Izolacia betonovej terasy?

Ahojte, mame novostavbu rodinneho domu, ku ktoremu sme dobetonovali terasu. Betonova terasa je oddelena styrodurom od stavby domu (na povrch terasy pojde dlazba, alebo kamenny koberec). Prosim o radu co dat okolo tej betonovej terasy (na oddelenie od zeminy/travnika)? Predpokladam ze styrodur je uplne zbytocny, ma zmysel nopova folia? Alebo co je tam najvhodnejsie dat? Treba tam vobec nieco davat? Dik za rady.
Odpovedať
@palo231 Ahoj, no niečo tam musíš dať keď to chceš mať "pekné" ja som to tak vyriešil že som dal styrodur (na to kleber sietku) a dám aj dlažbu z boku na terasu. Okolo terasy pôjde obrubník do toho kameň ...
Odpovedať
@karol6777 ten vyskovy rozdiel asi nebude velky medzi terasou a travnikom teraz ide mi cisto len on prakticku funkcnu stranku veci, ci tam musi byt nejaka izolacia/oddelenie od zeme (ak ano co je navhodnejsie) alebo je to zbytocne (skor ako sa nahnie zemina ku terase)
Odpovedať
Profilova fotka
ako to odspodu a zozadu zaizolujete?
Odpovedať
@jan45 celkom nerozumiem otazke * odspodu zaizolujeme? pod terasou nie je ziadna izolacia, pod betonom terasy je zhutnena stavebna sut a makadam Dom je zaizolovany lepenkou pod obvodovymi murmi a podlahou, a tiez vonkajsi sokel bude * zozadu zaizolujeme? zo zadnej strany terasy je dom, tam je hydroizolacia lepenkou na sokli domu (zakladovom mure) a na nej nalepeny styrodur (= medzi domom a terasou), z dalsich 3 stran terasy bude travnik
Odpovedať
@palo231 cize vsetky detaily hydroizolacie mas vyrieseny a zaujima ta len prestup travnik terasa? Budu v rovnakej vyske?
Odpovedať
@rkorba ano, presne to ma zaujima teren bude o kusok nizsie, ako terasa, ale ziadne velke schody....
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?