Laminatove parkety a elektricke podlahove kurenie

Ahojte vsetci, potrebovala by som sa poradit. V projekte novostavby sme si vybrali elektricke podlahove kurenie, pri ktorom nam v studiu s podlahami povedali ze su vhodne v podstate najviac laminatove parkety (vynil a drevo by sa mohlo poskodit). Obyvaci priestor spolu s kuchynou ma dokopy 39,03m2 ktora je spojena hned s chodbou vo velkosti 9.96 m2. Dokopy cely otvoreny priestor dava dokopy 50m2. Odporucaju do otvoreneho priestoru dat diletacnu listu (koniec chodby a zaciatok obyvacieho priestoru). Samozrejme my to tam nechceme mat. Myslite si, ze by pri takejto velkosti doslo k vydutiu alebo inemu poskodeniu podlahy? Tiez ak to spojime s elektrickym podlahovym kurenim? Dakujem za Vase rady.
Odpovedať
@micka_nacusa už to kúrenie máte položené?
Odpovedať
Profilova fotka
@micka_nacusa Dilatacna medzera sa dava bez ohladu na to ci je podlahove kurenie alebo nie. Ja mam vacsiu plochu ako 50m2 (obyvacka+kucyna) laminatove parkety bez dilatacnej medzery v strede. Ziadny problem. A mam podlahove kurenie. P.S. Nemyslim zeby sa drevene parkety poskodili a o vynile uz ani nehovorim.Podlahove kurenie ma velmi slabu teplotu oproti radiatorom 28-30 st.
Odpovedať
@sousedekovci89 uz ano
Odpovedať
@richard71 vdaka. Viem ze sa diletacna medzera dava aj bez toho, ale len ci to podlahove kurenie neovplyvni podlahu viac bez diletacnej listy.
Odpovedať
@micka_nacusa škoda, dúfamt eda že budete spokojní, lebo je dosť veľa ľudí, ktorí časom toto rozhodnutie oľutovali 🙂
Odpovedať
@micka_nacusa Musite si zistit ako vyrobca laminatovej podlahy uvadza, lebo v podstate dilatacna medzera nemusi byt ak je splnene ze na dlzku je vcelku max 12m a na sirku max 8m. Co je celkova plocha 96m2 ale v idealnom tvare obdlznik ! V kazdom pripade to mozete polozit vcelku, a ak by sa to krutilo, tak sa to da rozrezat na tom prechode z chodby do obyvacky. K podlahovemu kureniu pod laminatove parkety odporucam specialnu podlozku. Je sice draha, ale ma minimalny odpor a rychlejsie sa prehreje.
Odpovedať
Profilova fotka
@micka_nacusa nemyslim,. Prave naopak. Laminatova podlaha sa roztahuje ked je vyssia vzdusna vlhkost. Pri vysuseni sa zase stiahne.
Odpovedať
Profilova fotka
@sousedekovci89 myslis ze olutovali podlahove kurenie?
Odpovedať
@richard71 oľutovali elektrické podlahové kúrenie nie podlahové kúrenie ako také 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@sousedekovci89 aha rozumiem. Bohuzial v drvivej vacsine to byva spojene s velkymi energetickymi stratami objektu (podcenenie navrhu tepelnej izolacie - hlavne podlahy)a nasledne velkoou potrebou tepla na vykorovanie co ma samozrejme financny dopad...
Odpovedať
Profilova fotka
@sousedekovci89 kvoli comu ho olutovali? nefunguje to? alebo maju deravy dom? a vela platia?
Odpovedať
@jblaze to tretie 🙂 na elektrické podlahové vykurovanie nestačí dobre zateplený dom, tam treba sakramentsky zateplený dom 🙂
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@sousedekovci89 aha, ale s vodnym sa to neda porovnat, co sa tyka vstupnych nakladov a komfortu kurenia, tak mozno to ani v deravom dome nakoniec nevyjde tak zle ;P
Odpovedať
@jblaze z vlastnej skúsenosti komfort kúrenia je za mňa na vodnej podlahovke ešte väčší ako na elektrickej podlahovke 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@sousedekovci89 no mam pochybnosti o tom ze dieta , alebo starsi clovek, alebo vobec jednoduchsi clovek si vie, vodne kurenie obsluhovat tak komfortne ako elektricke, bez nejakych kazivych elementov. tak isto je rozdiel v nabehu a pocitovej teploty kde pri elektrickom kureni mas teplotu vzduchu nizsiu ale teplotny komfort rovnaky, samozrejme to suvisi s RV a taky vzduch je lepsie dychatelny a prijemne sviezi. ale urcite najviac zavysi na celkovom prevedeni takze ako sme hovorili porovnavat je to tazko, ja pisem tiez len z vlastnych skusenosti, ale to comu som neveril teda marketingovym recickam sa stalo skutocnostou 🙂
Odpovedať
@jblaze mne pri nábehu elekrického kúrenia bola podlaha horúca- nie že by sa nedalo to zniesť ale nebolo to 2x príjemné nedokázal som obsedieť na návšteve na gauči 🙂 ale zase aké nastavovanie? to nie je radiátor bez termostatickej hlavice, nastavíš to raz a máš pokoj 🙂
Odpovedať
@sousedekovci89 ,,mne pri nábehu elekrického kúrenia bola podlaha horúca- nie že by sa nedalo to zniesť ale nebolo to 2x príjemné nedokázal som obsedieť na návšteve na gauči" To mali v podlahe špirálu z dvojplatničky? Myslíš, že tvoja skúsenosť s totálne sfušovaným el. kúrením je dobrý argument na prehovaranie iných v jeho neprospech?
Odpovedať
@micka_nacusa Nemusíš uveriť hneď každému pseudoodborníkovy. Ja mám el. kúrenie a drevené podlahy už 4. vykurovaciu sezónu a všetko funguje na 100%
Odpovedať
Profilova fotka
@sousedekovci89 no pri vodnej vyladovanie neriesis, lebo nemas velmi co, ale pri elektrickom si vies tak nastavit cely dom, ze sa ti to fakt oplati aj z financneho hladiska, da sa povedat ze vodne kurenie kuri casto zbytocne preco to mali znami tak nastavene to neviem, no pri elektrine je urcte viac moznosti ako to urobit, ci uz skladbu podlahy, alebo vykonovo ake kable pouzit, a ako ich rozmiestnit, da sa tak ale urobit vela chyb
Odpovedať
@jblaze prečo zby kúrilo zbytočne, veď si to raz nastavím ako potrebujem a hotovo... a ak potrebujem regulovať často, dajú sa aj na vodnej podlahovke mať celkom elegantné "smart" riešenie rovnako ako pri elektrike 🙂 inak neviem o tom že by bola sfušovaná, domáci si ju prvý rok pochvaľovali ako majú super teplo od nôh, po vyúčtovaní elektriny si povedali, že teda žiadne terno to nie je a už by išli do vodnej 🙂 boli ale limitovaní výškou podlahy do ktorej mohli ísť (dávali to len do časti domu a nechceli aby im vznikol schod) návrh podlahovky im robil projektant, a montovala skúsená firma 🙂
Odpovedať
Zapojim sa tiez do temy. Stavia sa nam dom na kluc a tiez bude el. podlahove kurenie. Len este neviem ci kable alebo infra folie. Co je vlastne lepsie? Ak by boli folie urcite by som ich chcel dat do poteru. Hned pod podlahou to asi nieje naj. Aku podlahu potom k tomu mate? By som tam najradsej dal vinyl v rolkach od gerfloru ale ten sa asi nemoze dat doli teplote. Neviem ... mozno tu niekto ma skusenosti.
Odpovedať
Profilova fotka
@sousedekovci89 jedna vec je ze voda musi prejst nejaku trasu kym pride tam kde ma a odovzda teplo, a ty si to nastavis raz a hotovo, a vecer to vypinas? alebo ked si v praci tak ti tiez sem tam asi prikuri nie? a to je tiez strata, prave ide o tu regulaciu, a pri vodnej to nieje ono 🙂
Odpovedať
@jblaze načo by som to hore dole zapínal vypínal? mám digi termostat, podlahovku som si nastavil tak aby sa mi izby zohrievali rovnomerne na teploty ktoré v nich požadujem a vybavené. Nehovoriac o tom, že sa dá riešiť aj vodná podlahovka komplexnejšie (termostat v každej izbe atď.) ale nakoľko využívam prakticky všetky miestnosti v dome každý deň, nepotrebujem to vkuse meniť 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@sousedekovci89 no neriesis to lebo nemas tu moznost, napr vecer je lepsia nizsia teplota na spanok, pri vstavani trochu prikuris, a potom sa to moze zas vypnut. o tom pisem ze ten kto nevyreguluje kurenie, ma jednak horsie podmienky pre zivot, a este viac zato zaplati 🙂
Odpovedať
@jblaze teraz miešaš hrušky s jablkami, lebo presne tieto veci mám poriešené termostatom 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@sousedekovci89 mas v kazdej miestnosti senzory?
Odpovedať
@jblaze načo by som to potreboval? mal som teplomer a vyreguloval som si prietok podľa potreby (aby sa miestnosti ohrievali rovnakou rýchlosťou každá na svoju teplotu)
Odpovedať
@marlo Ja mám fólie HEATFLOV pod 6 cm poterom a funguje to perfektne. Finálna podlaha je: dlažby v chodbe, kúpelni, WC a technickej. V obývačko-kuchyni a v izbách drevená.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?