Difúzny odpor min.vlna vs.striekaná PUR izolácia

Zdravím, neviem či niekto z vás riešil podobný problém ale každopádne za opýtanie nič nedám. Aktuálne som vo fáze zateplenia väzníkového krovu. Dal som si nastriekať PUR izoláciu v hrúbke 35cm. Zámerom bolo zostaviť skladbu stropu od hora smerom dole takto: PUR, drevený rošt obytý OSB s prelepenými spojmi ako parobrzda, parozábrana, rošt na SDK+samotný SDK. takáto konštrukcia by zodpovedala návrhu že difúzny odpor smerom von z budovy musí byt menší + osb poistia parozábranu a zjednodušia somotnú montáž parozábrany. Problém nastal ked som zisiti ze strop musí byt odolný voči požiaru konkrétne označenie REI 30. Aby konštrukcia vyhovala musí byť použitá min vlna v hrúbke 100mm a sdk doska RF 15. Moja otázka znie či by mohlo spôsobiť problémy vloženie dodatočne 100mm minerálnej vlny pod striekanú PUR nakoľko difúzny odpor PUR je o niečo vyšší ako minerálnej vlny. nenastal by problém v kondenzácii vodenj pary nakoľko podmienka zmenšujúceho difúzneho odporu smerom von by už nebola zachovaná? za odpovede veľmi pekne ďakujem.
Odpovedať
Ahoj. Tá PUR pena má otvorenú alebo uzavretú bunkovú štruktúru? Máš tam vôbec priestor na vloženie vlny? Potrebuješ doložiť projekt požiarnej ochrany stavebnému úradu? Ak áno, tak sa posudzuje požiarná odolnosť celej skladby strechy, tam by som odporučil sa obrátiť na požiarneho technika.
Odpovedať
@predator463 a co hovoria technicke listy danej vlny a peny? tipujem, ze v difuznom odpore az taky rozdiel nebude a teda nemalo by to robit problem. Ale trocha sa stracam pri tom zvysku skladby. Kde v konstrukcii s vlnou bude ta OSB?Ak chces predlzit odolnost proti poziaru odspodu, musis vlnou chranit zavesenie a konstrukciu stropu.
Odpovedať
PUR má otovrenú bunkovú štruktúru čiže klasická mäkká pena. prihodím sem aj obrázok pre lepšie zorientovanie. 1.foto navrhovaný stav, 2.foto aktuálny stav
Odpovedať
Profilova fotka
@predator463 ako tam chceš vložiť tú vlnu, keď už máš nastriekanú pur? teraz pozerám foto 2,ale na niečo ti museli striekať tú penu.máš tam fóliu?
Odpovedať
@gashtaan v difúznom odpore velký rozidel nie je ale predsa už je to pravidlo porušné. otázka znie či by to vadilo a či je tu niekto fundovaný kto by sa vedel k tomu vyjadriť.
Odpovedať
@igorkoo pozri obrázok čo som pridal. dorobil by som rošt z fošní 50x100mm kde by som ju vložil.
Odpovedať
@predator463 Podľa mňa je to zbytočne komplikované. Ja mám zhora pod škridlami plný záklop (medzi škridlou a plným záklopom poistná fólia), na plnom záklope a medzi väzníkmi striekanú penu (na povale 24 cm, v strope nad obývačkou niečo cez 30 cm), pod tým je konštrukcia na SDK, na tom SDK. Rovno pod SDK je hliníková fólia (ako parobrzda). Podľa mňa tá min. vlna je tam zbytočná. Ak tam bude SDK, tak si myslím, že aj tá OSB je zbytočná. Síce tam neškodí, ale škoda peňazí.
Odpovedať
@predator463 v prvom rade pozeraj technicke listy, nie nejake reklamne obrazky Ta vlna, ktoru mas zakreslenu na tom nakrese nema v suvislosti s poziarnou odolnostou stropu zdola ziaden vyznam. Ako si dosiel na to, ze s tym dosiahnes REI 30?
Odpovedať
@igorkoo striekali mi to na strešnú difúznu foliu určenú na kontaktne zateplenie. spinkoval som ju tam dodatočne aby vymedzila presne výšku 35 cm po spodok vaznikov.
Odpovedať
@chrobak7 za okolnosti že netreba urobit strop s odolnostou REI 30 by som vlnu neriešil. ide o to že tam musi byt aby strop vyhovoval. na druhú stranu asi by to aj tak nikto nezistil keby ju tam nedám, predsa len ti nikto nerozbie strop koli tomu aby sa presvedcil ale tak to by bola asi posledná varianta takto to riešit.
Odpovedať
@gashtaan
Odpovedať
Profilova fotka
@predator463 parozábrana ak je umiestnená v izolácii malo by to byť max. 1/5 tepelného odporu pod parozábranou.....pri hrúbke 100mm vata /350mm striekanej si myslím že to nebude v poriadku.... (Vchádzajúc z predpokladu že λ oboch je porovnateľná).
Odpovedať
Článok sa načítava...
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?