EPS na OSB

27. nov 2021100

Ako pripevnit EPS na OSB? Staci mechanicky kotvami, alebo okrem kotvenia lepit penou (napr. ceresit CT84), ci treba penetrovat potom nejake specialne lepidlo (iny ako napr. duocontact ci ceresit ct 84)? Ide o zvislu vonkajsiu stenu. Diky!

• Tenký EPS stačí kotviť. Pozri youtube.

• Mal by som davat 3cm-ovy.

• Daj 5 cm, na odstránenie tepelných mostov drevenej konštrukcie. 5 cm stačí kotviť.

• Sponzor fóra
  • @polystyren  Diky za info!

• @steven1980  NZ. PS: Over si tou dozora.

• @polystyren   Je to vlastne vedlajsia budova a aj tam cast pod strechou, kde spravili sikmu strechu a z boku je OSB pri vyvysenej casti (vo vyske cca. 1m a dlzke 8m). Ide tam 3cm polystyren, aby som to mohol dat zarovno so stenou. Neskor tam chcem nalepit na celu stenu nieco ako Elastolit. Pre istotu tam mozem dat penu CT84. Malo by to drzat.

• Obnovil by som tuto temu otazkou, ako nalepit 200mm EPS na OSB dosku. Znie to ako blbost, scasti aj je, ale pozrite si foto pre vysvetlenie.
    Mame murovany dom, tehla 30, chceme zateplovat EPS 200mm a na tych castiach mimo tehal, kedze to chceme mat rovne treba tiez ten 200mm polystyren.
    Rozmyslal som:
    1. adhezny mostik + flexi cementove lepidlo + kotvy s vrutmi (ak sa take vobec robia)
    2. pena + kotvy
    Trosku problem je v tom, ze ta OSB doska je kriva. To je asi ako ceresnicka na torte (tak sme to kupili). takze neviem ci tam dat tensi (napr. 180mm) a dat nejako hrubsie lepidla alebo ako,,,
    Penou asi neurobim hrubsiu vrstvu, ci?
    strecha vpravo bude obita OSB, na to tenky EPS alebo XPS, to neriesim, ide mi o tu velku plochu OSB
    vopred diky za odpovede

• *oprava: strecha vlavo bude obita

• Ahojte. Poprosím vás o radu. Jeden "majster" ktorý mi doteraz nedokoncil poriadne nič, mi povedal keď lepil 2cm polystyrén na osb dosky (na stablonu zo spodu) natreté adheznim mustekom ze to netreba kotvit lebo to sa nikdy neodlepi. Tak hovoril som mu ze všade vidím keď to robia ze tam dávajú aj kotvy. Ale povedal mne ako laikovi ze netreba a proste ja sprostý som uveril aj keď viem ze gravitácia nepusti ja sprostý. Teraz po roku sa mi ten polystyrén odlepil od osb na viacerých miestach. Dnes som si to všimol. Na polystyrene je sietka lepidlo. Otázka je ako by som to mal teraz ukotvit alebo ako vlastne to spraviť. Polystyrén je 2cm a osb doska 12mm. Dakujem vopred za radu.

• @igor256  Pur pena Titan (taká oranžová tuba ) neviem teraz presne názov. A tanieriky (titku)

Pridaj príspevok

Nenašli ste čo ste hľadali?

hľadať len v názvoch tém
    Odporúčaní dodávatelia
    Špecializujeme sa výhradne na fúkané tepelné izolácie. Fúkame pre Vás už viac ako 25 rokov !
    Vsaďte na tradíciu a skúsenosti.

Články od našich partnerov
    Bude Európa prvý klimaticky neutrálny kontinent? Je to aj na vás
    Spoznajte najmodernejšie technológie, ktoré myslia na udržateľnosť
    Konvektory – kúria, chladia a rozumejú si s nízkoteplotnými zdrojmi vykurovania
    Archív článkov od partnerov