Základy odstupňovat nebo ne

Myslel jsem, že máme rovný pozemek, ale vybudování laviček mě vyvedlo z omylu. A teď nevím zda základy vykopat do jedné roviny, kdy v levém spodním rohu by byly do hloubky 85 cm a v pravém horním rohu do hloubky 107 cm. Skladba od spodu je 50 cm betonu, 50 cm ztracené bednění a 12 cm deska. Nebo v pravé polovině domu vykopat základy o 20 cm mělčí a tedy by zde byla skladba 30 betonu, 50 ztracené bednění a 12 deska. Na obrázku je výška laviček v jednotlivých místech (rozích). děkuji.
Odpovedať
Podobne som to mal aj ja. Ja mam 65cm beton 50 DTcka + 12 platna a lavy zadny roh mam vykopany 105-110 cm a pravy predny mam vykop 68-70cm. Som to neriesil dal to do roviny a musim to navozit a zrovnat.
Odpovedať
špatně spočteno, správně je tento obrázek. a výkop vpravo nahoře je 122 cm
Odpovedať

Odpovedať
@jan45 @sidewinder Můžete se vyjádřit. Je možné ty základy udělat odskočené, tak jak jsem nakreslil? Děkuji.
Odpovedať
Profilova fotka
@r4d3k74 to sú zanedbateľné rozdiely, vykopať odskočene, zaliať do rovina a potom SD. Ale jednoduchšia by bola doska, zarovnať, posypať (to budete aj tak) a betonovať . Doska nemusí byť všade rovnako hrubá, tým sa ušetrí betón.
Odpovedať
Profilova fotka
@r4d3k74 ako statik by som trval na vyske pasu min. 500 mm, Neviem kolko to je m3 zeminy .. ale asik by som to vykopal na jednu uroven a hotovo. Kopete rucne alebo strojovo? Lebo ak rucne tak by som asik odskok riesil, ale ked to kope bager, kaslat nato. Potom je este moznost odskocit zaklady, ale vyliat pasy 750 mm a ten nizsi bude 530 mm aby bola horna hrana v rovine. A bude len jeden rad salovaciek.
Odpovedať
Profilova fotka
@r4d3k74 ja mam priblizne take rozdieli vo vyske a ani ma nenapadlo robit stupnovite, nestoji to za usetrenych 150 eur :)
Odpovedať
@jan45 to mas take male rozdiely, ze by som odskoky nerobil... do roviny a zaliat.
Odpovedať
Pánové, děkuji za odpovědi. Ten rozdíl byl ještě asi o 15 cm větší, ale to už se trochu srovnalo skrývkou. Bude to hrabat bagr, už je objednaný. Asi si nechám otevřené obě možnosti, kdy zakládat budu v tom levém spodním rohu v 90 cm a kdyby tam na mě čekalo nějaké "překvapení" a musel bych založit hlouběji, tak bych odskočil a jinak to asi nechám v rovině. Fakt nejvíc "zlobí" ten levý spodní, kdybych tam se nebál založit v 80 cm, tak po pár metrech jak nahoru tak doprava už jsem na 90+.
Odpovedať
Profilova fotka
@r4d3k74 a ked to riesi kvoli nezamrznej hlbke tak to je totalna kravina,, teda neviem aku mas zeminu ked il alebo ine sudrzne zeminy tak mozno moze byt problem to neviem, ale podda zamrza aj pri mrazoch ake boli tuto zimu maximalne do 50 cm ,, ,mas to v meraniach na hydrometeorologickom ustave, a ak mas nesudrznu zeminu to znamena ze ak ju namocis a nevies z nej urobit sulok velky 3-4 mm tak je nesudrzna, tak tam nezamrzna moze byt nulova, ono to je velmi zovseobecnena norma
Odpovedať
Když byli měřit radon tak zjistili 20-60 cm světle šedohnědý písek různozrnný hlinitý , slabě slídnatý s příměsí úlomků horniny S4/SM(G) až S3/S-F(G), 60-100 cm šedohnědozelené eluvium ortoruly, slídnaté, charakteru různozrnného písku hlinitého a na druhém místě 20 - 50 cm hnědošedá hlína silně písčitá, pevná F3/MS, 50 -100 světle hnědé, šedé i rezavé diluvium ortoruly, slídnaté, charakteru jílu jemně až prachovitě písčitého, tuhé až pevné konzistence F4/CS. Musím pohledat co to znamená :) @jblaze
Odpovedať
Profilova fotka
@r4d3k74 http://svf.uniza.sk/kgt/cheben/HTMLob... to su triedy unosnosti , tu su len zakladne, mas stredne unosnu zeminu to je ok a ked je piescita tak by neml byt problem s podmrzanim , jednak vzduch co je medzi zrnom izoluje a jednak ak zamrzne lad ma misto kde sa vytlacit ale tym som len chcel povedat ze ked zakopes do 60 - 70 cm tak nemesis mat obavy ze sa ti preklopi dom :) nemusis byt silou mocou v 90 cm
Odpovedať
Článok sa načítava...
@jblaze díky moc
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?