Fúkané izolácie - aká je efektívna izolácia stropov?

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte, chceme si čo najefektívnejšie zatepliť strop - máme v pláne využiť fúkanú izoláciu. Máte niekto skúsenosť? aká firma vám to robila? na čo si dať pozor? Ďakujeeem!
Odpovedať
1
2
@mixxal mini vetraci otvor nestačí, musí tam byť viac tých otvorov, to nie je na škodu čím viac ich tam mať, odvetranie je jedna zo základných podmienok správne fungujúcej izolácii.
Odpovedať
@mixxal ahoj písem až teraz, s tým pánom sme už jednali :), asi mame väčšiu plochu ale okolo tých 130 vriec by sme tam chceli dať radšej teraz lebo potom už to nebude možne. Ale inač oproti ostatným aj nám dal naj cenu. @matorado chcel dať fóliu pod, teda roztiahnuť ju pod strechou a až na ňu izolovať, ale nebolo by to dobre lebo by sa to nepodarilo spraviť všade a už vôbec nie poriadne. škoda že tam je tak malý priestor ale ešte zväčšovať už tak veľkú kocku by bolo len zbytočne, keby sa to dalo tak by sme si tam pekne naskladali polystyrén s lomenou hranou .. mame vážne straaaašne veľa toho zbytkového polystyrénu po zalepovaní, ak viete niekto radu ako ho nadrviť tak poradte chceme ho dať pod strechu skôr ako sa to zafúka. keď sa to potom spojí s tým vláknom tak by to nemuselo byť na škodu? ..
Odpovedať
Profilova fotka
@rastototh dávam 4x 100mm ? stačí ? na 12metrov
Odpovedať
Profilova fotka
@tyxoe no super som rád, že som Vám pomohol ušetriť korunky :)
Odpovedať
@mixxal Stačí vpohode ale aby boli nad izoláciou, nie aby ste ich upchali izolaciou
Odpovedať
@mixxal prosim Ta tiez mi posli kontakt. Staviame dom v KE Krasna. Dakujem ;-)
Odpovedať
@matorado Ako si to myslel ze sa davala pred 15 rokmi.Mam to uz nastriekane a chlapci z ciech my miesto 25niekde a to na vecsine stropu dali a mam aj 35cm to ti slovak za taku cenu neda .
Odpovedať
@rastototh A ano to myslis ze kazda izolacia musi byt odvetravana.Ja mam striekanu a prikryla som osb doskami a mam to vetrane zo vsetkych krajnych stien domu.Ale co myslis mam este aj do tych dosiek vykruzlit par otvorov a do tych otvorov daat mriezky.Tu niekde som ich na nete videla ale je to dost drahe.Lebo ja by dala aspon do kazdej dosky aspon styri dieri.Alebo ak mas lepsi napad tak my porad ci to tak mam porobit.Alebo mas niaku inu verziu.
Odpovedať
@petka456 Dali ti 30% "zadarmo". Tomu fakt veris? :-N
Odpovedať
@matorado Ano.Sak som to merala a viem ake som mala kliestinyjedna mala 18cm a druha tiez a nastriekali my ich zarovno este ked som davala desky tak som to aj musela orezat.Azastriekali my aj cely veniec a ine co som im povedala.tak asi tolko.Ale ja im verim.
Odpovedať
@petka456 Ja nespochybnujem centimetre, to si ma spatne pochopila. Skusim to inak. Ides si kupit chlieb, cena je 5€. Ty kupis a tesis sa, ze ti dali dalsi navyse.
Odpovedať
@petka456 do striekanej izolácii sa nerozumiem tak nerád by som si vymýšľal, túto izolaciu fakt nepoznám, v tom by mali poradiť tí ktorí to aplikovali
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@janjurek píšem správu
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 9 mesiacoch
@mixxal vedel by som ta poprosit o zaslanie kontaktu na pana co riesi fukanu celulozu z valalik, pripadne aj s cenou na m3 za ktoru to robi? Vopred dakujem,
Odpovedať

Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Zdravím. Takže celulozu neodporúčate kv hlodavcom?ma ešte niekto skúsenosť s hlodavcami v celuloze?Dakujem
Odpovedať
@maros43 myslím, že celulóza má najmenší problém s hlodavcami zo všetkých bežne dostupných izolačných materiálov
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 10 mesiacoch
Profilova fotka
Prosim vas, rada by som obnovila konverzaciu a spytala sa, aka hruba fukanej izolacie je idealna? budem vdacna za vase odpovede, skusenosti...🙂
Odpovedať
@alexhor9 Taká, ktorá bude dobre izolovať a neurobí ti prievan v peňaženke.. :-D :-D Ale vážne - túto otázku treba riešiť v projekte s projektantom, lebo to záleží od konštrukcie domu. Ani si nenapísala, či to bude izolácia stien, či stropu či strechy, z čoho sú steny, ako je izolovaný dom a pod..... Ideálne je dať čo najväčšiu izoláciu. Ale medzi 150 a 200 cm izolácie už veľký rozdiel nie je. Tu ti jeden môže napísať 40 cm, druhý 60 cm a pod.
Odpovedať
Ahojte, vie mi niekto povedať koľko ho stála fukana izolácia?
Odpovedať
@kristy66 na 130 m2 som mal ponuku 3500 EUR. Kamarat robil minuly rok 190 m2 asi 40 cm a cena 2800 EUR. Asi to zlacnelo ale ozaj klasika vata to sa uz neoplati ani peniazmi ani casovo a chcem vidiet kto to urobi kvalitne
Odpovedať
@fricko ďakujem pekne ...a to bolo aj s parobrzdou? Alebo bez?
Odpovedať
@kristy66 To musis mat uvedene v projekte neviem aku mas skladbu strechy. Treba sa drzat projektu pripadne konzultovat s projektantom/architektom
Odpovedať
@kristy66 Parobrzda sa tam nedava je zbytocna pri tomto type izolacie
Odpovedať
@saulinka prosím vás ste spokojný s celulozou aj po rokoch?
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 6 mesiacoch
Dali ste si celulozu na parozabranu a sadrokarton ci na osb dosky? @vladoto @saulinka @peto99 @jozko36 @supiiik @mixxal
Odpovedať
Profilova fotka
@sadell dal som ju na osb a spoje pretesnil páskou. Pod osb som ešte dal 10cm vlnu medzi hranoly, parozabrana a sadrokartón 🙂 Čiže z miestnosti: sadrokartón,parozabrana, 10cm vlna, osb s páskou a 30-35cm fukanej.
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?