Knauf Unifit 037 vs Isover Domo Plus

Poradte mi co si dat za izolaciu no novostavby. Rozhodujem sa medzi tymito dvoma izolaciami ale neviem sa rozhodnut. Zaujima ma hlavne robota s materialom(ci je nutnost prichytavat spagatom) . Dakujem
Odpovedať
Profilova fotka
@dibko zvazoval som kupu medzi Knauf unifit 037 a Isover Unirol plus 036. Nakoniec som vzal Knauf. Bola lepsia cena a Knauf neobsahuje formaldehyd. Este cakam na dodavku tak neviem zhodnotit ako sa s nim robilo, ale tak ci tak budem viazat spagat.
Odpovedať
My sme pouzili Knauf Unifit 037 hr 20 cm medzi krokvami a drzal aj bez akehokolvek uchytavania. Len treba rezat o nieco sirsie pasy ako je vzdialenost medzi krokvami. Nad krokvy sme dali 10 cm a ta uz bola polozena na cd profiloch sadrokartonu.
Odpovedať
@ainikki dakujem za info ja idem davat 180 tak smad to bude tiez drzat
Odpovedať
Radšej Knauf. Cenovo ale podstatne výhodnejšie vychádza porovnateľná vata Knauf Classic 040
Odpovedať
@jakino to mozno ale da lamda je vysok
Odpovedať
@dibko rozdiel v lambde je 8% a rozdiel v cene cez 50%. To znamená, že za cenu 20 cm 037-ičky s odporom 5,4 kúpiš 30 cm 040-ku s odporom 7,5
Odpovedať
@jakino to je sice pravda ale niekedy tie centimetre niesu k mání :-)
Odpovedať
@dibko Ak chceš porovnavat tak ešte môžeš použiť ISOVER UNIROL PLUS. Ja som dával v dvoch vrstvách 22cm+15cm robilo sa s ňou velmi dobre, nehryzla, a rezala sa super.
Odpovedať
@blackomt pravdepodobne dam knauf
Odpovedať
@dibko samozrejme že musíš prichytavat špagátom.
Odpovedať
Ja rozmýšľam ci dat Isover Unirol Profi 40cm R=12,12 a cena 18,20€/m2 alebo Rotaflex TP01 50cm R=12,8 a cena 10€/m2... Ceny z internetu
Odpovedať
@tominohorvath musim??
Odpovedať
Článok sa načítava...
@dibko nemusíš. Nechápem prečo sa potom pýtaš? Keď ma niečo svoj postup, treba ho dodržovať. Vata časom zmení tvar
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?