PVC (?) Hydroizolacia

Profilova fotka
Zdravim vazeni, dal som sa nahovoriť na hydroizoláciu Dorken DPC 500. 1. Je potrebne medzi uvedenu hydroizolaciu a podlahovy EPS separacnu vrstvu? Neviem zistit ci deklarovany material polyolefín ma podobne vlastnosti ako mPVC... Samozrejme kontaktujem aj vyrobcu. 2. Foliu mam zatial iba pod murivom, neskor ju chcem aplikovat po celej ploche. Co som si vsak vsimol, dochadza pod foliou ku kondenzacii vody. (z betonu?) Ma mi to robit starosti, alebo je to normalny jav? Dakujem za postrehy
Odpovedať
@kaspy 1. polyolefiny su dost siroky pojem, polypropylen, polyetylen ci dokonca EPDM guma su polyolefiny... teoreticky by nemalo byt treba polystyren separovat, ale radsej si to zisti u vyrobcu. 2. kondenzacia je normalna, beton je ochladzovany od zeme.
Odpovedať
Mám tiež DPC 500 a separačnú fóliu pod EPS neplánujem dávať.
Odpovedať
Profilova fotka
@gashtaan Bude podla teba vznikat kondenzacia aj po zaizolovani celej plochy? Chcel som pod to hodit aj geotextiliu, ako ochranu pred prederavenim. Obavam sa ci to tam nezacne hnit a plesniviet (?) Viem ze to bude pod polystyrenom, resp. poterom...ale aj tak. @rasto464 daval s ju aj na celu plochu? Ako si ju chranil proti poskodeniu?
Odpovedať
@kaspy zaklady su v zemi, takze ano, tak nejako by som ocakaval, ze budu vlhke... ved preto tam riesis tu hydroizolaciu.
Odpovedať
@kaspy Budem ju dávať tento týždeň. Najskôr som urobil všetky inštalácie, potom postupne položím DPC a hneď pôjde na to prvá vrstva EPS, aby sa po DPC zbytočne nechodilo. K nejakému poškodeniu určite dôjde, ale s tým som zmierený. Ostré kamienky čo sem tam vyčnievajú z deky prebrúsim karbinou. Napriek relatívne malej hrúbke, je DPC odolny materiál, po tom, čo mám pod nosnou priečkou sme niekoľko krát prešli s paleťákom s plnou paletou Porfixu a nič sa mu nestalo. Stavbu máme vo svahu, spodný roh deky mám 1.7m nad zemou, tak si myslim, že ako zábrana proti vzlínajucej vlhkosti je to dobrá voľba.
Odpovedať
Profilova fotka
@rasto464 prave preto som chcel dat pod DPC geotextiliu a zvrchru ju chranit kartonom...aspon tam kde sa bude chodit. Len mam dilemu ci ta geotextlia tam nebude casom robit "problemy" Dosku mam natretu dvojzlozkovou hydroizolaciou, cize nerovnosti by som len nerad zbrusoval.
Odpovedať
Ak tam geotextíliu chceš dať, tak ju tam daj. Aj keby plesnivela, tak bude pod DPC. Ak ju tam nedáš, tak ťa to bude dlho žrať :-D . Možno to ešte zvážim a dám ju tam tiež. Ja som deku nepenetroval. V prípade penetrácie sa už časovo a finančne dostávaš na cenu lepenky.
Odpovedať
Profilova fotka
Uprimne pochybujem o tej penetracii/tekutej lepenke. Zial, dal som sa na to nahovorit, cena tam nehrala rolu, skor moznost, spravit si to svojpomocne...
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 11 mesiacoch
Profilova fotka
Mate niekto skusenosti s foliou Dorken DPC 500 ako hydroizolacia pod murivo aj po celej ploche zakladov ? Oproti klasike asfaltove pasy je to odolnejsi material, pod vahou muriva by sa nemala casom krusit ani nicit avsak je dost tenka ci to staci ma niekto s tym skusenost ?
Odpovedať
Profilova fotka
@dexter89 mam skusenost, lutujem ze som do nej siel. Pod vahou muriva sa nic neznici. Precitaj si podrobne navod na pokladku, ak si pamatam spravne, odporucali maltove lozko pod aj nad nu. Prave preto ze je tenka poskodi sa na stavbe relativne rychlo. Lepenie a riesenie prechodou cez zakl.dosku tiez o nicom...
Odpovedať
Profilova fotka
@kaspy no to maltove lozko mam akurat som skor myslel ci neni problem s vlhkostou a ci naozaj tu vlhkost zastavi ako garantuje vyrobca
Odpovedať
Profilova fotka
@dexter89 maltove lozko ma kazdy...ale je pracne a na hlavu vkladat HI do stredu maltoveho lozka, aby sa HI neposkodila... Co potom na celej ploche? Vlhkost urcite zastavi, to je to posledne coho by som sa obaval. Co som este nespomenul a dost mi vadilo pri DPC je zrazanie vlhkosti pod foliou pocas vystavby. I ked to na stavbu vplyv nema, nepacilo sa mi to. Tiez takmer ziadna moznost zahnut pas HI na vonkajsom mure. (Nabuduce urcite asfaltove pasy :))
Odpovedať
Článok sa načítava...
Diskusia pokračuje po 12 mesiacoch
Profilova fotka
kaspy: najlepsie co mozete pre svoju stavu urobit - 2- vrstva modifikovane pasy a duša v klude. Na plastovych foliach sa nikdy nevyhnete tmeleniu roznych prestupov alebo stykov mur-lista-folia. Co je vzdy o nicom a nie dlhodobe riesenie. Ako dozor to velmi dobre poznam.. prajem vsetko dobre.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
@bugarmichal Michal, podla vasho prispevku ste ma teda odradil od DPC500. Vypada, ze je s tym jednoduchsia praca, avsak sa bojim, ked dam pod nu maltu aj na nu, potom na to mur, ze tie kamienky v malte ju poskodia. Ak sa nemylim, do malty ide frakcia 0-4, co uz take 4mm ostre kamienky ju mozu prederavit - neviem...ale to je moj laicky pocit. Takze pojdem asi do klasiky,ktoru doporucujete? Icopal HYDROBIT V60 S35 alebo Icopal GLASBIT G 200 S 40 ? Pripadne inu? Dakujem
Odpovedať
Profilova fotka
@tomik25 nie, pod murivom urcite ziadne kamienky foliu neposkodia. Mas aj spravu.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?