskach. Myslite ze by ti mohlo byt ozaj ze este ten ytong pod vencom pusta vlhkost a ide to hore. Alebo ja neviem co vy nato poviete. Zatial diky za postrehy 🙂
Odpovedať
@vikyno, ty medzi zateplenim steny a zateplenim strechy mas medzeru, tu treba uzavriet, inak ti premrza veniec, ja by som odsroboval tie dosky prec, asi sluzili na uchytenie toho bieleho materialu nad pomurnicou - co to je? a priestor bud vyplnil polystyrenom a pur penou. tebe teplo prechadza z vnutra von cez ten odhaleny veniec.
Odpovedať
@vikyno spravili ste nieco s tym?
Odpovedať
@vikyno nieco nove?
Odpovedať
@abocinm zdravim nie nie budem to riesit v lete teraz to nema uz vyznam 🙂 aspon som zistil ze tam za eps je vsetko suche aj veniec aj pomurnica zraza sa mi to len na tom stauplate. Asi to bude tym ze neni ten eps riadnr utesneny od vrchu podbytia
Odpovedať
@vikyno ok, drzim palce nech sa oprava podari
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 11 mesiacoch
Zdravim Páni, otazocka zacalo mi plesnut v satniku tk som zmeral vlhkost 70% zvysok domu 50, tak som si zohnal termo kameru a zistil som ze mam tepelne uniky v satniku kde mam betonovy veniec... len sa jedna o to ze ja uz mam fasadu na komplet.... myslite ze jedina cesta je to vyrezat a nanovo ?..... @vikyno @aboclnm
Odpovedať
@erik4321 Aj vnútorné zateplenie prichádza do úvahy. Ak však máte fasádu zateplenú, skôr to vidím na nenapojenu izoláciu fasáda-strecha. Najprv by som riešila toto. Šatník začať vetrať, použiť aj malý odvlhčovač s motorčekom. Znížiť v ňom RV a zvýšiť teplotu.
Odpovedať
@erik4321 otazka je ci je veniec zatepleny. Ale taktiez to vidim najskor na nenapojenie izolacie steny na strop. Ja som mal pomurnicu zhora a k stene nezateplenu.
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?