Zavazanie priestoru medzi DT v zakladoch a udusavanie.

30. okt 201980

Kolko po zabetonovani DT tvarnic zelezobetonom c20+fi10 roxor je v poriadku zacat udusavat material v priestore medzi DT murmy?
Bude sa to robit po ca 30cm vrstvach a ide o ca 100cm vysku.
Niekto skuseny, kto to robil uz aspon 3x?

 • @ivantausk  s istotou po troch dňoch, opatrne po 24hodinách.

 • @ivantausk  2-3 dni a nepohne s tým ani Chuck Norris

 • @slavoslav  ZDravím čo je to opatrne po 24 hodinách. Idem zalievať dva rady DTčiek v stredu a prvú vrstvu cca 25cm čo tam mam navezenú chcem udusávať v štvrtok bo mám voľno. Bude nejaký problém, alebo to neriskovať?

 • Sponzor fóra
 • 3 dni uplne stacia meter vyska je dost

 • @micjak  diky druhé udusanie chcem robiť za tri dni keďže to musím naviesť. Som teraz na vazkach.

 • @slavoslav  po 24 hodinách betón bude mať formu ale bude mäkký, tz. Pri odsalovani sa môže poškodiť, preto opatrne. To isté platí o udusavani pri DTckach, betón ešte nedokáže plne uniesť prípadný tlak od sypanej a hutnenej vrstvy štrku preto treba byť v jeho blízkosti opatrný alebo z protiľahlej strany spraviť zabezpečenie proti vytlaceniu.

 • domnievam sa, žeje to zbytočná práca, ešte to polievanie dokáže niečo zhutniť ale 30 cm vrstvu má problém zhutniť 10 tonový valec a nie 100 kg vibrátorátor. Robíte podkladný betón, určite dávate kari rohož, ak spravíte v strede miestnosti pilierik, bude to dostatočne nosné.

Pridaj príspevok

  Nenašli ste čo ste hľadali?

  hľadať len v názvoch tém
  Odporúčaní dodávatelia
  Ponúkame kvalitné stroje francúzskeho výrobcu Chargeur Plus ako ich oficiálny partner pre distribúciu a predaj mini strojov.
  Našim zákazníkom poskytujeme komplexné rekonštrukcie bytov, rodinných domov ako aj stavby rodinných domov. Spolupracujeme s interiérovými dizajnérmi a
  profi-rekuperacia.sk
  Liptovský Mikuláš
  Naša firma sa špecializuje na montáže riadeného vetrania s rekuperáciou tepla pre rodinné domy, byty a iné obytné aj komerčné priestory.
  Články od našich partnerov
  Povalové schody do pasívnych domov
  Farebné teplo do každej kúpeľne
  Vyberte si osvedčenú kvalitu na vašu strechu!
  Archív článkov od partnerov