Fukaná izolácia , Supafil

Dobrý deň mám starý prerobeny dom s pristavbu chceme dať nafukat fúkanu izoláciu na povalu o hrúbke 40 CM ,Supafil Loft . Jedna sa o štvorec s pristavbu štruktúra stropu omietka doska ,tram,doska škvarka , nechcem to dať medzi trámy ale na skvaru prosím o radu ďakujem.
Odpovedať
Profilova fotka
@berco123 je to dobré riešenie, ale ak je na povalu dobrý prístup urobil by som na časti pochôzny rošt , skaldovacích priestorov nikdy nie je dosť.
Odpovedať
@jan45 mám znížený sklon strechy na 25 stupňov .bude tam bude izolacia 40 o dosť sa zníži , ale chcem spraviť aspoň tak že fošne 5x20 dát na Klieštiny aspoň dve vedľa seba .
Odpovedať
Profilova fotka
@berco123 Ak budeš mať z nejakého dôvodu na povale prievan, môže sa stať, že ti ten Supafil rozfúka, resp. nahrnie sa do takých kôp. Ale možno preháňam, tiež som sa rozhodoval medzi Supafilom a Climatizerom - dal som Climatizer Plus.
Odpovedať
@jjaannoo čo som oslovil firmy respektíve ..ty ktorý to realizuju tak narozpravali že to nebude dáko moc rozfukovat .že momentálne Supafil je dobrý na trhu čo sa tyka fukanej izolácie samozrejme to beriem s rezervu lebo každý háji s čím robí.
Odpovedať
Profilova fotka
@jjaannoo fúkanú izoláciu treba vždy prekryť fóliou, bez toho klesá izolačná schopnosť rádovo.
Odpovedať
@jan45 aku fóliu treba dať na prekrytie tu som sa dáko stratil .
Odpovedať
Profilova fotka
@jan45 ak by klesala izolačná schopnosť RÁDOVO tak by všetci čo nemajú fúkanú izoláciu prekrytú (predpokladám že je to tak napr. u 99% väzníkových stropov) pri použití dajme tomu 40cm fúkanej izolácie mali reálny efekt ako keby mala 4cm....to je posun o jediný rád 🙂....tak že realita bude asi niekde celkom inde....
Odpovedať
Profilova fotka
@jan45 Tiež ma zaujíma význam prekrytia fúkanej izolácie fóliou. Keď som si robil prieskum izolácií a firiem ktoré ju aplikujú, nikto sa o tom nezmienil. Mám to v stave ako na foto, nedokážem si predstaviť, ako by som ju na väzníkovom krove prekryl.
Odpovedať
@jjaannoo pekne nafukanie celulózy a čo vás presvedčilo dať túto izoláciu .cena bola porovnateľná s inými?
Odpovedať
Profilova fotka
@berco123 Porovnával som si viac druhov izolácií. Vzhľadom na moju situáciu, ako som mal podbitý väzník osb doskami, som sa rozhodoval medzi striekanou a fúkanou. Vyhrala fúkana celulóza (v mojom prípade Climatizer Plus), rozhodli tieto veci: - objemová hmotnosť - zvuková izolácia - fázový posun - dokonalo zaizolovaný väzník - vysporiadanie sa s prípadnou vlhkosťou - odolnosť voči hmyzu, hlodavcom - v prípade nejakého zásahu ju viem odhrabať, a potom naspäť zahrnúť. Cena bola vyššia, pri ploche 156m² a hrúbke 50cm som platil 4200€.
Odpovedať
@jjaannoo no áno tá cena je trošku výšia ale veď robí sa to na dlho ,,,,no ja som zatiaľ naklonený pre.ten Supafil . uvidíme
Odpovedať
Profilova fotka
@berco123 podobnú ako je parozábrana pod krytinou,
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@eagleowl realita je tá, že teplo sa šíri okrem iného aj prúdením zohriateho vzduchu, tu horná vrstva stále stúpa a vymieňa sa. Laboratórne údaje sú z uzavretej vrstvy , rádovo by musela klesnúť z 0.01 na 0,1 ale ako zvrat pre názornosť to stav vystihuje. @jjaannoo Nad úrovňou izolácie sa na väzníky upevní doska (strešná lata) a pricvikne fólia.
Odpovedať
Profilova fotka
@jan45 slovo "rádovo" mení veľmi podstatne význam vety ( Vášho výroku)....a to až natoľko ....že z neho týmto slovom stáva výrok nepravdivý 🙂 Bez slova "rádovo" je to však výrok pravdivý 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@jjaannoo ak to chcete prekryt, tak jedina moznost je spravit ohradu z OSB alebo najlepsie z paropriepustnej folie ktora sa nacvaka dookola pochodznej casti ...
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?