Základová doska bez horizontálnej oceľovej výstuže - kontrolná otázka na statika

4. máj 202170

V realizačnom projekte mám v statickej časti uvedené, že základová doska RD (5,6m x 16m) je navrhnutá bez oceľovej výstuže (kari rohože) pri hrúbke 150mm.

Základová doska garáže (7,5m x 7m) je taktiež bez oceľovej výstuže pri hrúbke 200mm.

Statik mi vysvetlil, že je možná alternatívna základovej dosky RD hrúbky 100mm, kde je už potrebné kari rohož 8x150x150. Na garáži je alternatíva 150mm s kari rohožou 8x150x150. Projektantovi viacej vyhovuje pôvodný variant, kvôli výškovému osadeniu stavby.

Projekt som ukázal zopár stavebným firmám, ktoré ma odbili, že ešte nevideli a nebudú robiť základovú dosku bez oceľovej výstuže - vraj mi bude praskať, vzniknú trhliny a nedajú mi nato záruku.

Prosím o názor skúseného človeka, ideálne so statickým "cítením". Je to fakt taký problém mať základovú dosku bez výstuže ?

PS: pod základovou doskou sú základové pásy

• @purplesticks  Čo, nemáš na kari sieť?

• @ruren  ak by som nemal na kari sieť, tak asi nebudem stavať dom. Pre mňa je záväzný projekt, ale žiaľ mám šťastie na ľudí presne ako ty.

• @purplesticks  Tak si tam nedaj železo a počkaj si na výsledok.

• Sponzor fóra
  • @purplesticks  pouzite 6 priemer 150x150 a mate pokoj.

• no. a este otazka - aky beton? 🙂 nieje tam nahodou napisany dratkobeton? alebo s polymerovymi vlaknami?

• @purplesticks  to nie je základová doska , ale podkladný betón a zbytočne hrubý. Povedzme, že je to pre nákladné autá, potom sieťovina od 4,5mm hore

• @purplesticks  odfote kde je to napisane v akom kontexte, bude v tom urcite nejake nedorozumenie, zakladove dosky sa vystuzuju sietovinami alebo dratkami - dratkobeton.

Pridaj príspevok

Nenašli ste čo ste hľadali?

hľadať len v názvoch tém
    Odporúčaní dodávatelia
    profi-rekuperacia.sk
    Liptovský Mikuláš
    Naša firma sa špecializuje na montáže riadeného vetrania s rekuperáciou tepla pre rodinné domy, byty a iné obytné aj komerčné priestory.
    Asex
    Martin
    Predaj a montáž rekuperačných jednotiek a príslušenstva. Diagnostika budov - Blower door test, termovízia, energetický certifikát, poradenstvo.
    Naša firma ponúka sádrové a cementové strojové omietky. Na trhu pôsobíme viac ako 25 rokov. Dlhoročná prax nám zaručuje realizáciu strojových omietok
    Články od našich partnerov
    Betónové tvárnice pre stavbu vašich snov
    Elektroinštalácie vo vápennopieskovom murive.
    SYNEGO SLIDE novinka u veľkoformátových dverí
    Archív článkov od partnerov