Svojpomocna injektaz zakladov - pomohol vam Aquaprotect nano?

Ahojte, mame tristorocny dom, ktory pravdepodobne zdola vzlina vodu a na niektorych miestach vlhne. Z viacerych dovodov nie je mozne podrezanie, to tu neriesme. Nasla som vsak toto, ale nikde k tomu ziadne recenzie. Ak je to take super, cakala by som, ze niekde vo virtualnom svete k tomu bude nejaky kometar (alebo naopak, ak to nefunguje, ze to ludia niekde zhejtuju). https://www.injektaz-muriva.sk/svojpo... Nemate niekto skusenost? Lebo uz nam dochadzaju napady, pred 4 rokmi dom presiel kompletnou rekonstrukciou a steny vyzeraju, ze sa s nimi sto rokov nic nerobilo… :(
Odpovedať
u priatelky jednu stenu chemicky inejktovali, neviem presne cim ale pomohlo ...ako dlho a na aku silnu vzlinavost to pomoze ale uz neviem ...
Odpovedať
Profilova fotka
@ckatka kompletná rekonštrukcia je vtedy, ke´d sa takýto zásadný problém rieši komplexne. Teraz už len parciálne riešenie a Váš návrh má zjavné nedostatky. Hmota na injektáž môže mať v laboratórnych podmienkach a aj na stavbe dobré účinky, ale nepoznáte druh kameniva, pojivo, hladinu spodnej vody a ďalšie limitujúce údaje, takže úspech injektáže je ohrozený. Takéto projekty musí riešiť skúsený stavbár. Robiť zložité merania môže nahradiť odborným odhadom, môže sa mýliť, ale to sa mýlia aj merania robené na nesprávnom mieste. Nakoniec možno nie je na vine kamenivo v základe, ale odkvapy. Jedným z účinných (dlhodobo) prostriedkov je odvetraná podlaha, tento spôsob je ale u Vás už bezpredmetný.
Odpovedať
Škoda, že bez fotky... Nepotešujúca správa je, že tá kompletná rekonštrukcia neprebehla v súlade s potrebami takého starého domu, ale súčasnými konvenčnými materiálmi a technológiami, ktoré sú s historickými domami prakticky nezlučiteľné. Svojpomocnou injektážou akýmsi zázrakom to veľmi pravdepodobne nevylepšíte. Chybou sú betónové podlahy, plastové okná, prípadne zateplenie. Tristoročný dom bol stavaný tak, aby sa vniknutá/prevádzkou vytvorená vlhkosť mohla odvetrávať všetkými plochami - podlahami (bez betónu), stenami s hlinenou/vápennou maltou opäť bez cementu, nahodenými vápennou maltou, ktorá je priedušná. Ak novodobými zásahmi zmenšíte plochu, z ktorej sa vlhkosť môže odparovať, to isté množstvo vlhkosti sa vojde do menšieho priestoru, ktorý tým pádom viac trpí. Vlhkosť tak postupne dokáže vystúpiť múrmi až do krovu. Múry boli za xxx rokov zrejme i zasolené, takže bez odsolenia bude časom každá nanesená omietka vyzerať hrozne. Obráťte sa na projektanta, ktorý má skúsenosti s historickými domami, na pamiatkový úrad, na Obnovu - poradia... Komplexné riešenie znamená robiť zasa všetko od začiatku :-(
Odpovedať
@wegar jaj ale ste všetci múdri teraz... Aby bolo jasno...ja som stavebný inžinier a o tom dome viem asi najviac...hneď po človeku co ho staval 🤦‍♀️ Na rekonštrukciu sme šli citlivo a s ohľadom na pôvod budovy. Absolútne sme nepoužívali moderné technológie...okná sme nechali kasnove drevené, omietku ručne robili z materiálov ako dakedy...vapenne...ani sme nezateplovali...všetko dýcha ako ma. Robila som termoviziu a všetko je OK, žiaden tepelný most...nič. Bohužiaľ je to vlhké od zemnej vlhkosti na niektorých miestach, základy zrejme neboli izolované (a keď hej, tak nedostatočne). Na začiatku to bohužiaľ nebolo vidno, lebo predošlý majiteľ keď to predával, tak všetko vymaľoval aby nebolo nič vidieť. odkvapy tade vôbec nejdu ani žiadne vedenia. Materiál stien je dvojitý múr z kamena/tehiel vyplneny všetkým možným, prevažne však hlina a bordel. Jasne ze to taha vodu... Hľadám referencie na injektazny materiál, ideálne niekoho, kto má skúsenosti s historickými budovami. Niekoho, kto príde, zvonka pod správnym uhlom navrta, natlači tam injektazny materiál a budem mat pokoj.
Odpovedať
@jan45 ako som už odpovedala vyššie. Som relativne skúsený stavbar, vyštudovaný, a k rekonštrukcii sme pristupovali maximálne citlivo. Žiadne plastové okná, omietky robene pôvodnou metódou, žiadne zateplovanie...iba vapenne nátery, a podobne. Žiaľ tento problém sa prejavil neskôr, nakoľko predošlému majiteľovi sa ho úspešne podarilo pred nami zamaskovať. Jediné možné riešenie vidím v chemickej injektazi, preto sa pýtam, či má s tamtou niekto skúsenosti. Pri oprave starej haly v Nemecku ideme použiť niečo na živicovej báze...ale keby si to chcem dat spraviť Nemcom...tri metre tu...tak sa nedoplatim...
Odpovedať
Profilova fotka
@ckatka - mam relativne dobre skusenosti s https://svk.sika.com/sk/solutions_pro... Ale na druhej strane suhlasim s @jan45, problemy stareho domu treba riesit technologiou izolacie ktora bola v dobe jeho stavby. Ak si myslis ze existuje nano-evo-zivica, ktora ta ochrani pred ucinkami vsetkoho zleho (aj vzlinajucej vlhkosti), tak taka naozaj nie je.
Odpovedať
@ckatka skúste pozrieť ešte difúznu clonu...
Odpovedať
Profilova fotka
@ckatka robil som pamiatky dlho, chemické injektáže sa robili ke´d si to súkromník ešte nemohol dovoliť, niekde to účinkovalo, niekde nie. Preto píšem, že nie je zaručená funkcia. Ako dozor nie som ani prívrženec náterových izolácií pre obtiažnu kontrolu vyhotovenia. preto sa používajú rôznofarebné vrstvy
Odpovedať
@ckatka Múdri sme z fotiek, ktoré sú zverejnené vo fotoblogu, vidím tam kúpeľňu v nejakom starom dome a je tam frknuté plastové okno. Či je to iný dom a odrazu ste použili drevené okná, vápenné omietky, to nemáme odkiaľ vedieť, v prvom príspevku to ani nebolo. Problémom toho domu ("steny vyzerajú, že sa s nimi sto rokov nič nerobilo") je podľa mňa zasolenie a to vyrazí postupne v každej omietke, v priepustnej skôr, v málo priepustnej neskôr. Či v tých miestnostiach, kde je to najhoršie, neboli kedysi dávno chlievy, to asi neviete. Človek, ktorý robieva stavebno-historické prieskumy by to hneď odhalil podľa dispozície a potom je jasné, že nanášanie omietok ani chemické clony nepomôžu. Okrem toho životnosť chemických injektáží nie je oslňujúca. Mmch oblafnúť skúseného stavbára zamaľovaním navlhnutých plesnivých zasolených omietok, ktoré sa oklepávali dole, takže musel byť zjavný ich stav... Slušný výkon predošlého majiteľa.
Odpovedať
@wegar v kúpeľni je to okej praveze. To je jediné okno co šlo nové a takmer vkuse je otvorené, však smrad, pary a pod...z WC. Fotky sú staré ani neviem.co tam všetko je pofotene to bude najskôr pôvodný stav. Pôvodne to bol obchod a obytné priestory. Hospodárske budovy mame v inej časti dvora. Problém je najviac v mure v uprostred domu a na jednom.bocnom mure, kadiaľ žiadna vonkajšia voda nejde. Fakt je to len zo základov. To vidno aj voľným okom a človek ani nemusí byť stavbar. Predošlý majiteľ to vymaľoval a dal tam veľké skrine...A z druhej strany toho múru bol obklad. Fakt sme neodsuvali nábytok v spálni pri obhliadke, čo už...pri pohľade za ne zboku tam to vyzeralo v pohode. Nenapadlo by nám ze mesiac pred obhliadkami sťahoval nábytok a sanoval. Co už...my sme takí blbci ze pri predaji niečoho poctivo upozorňujeme na závady...asi to tak nerobia všetci...
Odpovedať
@ckatka To je pravda, že sa dnes nenosí priame a poctivé jednanie. Aj tak bez fotiek je ťažko sa vyjadriť. Napíšem k tomu len toľko, že my máme tiež niekoľkostoročný dom, hospodárske krídlo je jasné. Ale pred 200 rokmi ešte nestálo, možno len nejaké drevené chlievy. Maštaľ bola priamo v dome, kde potom spravili obytné miestnosti. A tá soľ z moču je natiahnutá v múroch, samozrejme k bujneniu solí prispieva i to, že dom nemá žiadnu hydroizoláciu, navyše je tá časť ešte trochu zapustená v teréne. Omietky sú v tých miestnostiach už možno tretie, odkedy tam nie sú maštale, a stále tam soli vystupujú. Existuje nejaká odsoľovacia omietka od Remmers, ale dá sa spraviť v podstate akákoľvek priepustná samo-domo namiešaná, aj tak sa po roku-dvoch-troch (záleží od rýchlosti nasýtenia soľami) oklepe, všetko sa musí odviezť z domu preč. Niekedy sa tieto obetované omietky robia aj dva-trikrát, než prestane soľ "kvitnúť" na povrchu. Podlahy ste mali všetky rozobraté aj s podložím? Nemôže tam byť niekde zabudnutá guľa (vpusť v podlahe)? O injektáži som čítala, že pôsobí len okolo 15-20 rokov. V programe ČT Polopatě propagujú elektrické odvlhčovanie prístrojom Hydropol, ale k tomu nejako nemám dôveru, ani sa o ničom takom relevantne nehovorilo na pamiatkarskej konferencii o odvlhčovaní, na ktorej som bola na jar.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
Tento rok idem aplikovat Aquaprotect nano od grizzliho, tak som tiez zvedavy co to spravi. Podrezanie som vylucil kvoli drolivej skvare z ktorej mame obvodove murivo na 70 rocnom dome. Aquaprotect Nano ideme aplikovat do betonoveho sokla ktory je vysoky asi 1 m od zeme. Vobec sa nebojim ze by to nemalo fungovat, technologicky su tieto pripravky niekde uplne inde ako pred 10 rokmi. Po aplikacii a vyzreti planujem obkopanie a izolacia + drenaz. Ja byt tebou urcite to vyskusam, aj tak uz nemas co stratit. Ak nemozes podrezat tak nemas inu moznost.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Diskusia pokračuje po 9 mesiacoch
Profilova fotka
@pracant315 zdravíčko, uz ste aquaprotect nano aplikovali? pomohlo? vdaka 🙂
Odpovedať
@robert_babulic ano spravili mi to a podla mojho nazoru to funguje, zvonku po dazdoch pekne vidno ze sokel je mokry iba do urovne vrtov. skusim to najblizsie aj odfotit. nakoniec ani obkopavat dom neidem, mame dom na rovine a v blizkosti potoka a viacej ludi nezavisle od seba mi potvrdilo ze drenaze by mi aktualny stav mohli iba zhorsit a do pivnice naopak vodu po dazdoch priviezt... od domu spravim dlazbu do spadu, odvodove zlaby betonove smerom do potoka a bude fajn.
Odpovedať
Profilova fotka
@pracant315 dobrý deň, ďakujem za odpoveď, som rád že Vám to pomohlo. Tiež sa chystám aplikovať injektáž, tak zisťujem kto má aké skúsenosti s touto konkrétnou značkou, za prípadne foto budem vďačný, prajem pekný deň
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 5 mesiacoch
Profilova fotka
@pracant dobry kto Vam to robil? @robert Babulic uz ste to robili zvazujeme podobne...dakujem za kazdu radu
Odpovedať
Profilova fotka
@jan45 dobry den ak to spravne chapem vy odporucate Radsej podrezat ako injektaž?
Odpovedať
Profilova fotka
@seki áno injektáž je hlavne pre murivo s s rozličnou štruktúrou
Odpovedať
ja to tiez odporucam, i ked injektaz u svokrovcov vraj pomohla ale tam nebol problem nejako rozsiahli a robila sa pre istotu ... ale ked je moznost podrezat, skor by som isiel do toho, vies tam potom napojit aj zvysnu izolaciu ...
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 mesiacoch
@pracant315 Skúšali ste tie nátery? Fungovali?
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?