Pokazena miesacka strojstav SM150

Caute, neviete mi niekto poradiť dakeho sikovneho majstra,alebo servis, ktorý by mi opravil miesacku?som z okolia žiliny, a co som pozeral na internete, tak original vyrobca je z presova a dalsi co sa tomu venuje je az kdesi pri leviciach...keby niekto z blizsieho okolia...asi ruplo dake tlakove lozisko v prevodovke, a cela hriadel klesla o cca 1cm,vytlacila spodne veko,kade vytiekol olej z prevodovky. Na demontaz prevodovky treba zhodiť bubon, no ten drží jak kliest...aj sme ho podbijali drevenymi klinmi,aj zdvihakom skusali,aj olej ci wdcko na osku naliali a nechali 3dni posobit,a stale nic...neviem si s tym dat rady ani ja,ani svagor...vdaka za nazory,odpovede
Odpovedať
Profilova fotka
Skus @dodik13 on je expert na nekaziace sa miesacky :-p
Odpovedať
@palino82 kup sebe novu v hornbachu a mas usetrene jak problemy tak casovu tiesen a ked sa ti za 5 rokov pokazi ta hodis do smetia a kupis novu,pozri si kalendar jaky je rok a najma storocie, dnes sa veci neopravuju dnes sa veci menia, VIVAT CHINA :-D
Odpovedať
@majkoj Majko ale sak tvoje ciny z polska vraj vydrzia 20rokov :-D A bubon na sm by sa mal dat stiahnut stahovakom ale ked odislo neake kolecko v prevodovke tak ta miesacka uz mala namiesane asi polovicu mesta za tie roky ,ze obavam sa,ze jednoduchsie je kupit dalsiu pouzitu z bazosa alebo len prevodovku alebo neaku jednorazovku cinsku :-D
Odpovedať
Praveze neviem isto ci lozisko, len jednoducho cely ten hriadel akoby upadol o 1cm nizsie. Je to rok vyroby 2003, a vyzera ako zanovna, mam ju rok,frcala krasne,tichucko,bez problemov... po zime som ju pozivcial a toto sah hned stalo....isla minutu a koniec 😢 Je to profi tovarenska masina, skoda to vyhadzovat. Len ten bubon nie a nie dat dole... ozubene koleso,snek atd mam uz zhodene dole,nic tomu nieje...och dodik13 aky stahovak mas na mysli?
Odpovedať
@palino82 Sak povolis matku co je na hriadeli zvnutra bubna ale nevysrubujes celkom+ po nej poriadne pobuchas kladivom + mozes aj skusit nahriat teplozvdusnou pistolou a pobuchat opat kladivoma a stahovakom na auto loziska len uz nepamatam aka velkost. Inak kamarat to zase uvolnoval s pneu utahovako,ze viackrat poriadne dotiahol matku + zase povolil a pneuutahovak s otrasmi urobili svoje ,ze moznosti je viac
Odpovedať
Inak na inom fore sa to riesilo http://www.nasetraktory.eu/forum/view... :-)
Odpovedať
@dodik13 dobre, skusim este tak nejak...momentalne su nahlovene drevene kliny medzi bubnom a kostrou, v miesacke zaliata oska vodou. Tak nam poradili z tych levic co robia servis tych miesaciek.vraj ta voda to vyzerie za 3dni malo by to ist...je to tam tyzden,a ani 1mm sa nepohlo...
Odpovedať
Profilova fotka
@dodik13 kamarat uvolnoval..hmm a naco ked sa vobec nekazia ? :) Vsak aj tie z bazaru vydrzia 20 rokov si pisal :). Vzhladom na to, ze sa nekazia mas znacne vedomosti ako ich opravit :). A ja trpak ani neviem ako vyzera ta moja z vnutra :-p
Odpovedať
@palino82 Brat mal pred dvoma týždňami ten istý problém. Po veľkých peripetiách sa mu podarilo bubon stiahnuť a opraviť prevodovku. Už sa to znovu točí. Ak chceš pošlem ti jeho t.č.
Odpovedať
@viktor811 no môžeš. A ako sa mu to napokon podarilo zhodit ten bubon?
Odpovedať
Toto je ten čert, ktorý sa bráni zubami nechtami :-S Tretia foto je fotka bubna z vnutra, kde sa to po vsetkom tom úsilí nepohlo... ani len náznak dakeho uvolnenia...skôr sa ten bubon zospodu začína ohybat mam pocit :-S
Odpovedať
@majkoj trepes sprostosti lebo tieto miesacky maju tolko natocene,ze keby ta tvoja cinska z polska mala len jednu desatinu toho natocene co ta slovenska tak uz davno je na nej spaleny motor alebo ozubeney veniec zniceny ,ze prestan tarat sprostosti :-D Palino pozeram,ze Ty uz mas novsiu prevodovku a ta je mensia a asi aj menej blbovzdorna ako na starsich modeloch ,ze vidim,ze tych variaci tych sm bolo ovela viac ako som cakal a poznal . Inak s razovym utahovakom si uz skusal tu matku srubovat a vysrubovat ci tymi razmi to nepovoli?
Odpovedať
Článok sa načítava...
Takže bubon je konečne dole... bol podklinovany a napokon mu stačilo nahriat hriadel z vnutra bubna a po necelej minute vyskočil...a ked sme konečne zhodili prevodovku,rozobrali ju, tak sme zistili, ze strelila hrebenova podlozka pod maticou...pozeral som ju,a na eshope stojí 1€ ... takato banalita, a miesacka rozobrata takmer do posledneho srobika...
Odpovedať
Este sa chcem opýtať...ked to budem skladat vsetko, či je lepsie dat do prevodovky olej alebo natlačiť vazelinu?co by bolo lepšie?od vyroby tam asi davaju olej,ale jeden znamy ma presviedčal na vazelinu...tak neviem
Odpovedať
@viktor811 dakujem ti za kontakt na brata, nebolo vsak možné stiahnut bubon ako robil on lebo on ma inu typu miesacky,tak sme to skusili len tym autogenom a strelil po chvili...tak nevadí,hlavne ze je dole a viem co tomu je. Este raz vdaka ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@palino82 vazelinu nedávaj. Vazelina má vyššiu vyskozitu a tá prevodovka alebo motor by to pri zaťažení nemuseli zvládnuť. Okrem toho, ak sú v prevodovke nejaké plastové časti tak vazelina na ne pôsobí ako rozpúšťadlo. A poriadne skontroluj ložiská na kým to poskladáš. Mali by sa pomerne ľahko otáčať bez zbytočnej vôle
Odpovedať
@miroslavzbj plastové tam tuším nieje nič, ale asi keď davaju od vyroby olej,tak dam asi olej aj ja...akurát rozmyslam,ze kadiaľ ten olej tam nalejem,keďže som tam nenasiel ziadny kontrolný resp. vypustaci/napustaci srob...
Odpovedať
Ale zajtra budem aj tak volať do prešova, do strojstavu čo vyrábajú tie miesacky a objednávať náhradné diely, tak sa rovno opytam co a ako s tym olejom...aku viskozitu a kade sa leje
Odpovedať
@miroslavzbj jedno lozisko sa nam rozbilo,to objednam. A este su tam 3loziska,ktore vyzeraju byt v poriadku...cela sada 4lozisk stoji tusim 20€, tak rozmyslam ze by som vymenil rovno vsetky ked uz to je rozobrate....hentie vyzeraju byt ok, no su tam od vyroby, co je 15rokov
Odpovedať
Profilova fotka
@palino82 Oplatí sa vždy meniť celú sadu lebo jedno zlé ložisko dokáže poškodiť aj tie nové. Výrobca ti poradí aký olej dať. Pri projektovaní prevodovky sa určuje výpočtom presný typ oleja. Plastová môže byť aj krytovanie na ložisku. Takto radiť je ťažko. To by som musel vidieť ale určite žiadnu vazelinu. Tú môžeš dať pod ložisko ale nie ako mazacie médium. A tiež sa pýtaj koľko toho oleja treba. Malo aj veľa oleja je problém
Odpovedať
@miroslavzbj tiez myslim ze bude dobre vymenit vsetky loziska az mam istotu a kludny spanok 😉 ano zajtra sa budem informovat pri objednavke náhradných dielov....aj to kade sa nalieva
Odpovedať
Nie je náročná na olej, papierovo OA-PP13. Mala by mať výpustný šrób.
Odpovedať
Tak som volal do presova, a ide tam olej pp90 a 1,3litra ... diely su objednané, tak uz len počkať kym prídu 😉
Odpovedať
Pozeram,ze,, pacient,, prezil a bude aj uspesne zoperovany a pripraveny k dalsiemu dlhemu zivotu :-D
Odpovedať
@dodik13 to ano, a este aj vnucence mojich vnuceniec asi :-D
Odpovedať
Tak miesacka úspešne poskladana, uz sa točí 😂 uz ju len odtestovat pri plnej záťaži 😉
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?