XPS ešte jedna vrstva?

Keď mi zakladali prvý rad, nechali trčať len trochu lepenky. Skúšal som natavit na ten kúsok ďalšie pásy, no je katastrofa. Zle sa to robí a pochybujem, že to bude dobré 🤷‍♀️ Môžem dať na to ešte jednu vrstvu XPS napr. 50ku, alebo 80ku, tak, že previazem prvú vrstvu a skončím povedzme 10 cm na prvej tvárnici? Tá lepenka zostane medzi tým, ale teoreticky by sa voda pomedzi XPS nemala vytiahnuť na múr, či? Zemina zostane cca 25 cm pod prvou tvárnicou. Ďakujem za radu 👍
Odpovedať
Trochu mi uchádza čo sa snažíš dosiahnúť. Budeš mať fasádne zateplenie, ktoré bude chránené lepidlom a fasádnou stierkou pred vodou a na sokli budeš mať pravdepodobne tiež nejakú povrchovú úpravu. Skúšal si použiť tekutú lepenku? Ten dodatočný XPS by som použil jedine z dôvodu, že budeš mať lepšie tepelne izolovanú spodnú časť stavby, ak máš dávať peniaze len kvôli ochrane pred vodou, tak použi tekutú lepenku a do nej môžeš dať kľudne aj sieťku aby to bolo pevnejšie.... Prípadne ešte môžeš ten roh ošetriť hliníkovou bitumenovou páskou
Odpovedať
@peter977 lebo je to len 50ka XPS a mám kúpenej ešte mnoho. Dával som do venca, nad okná, otvory a ešte jej mám asi 100m2. A keďže všetci dávajú 100ku, aj v projekte takú mám, tak chcem dolepit. Len to prevedenie som si nie istý, že ako 🤷‍♀️
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?