Greywall & EPS 70F 200mm

Zobraz úvodný príspevok
Pozeral som diskusie ale nenašiel odpoveď Ak idem Zatepľovať cca 300m2 ma význam pozerať na R 6,45m2K/W pri sivom 200mm, cena 11.28e/m2 Alebo R 5,13m2K/K pri bielom 70F, cena 9,22e/m2 Rozdiel v cene cca 600e Ma to význam z pohľadu nasledovnej úspory na kúrení? 600e naviac sa asi tak rýchlo nevráti, či?
Odpovedať
1
2
@roman_x pravda i ja som mal podlahovu 100ku od Isoveru (myslel som ze kvalita) a boli ako luk poprehybane a museli sme si davat pozor akou stranou ho polozime!
Odpovedať
Profilova fotka
@elisss54 podla mna nie ak by aj tak minimalne da sa to poriesit aj tak ze budete zateplovat postupne a teda severnu prvu v doobednajsich zapadnu v poobednajsich vychodnu a juznu bud rano alebo poobede ked jebtam mensie slnko pripadne hned po zaschnuti prikotvit a uz sa to nebude hybat nasledne preklebrovat este nieje take silne slnko ako bude v lete tak podla mna sa to este v pohode da bez tienenia a obav s krutenia
Odpovedať
@marcel714 Áno, laicky by sa to takto dalo zhrnúť. Najlepšie si to vyskúšaš tak, že sa v lete v pálivom dni postavíš za tenký (1-2 cm hrubý) biely a šedý polystyrén (preto uvádzam takú tenkú vrstvu, aby si to dokázal zaregistrovať ten rozdiel, predsa, pokožka nieje presný teplomer). Za bielym polystyrénom, aj keď si v tieni, budeš "cítiť" žiaru slnka, za šedým je to podstatne menej, prakticky skoro nič. Sám som si to vyskúšal predtým, než som sa rozhodoval, z čoho stavať (ja som staval atypicky, na slovensku takým spôsobom postavený dom nemá asi nikto, najviac sa to podobá na systém pop-up-house, ale upravené podľa možností materiálov, čo sa dá relatívne ľahko a lacno splašiť). Pri návrhu som počítal s tým, že si bude stačí v izbe "prdnúť", a hneď máš o dva stupne teplejšie :-D ale naviac ma prekvapili vlastnosti v lete. Keď niekedy prídem z práce domov, vonku je cez 33 stupňov, tak otvorím By-Pass na rekuperačke, aby pustila trochu teplého vzduchu dovnútra, lebo mám proste v dome "zimu". Jednoducho ten dom neprehreje ani keď je vonku horúco niekoľko dní za sebou. A to beriem ako najväčší benefit šedého polystyrénu.
Odpovedať
@kenco a co keď chceme aby slnko nám vyhrievalo dom na jar a neskorú jeseň? Takto musíš zapínať kúrenie ci?
Odpovedať
@adam_janka Ja som to vyriešil veľkými francúzskymi oknami na južnej strane v kombinácii so správne navrhnutým prekrytím strechy. Nedával som ani žalúzie, iba som si vypočítal podľa SHMÚ priemerných teplôt v priebehu roka a k tomu prislúchajúcu polohu (výšku) slnka nad obzorom. A podľa toho navrhol presah strechy. V zimnom období slnko maximálne pomáha v prehriatí interiéru (lebo je nízko a prehreje priestor "pod strechou") a v lete je zasa vysoko a presah strechy ho spoľahlivo odcloní. Áno, nieje to tak "prešpekulované" a efektné, ako keby som dával exteriérové žalúzie, ale je to najlacnejší a "blbuvzdorný" systém, ktorý mám dva roky odskúšaný, a funguje.
Odpovedať
@kenco a ked si chces zatienit cez den, alebo dlhsie pospat, tak si das skrabosku?
Odpovedať
@rkorba To je otázka skôr na manželku, ako na mňa, ja sa pravidelne budím o šiestej ráno každý deň bez ohľadu na to, či je tma, alebo nie. :) Ale na také odtienenie existujú závesy, prípadne interiérové žalúzie ;)
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Profilova fotka
Ja idem do Isover Graywall 16cm co je to iste ako cca 19cm bieleho EPS. Pevne verim ze uz nebude teraz teplo takze slnka a naslednej roztaznosti sa bat nemusim, napriek tomu EPS zakryjem ak bude teplejsie. Zaujima ma jedna vec - neplanoval som toho roku dat vonkajsiu stierku, iba kleber a sietka. Nakolko je kleber tmavy, nebude sa eps na povrchu prehrievat a teda roztahovat, pripadne stracat? Alebo odporucate dat rovno aj stierku? Chcem velmi svetlu.
Odpovedať
@martiner33 grafitový eps má problém s UV žiarením. Takže sieťka s lepidlom stačí
Odpovedať
Profilova fotka
@peter977 dakujem, mas pravdu ... na druhej strane ked uz bude lesenie postavene, asi bude lepsie dat po tyzdni aj stierku .. problem je len ze Kleber treba tahat aspon 2x, nech to je rovne - majstri mi pridu z vychodu od nas - medzi prvym nanesim a druhym treba pockat co to .. a aj potom aspon tyzden aby sa dala dat stierka.. problem je teda doprava z vychodu na 3x a lesenie ktore budem musiet platit na cca 2-3 tyzdne. Mam vysoky domcek s rovnou strechou takze preto lesenie okolo celeho domu. Ale asi inak sa to nebude dat, spravim to a bude pokoj.
Odpovedať
@martiner33 existujú aj izolácie s reflexným náterom napríklad : https://www.internetovestavebniny.sk/... tam nemusíš hneď dávať sieťku a lepidlo.
Odpovedať
Profilova fotka
@peter977 Cital som o nich. Zaujimave ale zbytocne teraz ked nieje tak teplo. Prekleborovat raz to mozem hned ako dam kotvy, take pekoty nemaju byt a mam nachystane aj plachty. A EPS som uz objednal 🙂 Tu sa mi skor jednalo o to ci to dokoncit na finito a mat tam lesenie 2t yzdne. Spravim to asi nasledovne: DEN 1 - Postavim lesenie DEN 2 - Prichadzaju makaci z vychodu - Nahadze sa EPS DEN 3 - Kotvy postupne ako sa ukladal EPS DEN 4 - Kleber/sietka - odchod makacov na vychod DEN 5, 6, 7 - SCHNUTIE KLEBRU DEN 8 - Preklebrovat zas - zvladnem sam. DEN 9, 10, 11 - SCHNUTIE KLEBRU DEN 12 - OMIETKA. Tento den sa este moze posunut v zavislosti ako sa mi bude darit v DEN 8 🙂
Odpovedať
Článok sa načítava...
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?