Mineralna vata - radsej hrubka 40cm lambdy 32(36) alebo 30cm lambdy 39?

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Co vy na to? ide o to ze aj tych 10 centi sa mi hodi...ale neviem ako je to s cenami, pripadne vyhodami nevyhodami... Poradte
Odpovedať
Profilova fotka
@majkoj: ako na to prisli netusim, tak mi bolo povedane, na zaklade coho som neskumal nakolko som ani neuvazoval zeby som si to dal....to az teraz premyslam nahlas :-)
Odpovedať
@y2k Podla stranky tuto pritomneho pana @fukanaizolacia ma fukany climatizer plus lambdu 0.038, co je len o chlp lepsie ako obycajna sklenena vlna a urcite horsie nez spickove vlny.. Takze najlacnejsia vlna 40 cm = cca 38.8cm climatizeru plus http://www.vuno.sk/userfiles/TL_A4_Cl... Tiez som bol zastanca striekanej PUR, dokial neprislo na lamanie chleba a nepriznali, ze realna lambda striekanej makkej pur je 0.036-0.038 podla toho ako to namiesaju.. Staci len, aby tu vlnu poctivo nastrkali do vsetkych dutin - jednoduchsie krovy maju vyhodu..
Odpovedať
Profilova fotka
@cache: takze iba draha alternativa a uzitok ziaden....ak neratam tu celistvost diky, zostavame pri vlne :-D
Odpovedať
@fukanaizolacia vdaka, konecne mi niekto poradil, je tam aj cena?
Odpovedať
@gashtaan Steicozell je napusteny solou, ktora odpudzuje hlodavce a hmyz.
Odpovedať
@majkoj otazka bola, ci staci 25 cm izolacie: moja odpoved, pri kureni lacnym plynom staci. Fukana izoluje chlad rovnako ako vata, velky rozdiel je vsak v izolacii pred teplom, vola sa to fazovy posun tepla.
Odpovedať
@y2k treba hladat lepsiu cenu, 25 E/m2 je asi trochu vela
Odpovedať
Profilova fotka
@cache lambda nie je všetko, treba brať do úvahy všetky fyzikálne vlastnosti danej tepelnej izolácie. http://blog.zdravydom.sk/fazovy-posun/ Zvýšená vlhkosť výrazne zhorší lambdu minerálnych izolácií.
Odpovedať
Profilova fotka
@peto99 ano fazovy posun :) to co sa cez den nahreje sa v noci, ked sa da konecne chladit dostane do domu :). Hlavny cinost PR je vytiahnut nejake cisla z technickeho listu a prisudit im nejaku dolezitost. Ano fukana izolacia ma vyssiu akumulacnu schopnost. Ale ked sa povie A treba povedat aj B. Akumulacna schopnost vo velkej miere zavisi hustoty. To ze fukana izolacia je skoro 3x tak tazka a treba to zohladnit v statike uz povie malo kto.
Odpovedať
Profilova fotka
@fukanaizolacia zvysena vlhkost vyrazne zhorsi lamdu VSETKYCH paropriepustnych izolacii, vcitane tej fukanej.
Odpovedať
@majkoj stacilo zosilnit konstrukciu SDK na roztec 40, cela izolacia lezi na konstrukcii a na muroch, na tramoch je minimum vahy. Statika vtedy volat netreba. Nemyslim, ze vata je nejaky problem, okrem vacsieho prehrievania a hlodavcov, mozno aj zdravotne je otazna. Steicozell je kvalitou o par tried vyssie, je to znackovy nemecky vyrobok. Neda sa vozit v mercedese za cenu trabanta. Ale odvezie aj trabant, len si treba v lete otvorit okno.
Odpovedať
Profilova fotka
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@peto99 sam pises "stacilo zosilnit konstrukciu SDK ", to nie je zohladnenie statiky ako som pisal ? :)
Odpovedať
@y2k ahoj, neviem ako je to mozne, ze mate take vysoke ceny za fukane izolacie. Mne na nas dom, vaznikovy krov vysla vata 850e samozrejme bez prace, ale fukana izolacia ma stala 1270 vratane prace (steico zell). Takze v mojom pripade nebolo o com. Ja ked citam tie ceny 2200-4000 za fukanu izolaciu tak mam fakt dost
Odpovedať
@dbe mam 135 m2, hrubka 30-35 cm
Odpovedať
@majkoj iste, ale problem sa da lahko svojpomocne vyriesit. Ale je to dolezita poznamka, mas dobry postreh. fukana izolacia ma velmi velku hustotu, je to naozaj masa dreva.
Odpovedať
@fukanaizolacia treba ju spajat paskou?
Odpovedať
Profilova fotka
@majkoj Plošné zaťaženie pri fúkanej celulózovej izolácií CLIMATIZER PLUS o hrúbke 30cm je 12kg/m2 Zvýšená vlhkosť mení lambdu fúkanej celulózovej izolácie CLIMATIZER PLUS minimálne. Pri zvýšenej vlhkosti 80% sa lambda mení o jednu tisícinu.
Odpovedať
Profilova fotka
@peto99 ono keby sme chceli riesit velmi tu akumulaciu... na streche je pravdepodobne betonova krytina (40kg/m2 ?) a v dome je mozno 100-200t materialu a my sa tu bavime o materiali, ktory ma kolko ? 40kg/m3 ?
Odpovedať
Profilova fotka
@fukanaizolacia pri zvysenej vlhkosti kde ? v izolacii ? Uz z principu som voci tomuto tvrdeniu skepticky, v izolacii izoluje vzduch a ked zvysim jeho vlhkost ako, sa moze nemenit lambda ? Mozem vidiet protokol merania ?
Odpovedať
Profilova fotka
ja len dufam, ze nebola rec o parametri "Součinitel tepelné vodivosti λ - nastříkaný s vodou (pojivem)" , ten je o tisicinu horsi. Ale to je udaj absolutne, ale absolutne o niecom inom :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@peto99 áno, sú k tomu systémove pásky. JE možné použiť : pro clima TESCON VANA pro clima TESCON No. 1
Odpovedať
Profilova fotka
@majkoj Tieto merania sa vykonávajú nepretržite na vzorovej stavbe v ČR pomocou trvalo zabudovaných meracích prístrojov v streche. Bohužiaľ protokol merania Vám nemôžme poskytnúť vzhľadom na to, že nie ste naša partnerská firma. Je to súčasť nášho "know how"
Odpovedať
Profilova fotka
@fukanaizolacia merania na stavbe su nepodstatne (tam si ani neviem predstavit konzistentne meranie parametrov pre tento udaj, kdeze je tam katastrofalne vela parametrov prostredia), podstatne je meranie z certifikovaneho skusobneho ustavu v presne definovanych podmienkach. A dovolim si tvrdit, ze sa parametre zhorsia rovnako ako pri inych izolaciach. Dovod je jednoduchy, v tychto izolaciach izoluje vzduch. Izolacia je tam v podstate len na to aby ten vzduch co najmenej cirkuloval. Akakolvek zmena vlhkosti vzduchu bude mat nasledky na izolacne vlastnosti. Jedine ak by sa to parotesne uzavrelo a vlhkost z interieru sa tam nedostavala, by ten vplyv bol potlaceny, co ale plati opat pre vsetky izolacie.
Odpovedať
Profilova fotka
@dbe: aka hrubka? @peto99: kolko to stalo?
Odpovedať
Profilova fotka
@majkoj Sú to len interne merania, máme merania aj z certifikovaných skúšobní. Tak, dal som si tú námahu a pohľadal som protokol merania. Meranie vykonal : TECHNICKÝ a ZKUŠEBNÍ ÚSTAV STAVEBNÍ PRAHA , číslo protokolu Č.A 020-029699. Hodnota súčiniteľu tepelnej vodivosti pri 50%+-5% relatívnej vlhkosti 0,0365, pri 80%+-5% 0,0376
Odpovedať
Profilova fotka
no chcel som vediet cenu fukanej izolacie pre mna, nedozvedel som sa :-) tak zostavam stale pri mineralne vlne
Odpovedať
Profilova fotka
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Profilova fotka
@y2k Vzhľadom na to, že Vaša stavba sa nachádza v Piešťanoch, prosím kontaktujte našu certifikovanú aplikačnú firmu ktorá sa nachádza v Moravanoch nad Váhom.
Odpovedať
@peto99, @y2k mame platenych 40cm, nafukanych 47cm a je to 75m2
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?