Menu Forum

Rozšírenie pivnice - dom z roku 1960

fotoportrét
fotoportrét
rudoskovacik
Registroval sa 20. februára 2016 na modrastrecha.sk. Pridal 2 príspevky. Okres Martin.
fotoportrét
fotoportrét
rudoskovacik
Registroval sa 20. februára 2016 na modrastrecha.sk. Pridal 2 príspevky. Okres Martin.
 Dobrý deň,

mám dom z roku cca 1960, ktorý je čiastočne podpivničený - zhruba do polovice domu. Má niekto skúsenosti prípadne robil už niekto niečo také, že rozširoval pivnicu pod celý dom? Je to nebezpečné z hľadiska statiky? Podlaha domu resp. strop pivnice - je podľa mňa železobetónová platňa. Mohla by sa stena v pivnici jednoducho odstrániť?

Ďakujem za rady
20. feb o 15:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
 Pridaj príspevok
fotoportrét
fotoportrét
jan45 (71 r.)
90
Registroval sa 30. júna 2010 na modrastrecha.sk. Pridal 6536 príspevkov, 2 albumy a 1 článok. Má 23 priateľov. Okres Prievidza.
  • Už bývam v dome
    Bojnice, okres Prievidza
fotoportrét
fotoportrét
jan45 (71 r.)
90
Registroval sa 30. júna 2010 na modrastrecha.sk. Pridal 6535 príspevkov, 2 albumy a 1 článok. Má 23 priateľov. Okres Prievidza.
  • Už bývam v dome
    Bojnice, okres Prievidza
 @rudoskovacik jednoducho nie, ale dá sa to. treba ešte podkopať a podbetonovať základy na zvyšnej časti.
20. feb o 18:53  •  už býva v dome  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
milan209
Registroval sa 28. novembra 2015 na modrastrecha.sk. Pridal 679 príspevkov. Má 1 priateľa.
fotoportrét
fotoportrét
milan209
Registroval sa 28. novembra 2015 na modrastrecha.sk. Pridal 679 príspevkov. Má 1 priateľa.
 Ale však keď to bude podkopavat tak ho to zasype. Nie?
Nerobí sa to vykonaním jamy a následne betonovanie stropu pivnice?
20. feb o 20:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
chrobak7 (48 r.)
1
Registroval sa 2. septembra 2015 na modrastrecha.sk. Pridal 939 príspevkov. Má 1 priateľa. Okres Bratislava.
fotoportrét
fotoportrét
chrobak7 (48 r.)
1
Registroval sa 2. septembra 2015 na modrastrecha.sk. Pridal 939 príspevkov. Má 1 priateľa. Okres Bratislava.
 @rudoskovacik Dnes sa dá všetko. Len to stojí peniaze a čas. Ale hlavne to treba prebrať s projektantom a statikom.
20. feb o 21:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
rudoskovacik
fotoportrét
fotoportrét
rudoskovacik
 Ďakujem všetkým za reakcie!

Možno na začiatok skúsim otvoriť aspoň tú časť steny v pivnici, kde sa nachádzajú nad ňou dvere do izby. Tam zrejme nič netlačí a myslím si že tým sa nič nemôže narušiť. Čo si o tom myslíte?

Ďakujem
22. feb o 07:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to