Základy pod záhradný domček na náradie

Zobraz úvodný príspevok
Ake zaklady pod zahradny domcek na naradie 2,8 x 8,5 m? Uvazujem nad vykopanim jamy do hlbky cca 25 cm (pod celou plochou) navezenim makadamu cca 10-15 cm, uzabovanim, osadenim kari hr. 5 mm oko 10 x 10 cm, a zaliatim betonu C16/20 hr 10-15 cm. Otazka ktora ma trapi: ako sa sprava zakladova doska (vo vseobecnosti), kedze nie je v nezamrzajucej hlbke? Zaujimaju ma nazory hlavne tych, ktori maju realne skusenosti. Podotykam, ze v domceku nebudem parkovat tank :-D @jan45 @ladajaskva
Odpovedať
1
2
Ako urobiť podlahu v záhradnom domčeku? Máme plechový domček s fasádnou omietkou, pod ním len betónovú platňu, ale je hrubozrnná, ťažko by sa udržiavala. Napríklad naniesť nivelačku a na to nejakú odolnú PVC krytinu? Prípadne existujú aj odolné krytiny do exteriéru, niečo ako ten gumený povrch na detských ihriskách?
Odpovedať
Nalepit exterierovu dlazbu. Kedze je to v domceku na naradie zvladnete to aj samy, aj ked to nebude vyzerat absolutne top.
Odpovedať
@lifelike ahojky, ako ste to poriesili s podlahou domceka? Muz chce robit tiez podlahu len makadam a na to zamkova dlazba. Konstrukciu domceka chce dat na patky a urobit ho z dreva.
Odpovedať
Profilova fotka
@kreola .... prikladám fotky, ako to vyzeralo pred montážou samotného domčeka. Dali sme tam makadam a pôvodnú zamkovú dlažbu. Bola by nám všetka zostala, lebo okolo sa menila za hrubšiu. A takto sme ušetrili za beton. Samotný domček sadol na pásy ako "rit na šerbel" a tak sme ho aj dolu zatmelili. U nás je spodná voda hlbkooo a tak nemáme žiadne problémy, že by tam zospodu vlhlo.
Odpovedať
@lifelike vdaka za fotku. No manzel bude betonovat zakladnu len z obrubnikov a vyplni vo vnutri makadamom a zamkovou dlazbou ktora nam zostala (zle sme vypocitali mnozstvo na parkovanie :-). Nas domcek by mal mat terasku a mal by byt trosku mensi ako zakladova plocha, takze tie patky tam manzel vymurovat musi :-) . tak je super, ze to nevlhne, ani my nemame nejak spodnu vodu, takze by to malo byt ok ;-)
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Poradte prosim…🙏 Momentalne staviame RD a uroven terenu je cca 70-80 cm pod buducou urovnou (este to nemam presne zmerane). Mam k dispozicii stary zahradny domcek, ktory by som zatial rad vyuzil ako stavebnu bud(k)u. Treba pod neho spravit nejaku platnu, no nechcem ju potom burat a robit novy zaklad na buduci, uz poriadny zahradny domcek. Zatial by som spravil toto: - spravim betonove zakladove pasy v hlbke cca 30cm - na to ulozim 2rady DT20, medzi ne 2x horizontalna vystuz 6mm - 1x vertikalne roxor 6mm az do deky - zasypem drtou, strkom, makadamom, co sa najde…uzabujem - spravi sa betonova deka, vystuz kari sietou Na takyto zaklad sa moze upevnit ten stary domcek. Spravim jeden-dva docasne schody. Potom: - natiahnem nopovu foliu (ak je to nutne, neviem) - navozi sa zemina, vyrovna sa pozemok - zaberonujem obrubniky, ulozim zamkovu dlazbu (priamo na beton?) - osadi sa novy zahradny domcek Rozmer celej platne bude cca 4x3m. Poradte ci dobre rozmyslam a ci to bude takto v poriadku. Samozrejme celu platnu vyspadujem. Nie som ziadny stavbar, ale nepride mi to ako nieco nerealne, co by som nezvladol. Popripade nejaka jednoduchsia, lacnejsia varianta? Dakujem
Odpovedať
@kayman mne sa váš postup páči.
Odpovedať
@profistavbari dakujem, nejaka lacnejsia, jednoduchsia alternativa vas nenapada?
Odpovedať
@kayman Myslim že to nebude tak drahé...
Odpovedať
@lifelike Ahoj prosim ta ako hodnotis s odstupom casu podlahu v zahradnom domceku? Nemate ziadnu dodatocnu hydroizolaciu, iba makadam a na tom zamkovu dlazbu? Netvori sa tam v zime velka vlhkost? Budeme davat asi tiez montovany dom, tak potrebujeme co najlepsie vymysliet podlahu 🙂.
Odpovedať
Profilova fotka
@kreola ... nám nejaká vyššia vlhkosť nevadi. Máme to len ako sklad, záhradný domček, malú dielničku, ale v zime tam nič nerobíme. Drobnosti si muž urobí v pracovni a väčšie veci v zime nerobime my sme takí mestskejsi dedincania. Haklive veci nepokladame na zem a izolovaná strecha zabraňuje roseniu. Stále sme spokojní a este sme sme nelutovali, že sme to urobili takto. Našim potrebám to vyhovuje.
Odpovedať
@lifelike Dakujem Ti za odpoved 🙂. My tam tiez budeme mat vacsinou naradie, furik, kosacku, nejake kvetinace, mozno nejake drevo, pripadne haklivejsie veci nechame v garazi. Pytala som sa len preto, aby sme si pripadne mozno dali nejaku izolaciu na podlahu, ale zrejme je to v pohode aj bez nej. Nad tou izolovanou strechou uvazujeme, ale chceme urobit aj zelenu strechu a natocit strechu smerom k domu, aby sme mali taky trosku krajsi pohlad 🙂.
Odpovedať
Článok sa načítava...
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?