Ako rychlo vam chladne dom

Zdravim ako rychlo vam chladne dom by ma zaujimalo nPriklad pri -5C vdaka
Odpovedať
Mám starší dom, krajná izba orientovaná na sever s dvomi väčšími oknami veru veľmi rýchlo, tam mám hned zimu ak sa vypne kúrenie. Kuchyňa, obývačka ako kedy, ale o dosť pomalšie, teplo sa tam celkom udrží.
Odpovedať
V pondelok sla podlahovka do nejakej 22hej, kedy ju vyplo na 22,8stupna a ked sme sli spat okolo 23:30 tak bolo na termostate v kuchynoobyvacke 23 stupnov (neviem ci bol neskor este iny max). Cez noc bolo tych cca -5 a rano 6:30 bolo na termostate myslim 22,2 stupnov, cize behom 7 hodin dom vychladol teoreticky o nejakych 0,8 stupna vdanom priestore. V utorok sla podlahovka do nejakej 20tej, kedy ju vyplo na 22,8stupna, ale popri tom som este mal zakurene aj v krbe a ten kuril (dohorievala tam briketa) este aj ked sme sli spat o 22:30 a na termostate v kuchynoobyvacke bolo 24 stupnov (toto bol zrejme max). Cez noc bolo cca -7 a rano 6:30 bolo na termostate 22 stupnov, cize behom 8 hodin dom vychladol teoreticky o nejake 2 stupne v danom priestore. *Pozn: Novostavba bungalov, steny 30cm tehla a 15cm eps, podlaha 10cm eps, strecha 40cm vata.
Odpovedať
@t0ny08 večer 21:30 keď vyplo kúrenie bolo 23,2st a ráno 5:30 22,5st ráno bolo - 7st vonku kúrenie štartuje až o 6tej. A čo máš pocit že tebe rýchlo chladne? 30cm porfix+15cm polystyrén
Odpovedať
No ja predvčerom napríklad v obývačke večer o 10tej 21, poobede o 14 tej keď som prišla domov 20, som bola prekvapená že tak málo to kleslo, cely deň zamračené, v noci nejaké mínus 3 a cez deň bolo mínus 1. Ale včera o 10tej 22 a doobeda o 10 tej 18,5 iba, ale bolo v noci aj okolo mínus 7 alebo 8, o desiatej bolo ešte mínus 5. Tak keď je silnejší mráz poznať to.
Odpovedať
Poschodový nezateplený dom z roku 1966. Dnes odstávka elektriny - od 8:30 do 14:00 - ochladol dom v priemere z 22 stupňov na 18,5. Vonku bolo okolo nuly...
Odpovedať
V dome podlahovka. Steny ytong 30 + 20 eps, podlaha 10 a strop vata 50cm. Vukurujeme na 23 stupnov. Vecer o 21 teplota v dome 23,2 kotol uz nekuril a rano o 6 hod. teplota 22,8. Kotol som dal do utlmu rucne a aj rano zapol. V noci sa teplota pohybovala okolo -2.
Odpovedať
Ja mam stary, este zatial nezatepleny dom a v najsevernejsej miestnosti mi klesne teplota za hodinu o 3 stupne pri -8 vonku. 😞 Je to hlavne kvoli stropu, ktory zateplim este teraz, ostatok az na rok.
Odpovedať
Profilova fotka
@t0ny08 Velmi obsirna otazka -- zavisi z coho ten dom mas, kolko mas kde zateplenia, ake okna, ci je to novy teda povacsine vlhky dom alebo uz nieco starsie, atd. atd ..
Odpovedať
Fuha, zistujem, ze ludia si tu vselico sleduju ... nas dom 2 rocna novostavba, 250 ytong + 250 grafit eps, v podlahe 20 cm, v streche 40 cm eps. Vlhkost sa nam hybe este stale okolo 50 - 55 stupnami v tomto obdobi. Netusim kedy sa kotol zapina a vypina a je mi to aj dost jedno, viem len ze v dome chceme mat teplo. Kotol je nastaveny na 20 stupnov, v obyvacke na termostate je okolo 24,5 stupna. Ked svieti pol dna slnko, tak teplota v obyvacke vystupi aj na 26 stupnov. Potom trva aj do vecera kym to opat klesne pod 25. V spalni mame velke rohove okna, je otocena na sever a je na konci domu, tam je teplota medzi 22.5 - 23 stupnami prakticky stale. Este sme neskusali vypnut kotol a testovat ako rychlo bude dom chladnut :-)
Odpovedať
@kreola No u nás sa neznesie teplo v noci, ja koľkokrát ked je sychravo von, prídem dnu zmrznutá a prikúrim musím potom v noci vetrať aby som zaspala. Teda večer radšej kúrenie vypíname, pokým fakt nie je mínus 20 von.
Odpovedať
@marssmykkok ja zase neznesiem chlad mam nan aj alergiu 😏. Aj muz si zvykol. Na noc sa nase kurenie znizuje takze rano je v dome asi o stupen menej a ja sa trasiem ako osika 🤔🤔🤔. Kazdy clovek je veru iny :-D
Odpovedať
Ja som taky test robil zo 7.1.2017 na 8.1.2017 ked vonku stiepalo az -30°C. http://www.modrastrecha.sk/blog/dancu... http://www.modrastrecha.sk/blog/dancu... Niekde na fore sme tu uz o tejto teme diskutovali. Ale uz sa mi to nechce hladat.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@kreola 20 stupňová voda vykúri dom na 24,5 stupna, to čo máte za perpetuum mobile? 🙂
Odpovedať
@koloman55 to sa musela seknúť , skôr 30
Odpovedať
@koloman55 @duzu chalani zle som napisala, nie teplota vody v kotli, ale nastavenie teploty na displeji kotla na 20 stupnov (pozadovana teplota v interieri). Takto sme to nejak odsledovali, ze ked nastavime na 20 stupnov, tak v interieri mame okolo 24 - 24,5 ( spytam sa technika ked pride preco je ten rozdiel). Teraz som sa bola pozriet na kotol a teplota kotla je aktualne 27 stupnov a v obyvke ukazuje teplomer 24,4 stupna. Podlahy mame drevene. A sorry za uvedenie do omylu :-D
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?