Základová doska Izodom 2000

Profilova fotka
Riešim základovú dosku a narazil som na http://www.cejs.sk/?technologia,34 čo na to hovoríte, len stavať chcem z Ytongu....
Odpovedať
1
2
Ziaden problem. To ci je to pre teba vhodne a v akej hrubke posudi projektant so statikom (vynimocne geolog). Neviem aka je cena tych prefabrikatov, ale da sa to riesit aj tak, ze sa spravi klasicka doska bez pasov a pod poter sa da poriadna izolacia, prvy rad sa moze pripadne este oddelit penosklom. Na celu stavbu domu sa treba pozerat komplexne, je zbytocne extremne zaizolovat jeden element, ked druhy nebude odladeny a v konecnom dosledku by hrozila nenavratna investicia.
Odpovedať
keď už riešiť založenie na doske tak na "švedskej platni" na izoláciách. nemá zmysel potom robiť ešte ďalší poter. Treba to zadefinovať projektantovi a statikovi a ak nie sú prekážky tak smelo do toho (ja by som inak nestaval). Dá sa to aj bez tých prefabrikátov vyskladať z izolačných dosiek. Pre pasívne bývanie by som ani iné zakladanie neriešil.
Odpovedať
Profilova fotka
@stowasser No ceny ešte potrebujem overiť... Všetko je otázkou peňazí... Rád by som sa dostal na pasív... Len to nemám ešte všetko poriadne prerátané... Som ozaj ešte len na úplnom začiatku a oboznamujem sa.. Ešte nemám ani projekt a ten chcem riešiť až potom keď budem mať cca 2 - 3 varianty stavebného systému...
Odpovedať
Profilova fotka
@slavoslav myslíš take čosi? http://www.youtube.com/watch?v=GLA3ZH... nič iné som na nete nenašiel...
Odpovedať
presne. Tu sú podrobnejšie info http://www.schwedenplatte.de/
Odpovedať
Profilova fotka
@slavoslav a zas čosi http://www.schwedenplatte.de/index.de...
Odpovedať
Profilova fotka
@slavoslav bol si rýchlejší... :-D
Odpovedať
@majopoprad asi tak o 2 roky :-) a neuveríš, ale sa mi ešte nikoho nepodarilo prehovoriť na túto technológiu.
Odpovedať
Profilova fotka
@slavoslav konštrukcia je to pekná, účinok zaručený, ale je to náročné na prácu. Osadiť zariaďovacie predmety resp. ich vyústenie na cm presne na ploche 250m2, si vyžaduje skúsenosť, alebo použitie drahších kompletizačných prvkov. To sa dá len ak stavbu robí jedna firma, ktorá preberá zodpovednosť aj za dokončenie. Aby sa Vám nestalo, že po vytiahnutí priečok máte vyústenie WC vo vedľajšej miestnosti.
Odpovedať
@majopoprad co sa tyka zaklad. Dosky system to je pekny, tiez som nad tym uvazoval len je to drahe kedze je to XPS. Uvazoval som taktiez zakladat na klasickom XPS no pri 100 m2 by stala iba izolacia pri hr 20 cm cca 4000eur (XPS cca 200 eur/m3, ). Tie steny su tiez zaujimave len opat cena :-). Nehovoriac o tom ze potrebujete najst projektanta-statika, ktory by do toho siel (myslim tu zaklad. Dosku) a aby vam to zbytocne nepredimenzoval zelezom a to znova vysoka cena za projekt. Otazka je ci chcete stavat svojpomoc alebo si date postavit na kluc. Kvoli tomu co som uviedol som sa osobne rozhodol pre klas. Pasy a podlah EPS. Samozrejme s eliminaciou tep. Mostov. Tep. Straty do zeme su na celom dome najmensie :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@dominik_boksansky v ich letaku maju uvedenu orientacnu cenu na 140 m2 s ich komplet systemom cca 20000 bez betonu, zeleza a prace.... musim spocitat kolko betonu by som potreboval... tiez musim davat pozor na rozpocet , max na hrubu uzavretu stavbu 35000 - 50000 ... len ozaj neviem ci sa vobec s tymto systemom na taku cenu dostanem, s tym ze svojpomocne by som si na tento system asi uplne netrufol...
Odpovedať
@jan45 v 21 storočí presné zameranie nemôže byť problém. To že stavby stavajú ľudia čo o tom nemajú šajnu, alebo si ju stavajú sami užívatelia, čo sa chcú stať stavbármi za pol roka, nie je problém konštrukčného riešenia. A v prípade odchýlok sa teoreticky dá čiastočne prispôsobovať umiestnenie stien (ale je lepšie sa tomu vyhnúť :-) ) Ale súhlasím, že je to náročné na plánovanie a voľbu optimálnych pracovných postupov a technologických riešení. @dominik_boksansky izolácie sa kombinujú s perimetrom, aby sa znížila cena.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@slavoslav jasne, ze sa da kombinovat no asi nie pod zakladovu dosku tam iba XPS
Odpovedať
@majopoprad mne vypracovali cenovu ponuku na zakladovu dosku 13100 eur s DPH bez vykopov, podkladneho piesku, makadamu, hutnenia a predpokladam ze aj bez zamerania. Doska 13x10 m. To sa mi zdalo strasne vela. Mozno keby cena bola za dosku na kluc: sposobom ukazem pozemok PD a sa nestaram, tak by sa dalo uvazovat. Co si o tom mysli siroka verejnost ? :-D
Odpovedať
@dominik_boksansky no tak za taku cenu ti to spravim aj ja :) dam ti zlavu 100 eur :)
Odpovedať
Profilova fotka
@dominik_boksansky myslíš rovno izodom 2000 ? a ktorá firma Ti to naceňovala? v SR som našiel len cejs. nakolko byvam cca 10 km od ČR a 15 km od PL chcem si to naceniť aj tam... predpokladám že ceny budú sakra iné... už len keď som pozeral ich leták na strankach, tak v ČR popisovali orientačnú cenu na 140 m2 dome a SR 100 m2 dome, kde už bol rozdiel 10% a plus tých 40 m2... :-p
Odpovedať
@dominik_boksansky aj pod dosku sa dá. pozri ako to robia v zahraničí.
Odpovedať
@majopoprad nacenovala to fy cejs
Odpovedať
@slavoslav perimeter ako horizontalnu izolaciu zakladov som nevidel. Posli nejaky link.
Odpovedať
@majopoprad bude fajn ked sa potom podelis o skusenosti :-)
Odpovedať
@dominik_boksansky http://www.schwedenplatte.de/tech/Reg...
Odpovedať
@slavoslav v kazdom pripade zaujimave. No aj tak 20 cm XPS. Pri tychto doskach ma este napada jedna vec, ako sa riesia vo svahu? Na navazke? Ehm. Takmer vsade je to ukazane na rovine. :-)
Odpovedať
@dominik_boksansky svah treba zrovnať :-) v dnešnej dobe už nie je problém zhutniť aj navážku na požadovanú únosnosť. Treba to riešiť komplexne na konkrétnu situáciu.
Odpovedať
Profilova fotka
@slavoslav no, to b ysom si nebol istý. zakladať stavbu čiastočne na zhutnenom násype a čiastočne na rastlom teréne si koleduje o problémy
Odpovedať
@jan45 radšej odkopať samozrejme , aj keď dnes neexistuje neriešiteľný problém, ale je to o peniazoch, to som tu nechcel zbytočne rozoberať.
Odpovedať
@jan45 nehovoriac o tom, že doska je oveľa vhodnejšia na nerovnomerne únosné podložie.
Odpovedať
@slavoslav @jan45 ako vravia nasi Ceski bratia. Za penize i v Praze dum. :-)Potrebujete statika, ktory to prerata a niekoho kto to zrealizuje. Z vlastnej skusenosti...ked som povedal niekolkym projektantom, ze chcem zalozit stavbu na XPS tak bud o tom ani nepoculi, alebo sa ma snazili odhovorit. A to som nehladal ani nikoho kto by to vedel zrealizovat. Vysledna cena? Mozno taka, za aku niekto postavi hrubu stavbu :-D . Osobne sa mi take to zakladanie velmi paci, iba si myslim ze na Slovensku mame vela "tradicnych" odbornikov :-) ti netradicni chcu byt aj netradicne ohodnocovani :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@dominik_boksansky základy sú ekonomicky najzaujímavejšou časťou stavby pre dodavateľa, ak nezarobí tu, už nemá kna čom. No a zakladanie na doske je náročné na pracnosť, takže nie je zaujímavé .A slovenskí odborníci? Sú takisto dobrí ako inde, ale zakladanie na PS je orientované viac na drevostavby, kde je podstatne menšie zaťaženie a teda aj namáhanie, Murovaná stavba s ťažkou krytinou má hmotnosť okolo 500 ton, taká istá drevostavba s drevenou alebo živičnou krytinou asi tretinu. Proti projektantom a dodavateľom hovorí aj skúsenosť, že u nás sa málokedy stavia podľa projektu, dochádza k zmenám a tie už je pri platni urobiť ťažšie.
Odpovedať
Profilova fotka
http://www.ekonomicke-stavby.sk/esp/d... Na tento dom v izodome by cena vyšla na: Stavba na kľúč.........cca..110 000Eur s DPH Hrubá stavba- zakl.doska - obvod.múry -stropy - vnút.priečky - krov - krytina - okná +vchod.dvere cena......70 000Eur s DPH Čo na to hovoríte...
Odpovedať
@majopoprad dobrá cena, ale: obvodove mury, ake (material, hrubka, zateplenie?), stropy?, vnutorne priecky (ytong, tehla, porfix, beton, sadrokarton?), krov ( väznikovy, stolicovy, rozmery hrady kvoli izolacii?), krytina (plech, skridla, znacka?) okna a dvere (iba vonkajsie?, ake? plast, drevo, hlinik? ake sklo?, aj vnutorne? vostina, drevotrieska, mdf, masiv, a povrch?) v konecnom dosledku dobra cena, ale nic nepises a ak si dostal takto spracovanu ponuku, tak pozor na vonkajsie pripojenie domu na rozvody vody, elelktriny, plynu, odvod dazdovej vody, schody k domu atd, lebo sa moze stat, ze ta konecna cena prekvapi a nemyslim, ze prijemne.
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?