Icynene - rýchla izolácia stropu

Zobraz úvodný príspevok
Mate niekto osobnu skusenost s touto formou izolacie stropu v bungalove?nejake info prosim...skladba-povala zhora pochodzna/latovana/ z dola na strop nastriekana pena,reflex.parozabrana,sadros...je to ok?aka hrubka peny?dakujem za nazory k teme..
Odpovedať
@bernard_1 ... lebo som ju chcel. 🤔 🙂 Viackrát som tu na MS písal, že kto porovnáva striekanú izoláciu a minerálnu vlnu, najmä z cenového hľadiska, tak nech si ušetrí prácu a dá si minerálnu vlnu. Ak chceš penovú izoláciu, tak ju chceš a basta. Ani jedno nie je lepšie alebo horšie. Obe veci sú iba alternatívy. Takisto keď niekto počíta návratnosť solárnych kolektorov na ohrev vody a komplikovane prepočítava, za koľko rokov sa mu to vráti - nech to radšej nechá tak a nedáva si to. Ak chceš slnečné kolektory, tak si ich dáš. Ani umývačku riadu nekupuješ preto, aby si ušetril vodu alebo peniaze na umývanie. To sú len také mýtusy a populárne argumenty. Ak chceš striekanú penu, tak jedinou otázkou bude, od ktorej firmy.
Odpovedať
@chrobak7 dík za názor, je to fakt, že v niektorých veciach som mal aj ja jasno, že čo chceme a neriešili sme čo je horšie a lepšie a jedno s druhým, proste som si postavil hlavu a išiel som do toho, len pri tomto asi som potreboval také ubezpečenie, že je to dobrá vec 😄 tak ďakujem, že si ma podporil 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@bernard_1 neviem ti toto akože nejako s istotou povedať, čo viem, čo som si zisťoval, tak striekaná izolácia je vhodná na mnoho vecí. Dá sa takto zatepliť aj strecha, strop, fasáda, podlaha, steny. Čiže akýkoľvek povrch v podstate či stavba.
Odpovedať
@bernard_1 zdravím. My sme vybrali kanadskú penu a firmu zo Spišskej Novej Vsi. Penu dovezú v špeci aute, aby sa neprehriala alebo v zime nezamrzala. Rekonštruujeme starý 60ročny dom a v podkroví nemáme priestor na znižovanie stropu, keďže máme len 15cm vysoké krokvy. Preto sme vybrali zateplenie nad krokvami a penu. 🙂
Odpovedať
@nina1711 kanadskú, konkrétne túto icynene? hej hej, to chápem, mohla by si mi aj ty napísať prosím ťa, že čo u vás zavážilo pri výbere? ako typu izolácie tak aj firmy?
Odpovedať
Profilova fotka
@bernard_1 pri tejto, co si pisal je vyhoda to, ze je najmenej nasiakava v porovnani s inymi, ktore su na trhu, preto sa v nej nezhromazduje bezna vlhkost, ktora ide z interieru, napriklad pri vareni, dychani a tak podobne, cize je mozne, ze nebudes ani parozabranu potrebovat
Odpovedať
Profilova fotka
@jankom7 toto je dobrá vec, lebo to dokáže narobiť problémy aj s plesňami, čo viem od známeho, takže neni to žiadna sranda. A výhodou je že sa nemusím báť že sa mi do toho nasťahujú kuny alebo niečo obdobné, nejaké zvieratká 😄
Odpovedať
@jankom7 a čo sa vlastne týka tej izolácie že zložiek tak nie sú nejako škodlivé pre zdravie? @srssen kde máš tú istotu, že sa tam nemôže niečo nasťahovať? to je asi jedno aký typ izolácie si človek dá, tá možnosť že sa tam niečo objaví je zakaždým, nie?
Odpovedať
Profilova fotka
@bernard_1 tak rozdiel je v tom, že štandardné izolačné materiály držia dobre pachovú stopu, preto si zvieratá v nich často a radi robia hniezda. Ale táto izolácia, čo ja mám tak má schopnosť odvetrania pachov, čiže to nie je pre tie hlodavce akoby lákavé. Čo mňa teší, lebo keď počúvam aj známych, že aké problémy kadejaké mali a že už izoláciu museli aj meniť, tak neni to sranda.
Odpovedať
Profilova fotka
@srssen to tiez, ale kazdy si to musi zvazit podla seba, dnes je tych moznosti uz viacej a kazdy vidi vyhody v niecom inom. Mam kamarata, ktory na klasiku neda dopustit, ale proste ja taky nie som, mna zaujimaju nove technologie, nove sposoby a teda ked nieco je efektivne, ze to ma zmysel, tak preco nie. A toto ma.
Odpovedať
Profilova fotka
@bernard_1 ee. Je to nezavadny material, ked ide o zdravie, nema nejaky skodlivy vplyv, tieto materialy musia splnat mnohe hygienicke certifikaty. Tiez som sa na to informoval, ked sme do toho isli. . Tato pena, co sme my davali je neduvana vodou, nie plynmi. Tak ked pena vyzrie a vyvetra sa tak pohoda, neni sa coho bat.
Odpovedať
@nina1711 ahoj, prosim ta mohla by si mi napisat, ci ste pri rekonstrukcii aj uvazovali o inej izolacii? Lebo my s muzom momentalne prerabame a potrebujeme zaizolovat strechu a mame v tom nenormalny hokej. Ide nam hlavne o to aby sa to urobilo raz, poriadne a aby bol pokoj 😒
Odpovedať
Článok sa načítava...
@srssen no to nie je to je fakt, akože rád by som bol keby som sa tomu vedel vyhnúť, ale nevedel som, že prečo niečo ich láka viac ako nejaké iné izolácie, dobre vedieť, že teda je to takto. @jankom7 neviem či preklep, či som to dobre pochopil, nadúvaná vodou? ty si aj bol pri tom keď ti to robili?
Odpovedať
Tak isto mame striekanu penu icynene a spokojnosť . U nas sme sa rozhodli pre ňu preto že nieje treba pred ňu dávať parozabranu . Má minimálnu nasiakavosť voči iným penam čo sú na trhu . Takze ušetríš na parozábrane a + získaš to že máš difúzne otvorenú stavbu . ( takze ti dom bude dýchať ). My sme spokojný
Odpovedať
Profilova fotka
@bernard_1 haha hej. Usli mi tam pismenka. Je naduvana vodou, bol, ty mozes byt pri tom, len treba sa dohodnut ohladne toho, lebo ja som napriklad nevedel ci sa to moze, ci je to bezpecne, ked predsa len ked to robia musia mat na to oblecenie ochranne, tak ci sa to moze, ale vsetko mi vysvetlili, takze pohoda.
Odpovedať
@majokx ako dlho to takto mate urobene? Je jedno kde je pouzita, nikde netreba davat parozabranu?
Odpovedať
@majokx ... dom nedýcha.
Odpovedať
@jankom7 ono aj treba dat domu nejaky cas, kym to dozreje, ked sa nastrieka ta pena alebo sa mozu kludne aj hned robit dalsie nejake upravy, opravy?
Odpovedať
@kordo3 3 roky . Parozábrana je akurát v kúpeľni .
Odpovedať
Profilova fotka
@suomi101 tak treba aby to nieco odstalo a proste sa aj vyvetralo, lebo je to hned po realizacii akoze citit, ale to sa vyvetra a potom vlastne sa mozu dalsie veci robit, s tym nie je nejaky problem, zeby to musela zriet niekolko dni alebo tak.
Odpovedať
Profilova fotka
Treba si to aj nejak pripraviť, nejaké také tie úpravy a predpríprava na to, aby sa mohla robiť tá izolácia, či oni si to všetko porobia a pochystajú sami? Jasné, že nenechám ten priestor zaprataný vecami...
Odpovedať
@majokx mohol by si mi prosím ťa napísať, že akú máš záruku pri tomto? Koľko dávajú? Lebo to tiež ma zaujíma. To s tou parozábranou je fajn, to ma teší. Lebo to tiež nie je málo peňazí, čo sa pritom ušetrí. @jankom7 aha rozumiem. Skúsim sa na to popýtať. Už som dve firmy oslovil, tak uvidíme.
Odpovedať
@bernard_1 samozrejme mohol 25 rokov je záruka na materiál a 5 rokov je záruka na montáž a aplikáciu . Tých 5 rokov moc nechápem ale je to tak . Aspoň ta firma čo striekali mne takto poskytujú záruku .
Odpovedať
@majokx tak to ti je celkom dost, to by som nebol tolko cakal, ked mam pravdu povedat. kolko ludi v dnesnej dobe ani nevydrzi v jednom dome tolko byvat 😄
Odpovedať
@majokx ďakujem za info. Len by ma zaujímalo aj napríklad to, že ako budem mať istotu, že je tá izolácia dobre urobená? Nastriekaná, že nie je niekde vynechané alebo niečo? Ty si to aj dáko kontroloval potom? Či si sa na firmu spoľahol?
Odpovedať
Ked uz sa spravi ta izolacia, tak potom to nemoze nejak zvetrat alebo co? Lebo ked pisete, ze je na to zaruka az tolke roky, tak to co musi byt za material ta pena, ked to vydrzi len tak bez nejakej starostlivosti.
Odpovedať
Zaruka 25 rokov? Iba? Co potom? Ake su vlastne podmienky zaruky? Kto, u koho mozno uplatnit tu zaruku? Ake nestandardne vlastnosti, v akom rozsahu je brane, ako vada? Na auta tiez davaju x rokov zaruky, na karoserie dokonca aj “dozivotnu“ zaruku mozno najst. A realita??? Z chyb a niekedy aj stav, ktory brani riadnemu uzivaniu, sa stavaju vlastnosti… Neviem, ale pri vate vidim aspon jednoduchu moznost vymeny. Pri tej pene?
Odpovedať
Profilova fotka
@bernard_1 no nie je to len tak ako som ti písal, má to svoje opodstatnenie a je dobré, že pri striekanej ich to neláka. Lebo mať teda kunu alebo myš alebo čosi nad sebou v izolácii to nie je zrovna terno. @majokx takto to máme aj my, tú 25 ročnú dáva výrobca priamo. @juliana434 nevidím nejako dôvod na to prečo by som sa mal o izoláciu nejakým spôsobom starať. Práveže to má byť tak, že sa to spraví a máš pokoj.
Odpovedať
@srssen na tu izolaciu sa potom este dava nieco? Vies, ze ci nejake latovanie, ze sa to vlastne schova, alebo to ostava len tak, ako sa nastrieka?
Odpovedať
@frantisekca podla mna aj ta pena sa da nejak opravit alebo doplnit, pokial je to treba. Vsak zas nikde sa nepise, ze ked sa to raz spravi, uz to tak musi ostat navzdy.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?