Icynene - rýchla izolácia stropu

24. jún 2022310
  • @bernard_1  ... lebo som ju chcel. 🤔 🙂

Viackrát som tu na MS písal, že kto porovnáva striekanú izoláciu a minerálnu vlnu, najmä z cenového hľadiska, tak nech si ušetrí prácu a dá si minerálnu vlnu. Ak chceš penovú izoláciu, tak ju chceš a basta. Ani jedno nie je lepšie alebo horšie. Obe veci sú iba alternatívy.

Takisto keď niekto počíta návratnosť solárnych kolektorov na ohrev vody a komplikovane prepočítava, za koľko rokov sa mu to vráti - nech to radšej nechá tak a nedáva si to. Ak chceš slnečné kolektory, tak si ich dáš. Ani umývačku riadu nekupuješ preto, aby si ušetril vodu alebo peniaze na umývanie. To sú len také mýtusy a populárne argumenty.

Ak chceš striekanú penu, tak jedinou otázkou bude, od ktorej firmy.

• @chrobak7  dík za názor, je to fakt, že v niektorých veciach som mal aj ja jasno, že čo chceme a neriešili sme čo je horšie a lepšie a jedno s druhým, proste som si postavil hlavu a išiel som do toho, len pri tomto asi som potreboval také ubezpečenie, že je to dobrá vec 😃 tak ďakujem, že si ma podporil 🙂

• @bernard_1  neviem ti toto akože nejako s istotou povedať, čo viem, čo som si zisťoval, tak striekaná izolácia je vhodná na mnoho vecí. Dá sa takto zatepliť aj strecha, strop, fasáda, podlaha, steny. Čiže akýkoľvek povrch v podstate či stavba.

• @bernard_1  zdravím. My sme vybrali kanadskú penu a firmu zo Spišskej Novej Vsi. Penu dovezú v špeci aute, aby sa neprehriala alebo v zime nezamrzala. Rekonštruujeme starý 60ročny dom a v podkroví nemáme priestor na znižovanie stropu, keďže máme len 15cm vysoké krokvy. Preto sme vybrali zateplenie nad krokvami a penu. 🙂

Pridaj príspevok

Nenašli ste čo ste hľadali?

hľadať len v názvoch tém
    Odporúčaní dodávatelia
    Špecializujeme sa výhradne na fúkané tepelné izolácie. Fúkame pre Vás už viac ako 25 rokov !
    Vsaďte na tradíciu a skúsenosti.

Články od našich partnerov
    Myslite na svoju bezpečnosť aj peňaženku a skúste solárne svietidlá
    Riešenie svojej škody na dome či byte môžete v Allianzi sledovať ako doručenie balíka
    Vývojár tepelných čerpadiel: Udržateľnosť bola vždy našim prvoradým cieľom
    Archív článkov od partnerov