Multipor verzus polystyrén

Dobry den ,viete poradit ci sa viac oplati zateplit Multiporom alebo polystyrenom .Dakujem :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@1marian1974 podla toho co, novostavba EPS.
Odpovedať
@1marian1974 je problem si to spocitat? Ak viec co chces zateplovat, vies spocitat mnozstva a ceny su bezne dostupne. Papier, pero a malinko matematiky.
Odpovedať
Multipor je na furt, EPS akurá na splatenie hypotéky, cca 30 rokov, vraj toto je maximálna životnosť EPS zateplenia podľa výrobcov.
Odpovedať
a tepelnoizolacne je co lepsie?
Odpovedať
Multipor vata alebo polystyren co mi poradite
Odpovedať
@1marian1974 multipor nie je vata, je to porobeton..otazka bola polozena tak, ze ci sa viac oplati multipor alebo EPS, takze odpoved je tym padom EPS, kedze cena za napr. sedy EPS s rovnakou hrubkou je zhruba polovicna, pricom sedy EPS ma este o nieco lepsie tepelnoizolacne vlastnosti.
Odpovedať
@43jarko nie, EPS je na furt, ak ho spravne aplikujes. Životnosť EPS: V laboratóriách je simulované obdobie na 100 rokov a to bez náznaku starnutia. EPS pri správnom použití má neohraničenú životnosť. Musí byť ale odborne spracovaný a chránený omietkou alebo obkladom pred rozpúšťadlami a UV žiarením.
Odpovedať
dakujem ,som sa bal ze ten polystyren nema taku zivotnost a zasa nieco riesit o par rokov.
Odpovedať
multipor je predrazena blbost 8-)
Odpovedať
Profilova fotka
@1marian1974 to co obmedzuje zivotnost EPS zateplenia nie je EPS :) a to ostatne je rovnake aj pri multipore. Takze multipor Ti poradia dve kategorie ludi. Predajcovia, ktorym to viditelne nejde a potom ludia ktori sa chytili na sladke sluby o dychani domu :)
Odpovedať
toto je na Furt, po troch rokoch zlikvidovali časť eps mravce, spravili si v ňom hniezdo, vatu zničia hlodavce a vlhkosť, jedno aj druhé oheň, nič z toho Multiporu neublíži, historické kúpeľné budovy vo Wiesbadene rekonštruovali Multiporom, stropy v podzemných garážach takisto...EPS mám doma na dome 10 rokov, tabule sa pomaly zmršťujú a to bol originál Baumit systém, ktorý sa dnes u nás už nepredáva kvôli cene iba na objednávku, dnes sú komponenty zateplenia o polovicu slabšie o zložky spojív, len v Stomixe sa ochudobňujú zmesi odkedy ho kúpili nemci... mám knihu Poruchy stavieb, kde sú foky zblbnutých zatepľovacích systémov v Švajčiarsku, Nemecku a Rakúsku za posledných pár desiatok rokov a tu si niekto robí ilúzie ako dopadnú naše zateplenia pri polovičných technologických postupoch?
Odpovedať
Profilova fotka
@43jarko do ktorej kategorie patris ? Predavas to, alebo to mas ? :) v Nemecku taktiez existuji stavby ktore maju 30 rokov a su bez poruchy. Rec nebola otom, ze sa to neda dodrbat. Mimochodom, kolko je Multipor na trhu ? A kde konkretne mas tie tabule co sa zmensuju ?
Odpovedať
Článok sa načítava...
Multipor je na trhu asi 10 rokov, čo viem ja, občas s ním robím, skúšam ho aj pod podlahy, na zakázkach vidíme neskutočné veci, rekonštrukcie rekonštrukcií po desiatich rokoch za ťažké peniaze alebo napálení zákazníci, ktorí si takúto dobabranú mačku vo vreci kúpia a nechápu prečo musia pol domu znovu prerobiť aby bol v poriadku...nechal som kúsok steny na pôjde iba s nalepeným polystyrénom bez sieťky, je tam tma a sucho, mení sa iba teplota ako vonku, po pár rokoch sú medzi tabuľami 1 cm medzery, to isté sa deje pod omietkou akurát pomalšie.
Odpovedať
@43jarko a boh vie co sa po X rokoch bude robit s multiporom ... 10 rokov na trhu je podla mna uplne ale ze uplne nic
Odpovedať
Profilova fotka
@43jarko ano, napaleni zakaznici, lebo to bud sfusovali osobne, alebo nasli niekoho "lacneho". To nema nic so zivotnostou etics.
Odpovedať
@doors454 čo sa deje po sedemdesiatich rokoch s pórobetónom okrem toho, že vyschne a lepšie izoluje? EPS je najlacnejšia izolácia za likvidáciu ktorej asi budeme platiť ako za azbest alebo aj sdk, ktorý už v česku v zberných dvoroch berú iba za poplatok...
Odpovedať
@43jarko polystyren sa recykluje
Odpovedať
zadarmo? zatiaľ...
Odpovedať
Recykluje se i polystyren Po roztřídění je pěnový polystyren rozdrcen a v závislosti na stupni znečištění dál využit. Neznečistěný materiál lze opět použít při výrobě nových obalů či izolací (s výjimkou izolací jako jsou desky EPS-F pro kontaktní zateplovací systémy ETICS, kde je použití cizího recyklátu vyloučeno). Již dříve se při výrobě pěnového polystyrenu do čerstvé suroviny přidávaly odřezky z vlastní výroby. Použitím moderních technologií je možné podíl recyklátu ještě zvýšit, aniž by to mělo vliv na kvalitu výrobku. Tento recyklát jsou schopni na kvalitní výrobky zpracovat všichni výrobci pěnového poIystyrenu ze Sdružení EPS ČR. Ani znečištěný odpad nezůstane bez využití. Vyrábí se z něj lehčený beton, izolační omítky, zásypy, využívá se pro vylehčení zahradního substrátu nebo při výrobě pálených cihel atd. Tímto způsobem je možno roztřídit a zpracovat většinu odpadního polystyrenu. Sdružení EPS ČR podporuje další zefektivnění systému zpětného odběru a zpracování odpadního polystyrenu v ČR například vytvořením internetového portálu (www.epscr.cz sekce RECYKLACE), kde je možné nalézt informace o možnostech a místech recyklace EPS. Pro stále více lidí je odpovědné nakládáni s odpadem a třídění odpadu samozřejmostí. Snad nikdo se dnes už nepozastavuje nad tím, že třídíme komunální odpad. Tříděný odpad je často také vyhledávanou surovinou pro další zpracování. Stejnou samozřejmostí je recyklace a využití odpadního pěnového polystyrenu i pro nás, členy Sdružení EPS ČR. Našimi členy jsou výrobci pěnového polystyrenu (zkráceně EPS), výrobci suroviny pro výrobu pěnového polystyrenu a další společnosti a odborníci z oblasti EPS, působící v České a Slovenské republice. Protože nám také záleží na tom, jak vypadá naše životní prostředí, zabýváme se v poslední době nejen zpracováním našeho vlastního technologického EPS odpadu, ale také zpracováním EPS vytříděného z komunálního odpadu. Součástí filozofie Sdružení je chovat se zodpovědně ve vztahu k životnímu prostředí; vyžadujeme, aby se stejným způsobem chovali i naši členové. Někteří z nich jsou například držiteli "ekologického certifikátu" ISO 14001.
Odpovedať
@43jarko isover ho nedavno dokonca vykupoval :-o
Odpovedať
je na figu, že sa dnes robia iba výnimočne domy pre viac generácií, väčšina realizácií je zastaralá hneď a životnosť nedosahuje ani polovicu splatnosti úverov, často prichádzame na stavbu ako druhí alebo tretí po pár rokoch užívania stavby...
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?