Nivelačka v záhradnom domčeku

18. sep 2020170

Chceme si svojpomocne urobiť niveláciu podlahy v plechovom záhradnom domčeku, pôdorys 210x350 cm. Betónová základová doska je dosť hrubozrnná, z praktických dôvodov chceme podlahu mať radšej hladkú. Čo budeme potrebovať - aký materiál? Existuje nivelačka špeciálne do exteriéru, odolávajúca vlhku a mrazom/horúčavám? Treba dať pod ňu vrstvu hydroizolácie?

• @priadka  nebude jednoduchšie na tú podlahu nalepiť nejakú jednoduchú lacnú dlažbu ? Ako tam liať nivelák a potom tam na to niečo dávať ? 😃

• @dominik_galaba  nivelák by bol koncovka. Nič by sme už naň nelepili. Takže jednoduchšie riešenie, ako lepiť dlažbu.

• @priadka  Pokiaľ dobre viem tak nivelačka sa nepoužíva ako vrchná vrstva.

• Sponzor fóra
  • my sme davali do naseho zahradneho domceka (murovany) najprv hydroizolaciu, penetrak, nivelacku, neviem teraz presne aku, ale tusim nebola ziadna specialna a natreli sme to farbou na beton
    Pozor nivelak nechajte zriet minimalne tyzden

• @lukasond  ide o záhradný domček (plech), liať tam nivelák je tiež odveci, takže či bude nivelák hore alebo pod dlažbou je v tomto prípade tiež na mieste. Keby to bola murovaná stavba tak jasné, to je aj rozumnejšia investícia ako plechový domček ktorý orkán odfúkne a zostane nivelák 🙂

Nalepiť dlažbu, bude lacnejšia a nemusíte riešiť teplotu poveternostne podmienky atď bla bla bla ...

• nekomplikuj si zivot

• Už sme to vyriešili, dáme ten betón zbrúsiť.

• @dominik_galaba  odfúkne orkán? U nás ešte nebol orkán, u vás áno? Ale snáď je kotvenie domčeka OK, lebo neradi by sme videli odfúknutý domček, za ktorý sme zaplatili 3500 EUR...

• @priadka  videl som letieť aj záhradný domček za 7tisíc €... hlavne nech to máte ukotvené tak ako má byť.

• @dominik_galaba  kotvili to profesionáli z firmy, ktorá dodáva tieto záhradné domčeky.

• @priadka  domček 2,1x3,5 metra plechový za 3500€ ????!!!!????

• @martin25  neries ludia i za vacsie sprostosti vysolia viacej penazi.
    Tolko ma stalo obvodove murivo na 200m2 bungalov 😃

• @rkorba  ja viem ale toto je Max prestrelene už . 😮

• @priadka  to, ze ho kotvili profesionali z firmy este neznamena, ze dobre...

• Áno, 210x350cm, plechový s fasádnou omietkou. Dostali sme na domček ešte zľavu pár sto eur. Takýto:
    https://gardeon.sk/zahradne-domceky/s-pultovou-strechou/
    Pozerali sme podobné domčeky aj u iných dodávateľov, ale ceny sú porovnateľné.
    @martin25
    @rkorba

• Sponzor fóra
  • @zita19 @dominik_galaba
    nebola to síce moja pôvodná otázka, ale popri tejto diskusii ma začalo zaujímať, ako máme odkontrolovať, či je kotvenie domčeka v poriadku. Stojí na náveternom rohu budovy 🙂

• @priadka  ta cena od 1600 zodpoveda co to je hodne 😃
    Ale uz ho mas tak si ho uzivaj.
    Pozicaj si brusku na beton a zbrus si nerovnosti.

Pridaj príspevok

Nenašli ste čo ste hľadali?

hľadať len v názvoch tém
    Odporúčaní dodávatelia
    Špecializujeme sa výhradne na fúkané tepelné izolácie. Fúkame pre Vás už viac ako 25 rokov !
    Vsaďte na tradíciu a skúsenosti.

Zaoberáme sa montážou rôznych konštrukcií, montážou okien a dverí a ponúkame rôzne tesárske práce.

V prípade záujmu nás neváhajte kontaktovať.
    Poskytujeme kompletné realizácie sklenených produktov.
    Články od našich partnerov
    Ukážte vašu záhradu v dobrom svetle
    Tehly HELUZ FAMILY 2in1 predbehli dobu a normy
    Nebojte sa veľkého formátu!
    Archív článkov od partnerov