Izolácia sklenou vatou alebo penou - čo je lepšie?

Zobraz úvodný príspevok
Dobry den co myslite cim je lepsie izolovat strop sklenou vatou alebo striekanou izolaciou-penou co sa tyka vlastnosti co by ste uprednostnili? Je tam cenovy rozdiel to je jasne ale o to nejde . Vdaka za kazdy nazor ☺
Odpovedať
Profilova fotka
@mirofza norma predpisuje momentalne minimalnu hodnotu pre strechu R 9,9. Tie ostatne pojmy nasa legislativa nepozna a nejaka predpisana hodnota pre NED co PD v podstate neexistuje aj ked niektore firmy radi nejaku hodnotu prezentuju ako NED ci PD.
Odpovedať
Profilova fotka
@mirofza Bola ti tu vysvetlena lambda peny a vaty. To ze tu aj dalej polemizujes nad nejakou pomyselnou efektivitou peny z informacii na urovni teleshopingu z teba robi iba internetovaho trola.
Odpovedať
@majkoj ďakujem ...
Odpovedať
@kaspy no MS je o polemizovaní a argumentácii...a to čo som tu ja prezentoval,boli info ktoré som obdržal od predajcov a overujem si tu ich prípadnú pravdivosť...takže ak to nevieš podať ako napr. majkoj ,tak ta poprosím zdrž sa komentov na moje otázky...lebo komentárov s nulovou výpovednou hodnotou je MS plná...vďaka...
Odpovedať
@mirofza ako sa moze zdrzat komentara, ked ti nejde zakladna matematika. Ved by si sa uz mohol uvedomit - @majkoj ti to dal pekne po lopate
Odpovedať
@rapidek ďalší zbytočný koment,to si si mohol odpustiť a nezahlcovať to tu ...a ty asi máš problém s pochopením písaného textu...neriešim "matematiku" a porovnávanie lambdy,ale účinnosť rôznych materiálov pri rozdielnej hrúbke...
Odpovedať
@majkoj je to na 100% tak? Tu sa píše niečo iné : https://inardex.sk/stn730540-zmena2/
Odpovedať
Profilova fotka
@mirofza :".neriešim "matematiku" a porovnávanie lambdy,ale účinnosť rôznych materiálov pri rozdielnej hrúbke...".....ale to robíš veľkú chybu.....lebo jediným vyjadrením ako to ty nazývaš: "účinnosti" je práve lambda....tá slúži na porovnávanie....pomocou nej sa dá matematicky vyjadriť tepelný odpor ( "účinnosť" ) materiálu pri určitej hrúbke.....čím nižšie číslo lambda tým lepší izolant.
Odpovedať
Profilova fotka
@peter977 nuz nemam najnovsiu aktualizaciu normy, ale :
Odpovedať
@majkoj ani ja nie, preto sa pýtam. No z článku usudzujem, že po 01.07.2019 sa nechali pôvodné hodnoty pre A1
Odpovedať
Profilova fotka
@peter977 co to ma s A1 ?
Odpovedať
@majkoj že normalizovaná hodnota pre A0 má tie isté čísla ako odporúčaná pre A1
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@peter977 po 100ty raz toto nema nic s A1 ci A0 miesas hrusky s jablkami.
Odpovedať
@majkoj s tebou je ťažká reč. Neviem čo ti zas sadlo na nos
Odpovedať
@peter977 @majkoj má pravdu, A1 A0 nie je len o izolácii stien, ale o celkovej potrebe energie, do výpočtu vstupuje x ďalších faktorov. Môžeš mať strechu U=0,10 aj steny a možno sa do A1 nedostaneš. Inak pozri si hornú vetu na tom obrázku čo si pridal - požiadavky na obvodové konštrukcie stavby - a presne toto aj je, nič viac a nič menej. Inak síce normu zjemnili ale na izolácii strechy by som určite nešetril a snažil by som sa dostať na R10
Odpovedať
@dorwin zdravím, aj my máme väznikový strop. Aká cena je za m2 ? Rozmýšlame nad sklen. vatov 40 cm a lebo penov . Ďakujem za info.
Odpovedať
Profilova fotka
@majki261 my sme dali supafil loft. A cenu majú podla objemu, nie m2. Ale už si nepamätám. Treba si vyžiadať ponuky. Co by som nedal isto je celulóza alebo papier a podobne sracky co obsahujú borite soli a pod. Sklenu vatu som nedal a peny sa v prípade nutnosti nezbavíš. Supafil je ako vata a vôbec nepicha a neprasi sa a ani nesada sme spokojní.
Odpovedať
@dorwin aká bola cena na m3 a akú lambdu to má?
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 4 mesiacoch
@dorwin kto Vám to robil, prosím? Cena? Dakujem
Odpovedať
chlapi uvedomte si, ze rozdiel medzi vatou, striekanou penou a striekanou izolacio je jedine a jedine v cene !!! zvysok je iba vsetko marketingovy ojeb zbytocne sa tu natahujete kto ma vacsieho 🙂 lambda nepusti a vsetke tie izolacie maju cca od 0,039 po 0,040 a je obsolutne jedno co tam date, lenivci si daju penu, spekulanti striekany papier a zvysok ludstva vatu a potom sa skuste sem tam aj po cca 30-50 rokoch pozriet na stechu ja osobne som take strechy opravoval a jedina skusenost je, ze vata ani po 50+ rokoch nestratila na svojom objeme ako tu niektory teoretici to vykresluju a to maju aj doslova ani nie 40 rokov s matkinho lona von, vsetkych preto pozyvam na chatu pod alpinkov v KE kraji kde mam fakt taku chatu a som ochotny rozbit dom aby videli tu stabilitu sklenej vlny ako sa tam drzi ako kliest na cloveku a nespadla ani o jediny mm , takze netre ani fylozofovat a ani riesit konsiparcne teorie, vsetko je ako ma byt aj po 50 rokoch od postavenia stavby !!! clovek proste nic ine ako vlnu vymysliet nedokazal zvysok je iba a jedine marketingovy tah o zbohatnti podnikatelskych skupin co nedokazali inak presadit svoju existenciu !!!
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?