Aká je približná cena za zateplenie domu?

Ahojte, vedeli by ste mi poradiť, čo je asi "normálna" cena za zateplenie a natiahnutie farby na rodinný dom? Viem, že je to ťažko povedať keď to človek nevidí ale budem rád za akúkoľvek radu. Kúsok už mám zateplený po predošlom majiteľovi. Je to dvojpochodový dom, takže potrebujem lešenie (mám info, že tak zhruba 1000e). Lepenie, sieťkovanie a farbu potrebujem na cca 170m2, iba sieťku a farbu na cca 140m2. Viem, že to je amatérska otázka 😄 diki moc
Odpovedať
4€/m2 za nalepenie izolacie 4€/m2 za sietku 4€/m2 za omietku okres DS
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 10 mesiacoch
@tom329 Mate nejake fotky vasej prace?
Odpovedať
@emilpemil ne
Odpovedať
Profilova fotka
tento rok za 4€/m2 pôjdú len zúfalci,reálne to bolo min.rok,teraz pýtajú 5,5 - 6 a samozrejme sú aj drahší ,to lešenie za 1000 je reálne,možno súkromne zoženieš aj lacnejšie 😉
Odpovedať
@mrkuko11 18-25€
Odpovedať
@tom329 Ak som to dobre pochopil robite zateplenie + fasady a nemate fotky vasej prace?
Odpovedať
Profilova fotka
Tiez mi to pride trochu divne. Niekto kto ponuka svoje sluzby by mal mat aj nafotenu pracu, aby ludia vedeli, do coho by isli, keby si vas vybrali.
Odpovedať
@emilpemil neponúkam stavebné práce, len som postol cenu za ktorú to robili Ukrajinci kolegovi jeseň 2020. Jediná výhoda bola že to dokončili. Inak total odflaknuta robota. Ale čo iné čakať za tú cenu.
Odpovedať
@tom329 Jaj dakujem za nazor. S takymi expertami mam tiez svoje skusenosti akurat, ze narozdiel od tych ukrajincov neboli ani lacny.
Odpovedať
@tom329 4€/m2 za vrstvu bola normálna cena za kvalitnú prácu. Tiež som toľko platil 05/2020 a som spokojný jak z kvalitou tak aj cenou. Pred nástupom je dobré si uvedenú partiu overiť reálne vidieť ich prácu a samozrejme dohodnúť postup najmä to priebežne kontrolovať.
Odpovedať
Profilova fotka
My sme teraz robili svojpomocné a materiál na 200m nás vyšiel skoro 4000€ a 15cm polystyren
Odpovedať
@patko33 a mali ste aj lesenie?
Odpovedať
Článok sa načítava...
@treborztv kolega nepracuje v stavebnictve, pre neznaleho je velmi tazke posudit fasadu ci je dobre alebo zle spravena. Tak ako to je skoro vzdy, robotnici pridu, robota sa spravi a v posledny den sa robota vyplati a robotnikov uz niet. detaily si vsimnes az na 2-3 den. Fasadu domu a garaze som si robil sam, cca 350m2 a veru za 4€ m2 by som to nerobil.
Odpovedať
@tom329 tak ale aspoň nejak odhadom sa to dá naceniť aj dopredu, s tým, že tam môžu byť ešte nejaké odchýlky, nie?
Odpovedať
@treborztv čo bolo v tých 4 €?
Odpovedať
@lucosina101 Dobry sposob ako zistit cenu prace za niektore stavebne ukony, aby ste vedeli, ze co je malo a co je vela. Je si pozriet stavebne ponuky firiem, alebo developerov ktori zhanaju zivnostnikov. Cenu za pracu pre zivnostnika zateplovaca ponukaju okolo 16-19eur za m2. Co si myslim, ze je celkom slusny peniaz. Takze suhlasim, ze ukrajinci to spravia za tych 4+4+4=12e. Smutny je ale fakt, ze cenova ponuka neodzrkadluje kvalitu. Takze treba si najimat overene partie s referenciami.
Odpovedať
@marrad Tak ako písal @tom329 4€/m2 za nalepenie izolácie - hrúbka 15cm pred inštaláciou penetrácia stien 4€/m2 za Sklotextilná mriežka do lepidla + ešte všetko 1xlepidlo 4€/m2 za napenetrovanie + omietka Weber teranova 1,5 zrno 2€/bm za špalety okolo okien a dverí - nalepenie APU líšt a rohovníkov 2€/bm za montáž okapovej lišty - prechod sokľa a steny 2€/ks za výrobu a montáž "koníkov" pre uchytenie OSB štablónu 6€/m2 za montáž OSB na štablón a pozdĺžnych nosných hranolov
Odpovedať
@emilpemil @lucosina101 no a najlepsi sposob ako sa dostat k takym informaciam a referenciam je proste sa opytat tu, kde su ludia, co stavaju, stavali alebo sa chystaju a uz maju nejaky prehlad 🙂
Odpovedať
@treborztv to je vasa cena ktoru ponukate?
Odpovedať
Profilova fotka
@emilpemil áno ale to som do toho nepočítala cena 4000€ je material
Odpovedať
@profistavbari Nie to boli ceny za ktoré som platil v máji 2020.
Odpovedať
@treborztv zial dnes uz neaktualne.
Odpovedať
Minimalne 17 eur/m2. Nalepenie EPS, lepidlo, sietka, omietka.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?