Samonivelacna hmota namiesto poteru

Ahojte, chcel by som sa poradit ohladom poteru v pivnici. Problem je, ze od zakladovej dosky po spodok dveri je cca. 6-7 cm. Neviem teraz ako vymysliet skladbu. Hydroizolacia 1cm,(folia) EPS 2cm, dlazba 1cm, na poter ostavaju 2cm.. neviem co teraz robit. Nahradit ho samonivelackou? alebo zrusit izolaciu? Nejake napady? Dakujem
Odpovedať
@jaakovac Ak máš dosť financií na samonivelačku tak do toho, ale neviem či je dobré dať samonivelačky do 2cm... Ja by som volil poter-suchý betón a až keď by boli nerovnosti dať samonivelačku.. 🙂 Izoláciu nechať...
Odpovedať
@jaakovac Treba dodrzat minimalne predpisane hrubky poteru (su rozne s EPS a bez EPS a rozne pre cement a anhydrit). 2cm EPS tam budu na 2 veci, ani to nevychadza. 2cm nivelaku rovno na EPS urcite nie + bol by to drahy omyl. Folia 1cm???
Odpovedať
@zefe Ahoj, nie folia ale hydroiyolacia je cca 1cm treba pocitat aj s prekladanim. Nesuhlasim celkom ze 2cm nepomoze kedze sa jedna o odelenie studenej zakladovej dosky a eps aj ked minimalny vytvori brzdu. @technik007 ak sa nemylim suchy betonovy poter by mal mat hrubku min 5cm idal 7cm. Mne to sa to bohuzial nebude dat zrealizovat.
Odpovedať
@jaakovac Snáď máš pravdu,ale neviem to iste... Ja som robil poter v bytovke kde som mal v strede 4-5cm a ku kraju sotva 2cm..Urobil som to poterom a na to šla plávajúca podlaha a zatiaľ všetko ok..Samozrejme že pod podlahu šla izolácia 0,5cm...
Odpovedať
Profilova fotka
@jankovac - alcorplan izolacna folia ma 1-1.5mm. Ano, bude to stat 200-300e na miestnost. Treba sa rozhodnut, ci treba zateplovat pivnicu zdola? Ja som si vzdy myslel, ze pivnica ma byt studena, ak by som chcel teplu tak na to myslim uz pri projekte. Vyska stropu v pivnici je aka? AK > 2m, tak najmensi problem zrezat dvere. Poter by mal byt aspon 4-5cm. Nivelacka len tak rozliata popraska, na EPS 100%.
Odpovedať
@mgx Hydroizolacia pojde klasika lepenka, foliu nerieste, to je klasika stavebna. 1cm som myslel prave IPU.. Strop je 2,3 a nie je to celkom lahke dat dvere vyssie kedze je tam preklad. Nerad by som rezal do prekladu. (PS original Ytong preklad). Pivnica je prjektovna tak ze tam bude kurenie a studena voda. Pivnica je len pod 1/3 domu. Kedze dom je vo svahu.
Odpovedať
@jaakovac OMG, to je novostavba? V projekte je co?
Odpovedať
Profilova fotka
@jaakovac to je novostavba?
Odpovedať
Kedže to je pivnica, tak tie 2 cm eps nedávať, a na hydroizolaciu dať poter.
Odpovedať
Ak tam mas 7cm, tak ja by som isiel do tejto skladby: - hydroizolacia - tym, ze hydroizolacia bude prekladana-budu nerovnosti a kvoli nerovnostiam dat 2cm vrstvu liapor-u (alebo su rozne ine suche vyrovnavacie zmesy) - 2cm styroduru - 1cm prvej vrstvy sadrovlaknitej dosky RigiStabil - lepidlo - 1cm druhej vrstvy sadrovlaknitej dosky RigiStabil a az na to vyliat nivelacku. Mozno nieco taketo: https://www.youtube.com/watch?v=ViE8o...
Odpovedať
@zefe OMG ano je to novostavba.
Odpovedať
@nrmilos2404 Este mi napadlo posunut dvere o 5-10 cm hore, zastav sa podebatujeme.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@jaakovac predpokladam, ze projekt ratal s 1cm hydroizolacia, 5cm poter a 1cm dlazba. treba sa ho drzat. Ak si chcel zateplenu pivnicu, 2cm EPS ta nespasia, tepelne mosty teraz uz aj tak neodstranis. Ak chces zateplit vrch, nic ti nebrani nalepit 10cm EPS na strop, to sa da urobit hocikedy. Druha vec, ked uz mas projekt ktory je v tomto nanic a chces zateplovat podlahu, tak zniz svetlu vysku a posun dvere vyssie. Zrusit preklad a nahradit ho nie je problem.
Odpovedať
@jaakovac tak bud si sa s projektantom dohodol, ze zateplenie podlahy suterenu nebude a teraz to kapanek neskoro riesis nejakymi smiesnymi 2cm, alebo ho pozdrav... EPS na prizemi predpokladam mas projektovany.
Odpovedať
Profilova fotka
@zefe aky investor, taky projekt 🙂
Odpovedať
Pýtal som sa na názor ako by ste ďalej postupovali nie na to ako som sa mal dohodnúť s projektantom.. nepokladám toto za neriešiteľný problém len som sa chcel poradiť. Ale vidím že si sem niekto chodí len pohonit ego..
Odpovedať
@jaakovac Sefe, myslim, ze ti bolo celkom poradene. Ale kludne si daj 2 cm EPS + 2 cm nivelaku, bude to popi.. riesenie 😉 A narazky ohladom projektu boli preto, ze v novostavbe ma toto riesit kvalitny projekt.
Odpovedať
@zefe ja som netrval na tom čo som písal chcel som vedieť len názor.. šéfe a áno bolo mi poradene ale nie od teba 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
ak mas na mysli to co tu napisal @matosl tak je to hlupost a nie rada. ak to ma byt sucha podlaha, tak sa nezalieva nivelaciou, vsak to bude rovne ked das podsyp. Ak by to aj takto spravil, ta nivelacia popraska do mesiaca. Rigistabil ma bud 12.5mm alebo 15mm a nie 1cm, a naco medzi ne lepidlo? Ked uz tak tmel... Len si zrataj, kolko ta sranda na 20m2 vyjde, aby si nebol prekvapkany... Funkcnost to nebude mat ziadnu, ale urobit to mozes 🙂 Tepelny most budu aj tak steny, pretoze su priamo prepojene s zakladmi....
Odpovedať
Profilova fotka
@jaakovac suchy poter, nic jednoduchsie a technicky lepsie od mokrho procesu nieje
Odpovedať
@jblaze kazda liska svoj chvost chvali 😉 Uz byvas ci robis podlahy 🙂
Odpovedať
Ja by som na tvojom mieste zrezal dvere o 5-7 cm a tak získaš dosť priestoru na slušne zateplenie a aj na normálny poter. Všetko ostatné je v mojich očiach zbytočne plytvanie peniazmi.
Odpovedať
Profilova fotka
@rkorba niee 🙂 nie preto ze som to robil 🙂 ale liaty poter v rovnakej hrubke nebude taky pevny ako suchy,. podlahy som nerobil uz asi mesiac 😄 ja nemam v obyvacke este ani vysadrovane 😄, som mal taky dokoncovaci mesiac, a este minam material co mi zavadzia, na nabytok, a idem na obyvacku a steny a podlaha, a jak polozim kuchynsku dosku, len tak holu bosu, tak sa stahujem 🙂
Odpovedať
Vykašli sa na poter, daj dve vrstvy OSB dosiek (druhá vrstva otočená o 90 stupňov) a na to polož plávajúcu podlahu. Alebo nejaké kvalitnejšie linoleum. Prípadne nechaj “na prírodno” holé OSB dosky 😁. Ale ak je tá dlažba nutná, tak to takto samozrejme nepôjde. No myslím si, že 2 cm je málo na to, aby ti poter alebo jeho náhrada celá nepopraskala.
Odpovedať
Profilova fotka
@raphael42 v pivnici? Za rok tie OSB dosky plesnive vyhodi ...
Odpovedať
@mgx prečo by splesniveli? Však to nebude dávať na udupanú hlinu 😂. Bude mať pod tým termo- a hydroizoláciu. Ja mám v plechovom záhradnom dome zaizolovanú podlahu asfaltovými pásmi, na tom drevený rošt a na ňom podlahu z OSB dosiek a nieplesnivejú, ani nie sú vlhké.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?