Natavovanie asfaltových pásov - treba odreť roh?

Ahoj chcel by som sa spytat ci treba pri prekryvani pasov odret roh alebo rohy horneho pasu. Videl som par videii kde to odporucali ale neviem preco a ci je to nutnost.dakujem
Odpovedať
@momo41 Prečo len rohy. Už keď odrieť tak asi celé kraje, pokiaľ sa to nerobí plameňom.
Odpovedať
@momo41 pretoze v tom rohu ti vznikne kopec ked natavis dalsiu vedlajsiu lepenku a to je neziaduce. Preto sa to orezava
Odpovedať
Profilova fotka
Netreba ved prvy rad davas do maltoveho lozka a to nerovnost dvoch lepeniek zvladne.
Odpovedať
Profilova fotka
@wolodymyr ake maltove lozko? ked natavuje ipu a prekryva spoje tak je to asi na streche nie?
Odpovedať
@jblaze Alebo na základovej doske. IPA ber ako všeobecné pomenovanie asfaltového pásu...
Odpovedať
Profilova fotka
@dedo758 ale kto by uz tavil ipu na zakladovej doske a este zbytocne prekryval spoje, predpokladajme ze je dom nad urovnou povodneho terenu
Odpovedať
@jblaze a nerobi sa to kvoli vzlinaniu vody betonom v zakladoch? Lebo zaklady su casto v spodnej vode
Odpovedať
Veď to, aj otec staval pol metra nad terénom a izoloval. Resp. v širokom okolí nepoznám jedného, čo by neizoloval..
Odpovedať
@jblaze to nemyslíš vážne, že? :-)
Odpovedať
@jblaze ty si to robil doma. Jaj počkaj to bolo kvôli vzduchotesnosti, aby ti neprefukovalo
Odpovedať
Profilova fotka
@angel1 vzlinanie vody zastavi podlahovy eps @megdesign vazne to myslim, ake tam je riziko? ja som praveze rozmyslal ze v zime mi bude vlhkost chybat a tak by bolo fajn aspon aby nejaku zemsku natiahol dom prirodzene cez priecky, samzorjem vnutorne priecky, ale uz tak ci tak sa tam ziadna vlhkost nekona, ako by sa tam mala dostat? ledva to povzlina po strku co je pod doskou, a este cez 15-20 cm betonu, a uz vobec nie cez penetracny nater
Odpovedať
Profilova fotka
@janka11b ano kvoli vzduchotesnosti
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@jblaze pod mury som to myslel a ano ako pises zabrani polystyren vzlinaniu ale len do podlah do murov nie preto sa to dava pod ne.
Odpovedať
Profilova fotka
@wolodymyr suhlasim ;)
Odpovedať
@jblaze prečo sa potom podrezavaju vlhké domy a dáva sa tam ipa do toho rezu?
Odpovedať
Profilova fotka
@megdesign podrezavaju sa tusim len obvodove mury nie? tam je to samozrejme lebo su ochladzovane a tam aj male mnozstvo vlhkosti urobi problem
Odpovedať
@jblaze volá sa to izolácia proti zemnej vlhkosti.
Odpovedať
@jblaze neviem či len obvodové, alebo aj priečky, ale každopádne nedať si pod múry vedome hydroizoláciu je podľa mňa velká chyba. Kapilárne vzlínanie vody je sviňa.
Odpovedať
Profilova fotka
@megdesign ja to beriem ako dobre zaizolovany dom so vzduchotechnikov, a mam obavy pre nizku vlhkost v zime, tak takato prirodzena vlhkost ktora sa hned odpari ked vylezie nad uroven tepelnle izolacie podlahy ako prospesne, aj som tak urobil na jedom mieste :), na tajnasa :D lebo keby ze nedam pod priecky HI tak by mohol byt problem pri predaji domu keby sa toho niekto chytil, napriek tomu ze by sa asi nic nedialo :) ale stale plati ze obvodove mury bez izolacie aj tepelne su problem, alebo ked sa to nazbiera a tej vlhkosti je tak vela ze je neziaduca, kaslat nato, chcem tym len povedat ze robit vodotesnu podlahu je zbytocnost a zbytocne obavi, kedze sa baime o vlhkosti, a kedze dom je nad povodnym terenom tak obavy zo spodnej vody su zbytocne,
Odpovedať
Aký mate názor na takýto spôsob hydroizolácie deky? Robil to niekto z vás takto? Výhody - nevýhody oproti klasike? Dík
Odpovedať
@juraj_k tak takúto kobolinu som už dávno nevidel.....
Odpovedať
@kntsz Košice, Myslava, nová výstavba všetky domy... a buď slušný 🙂
Odpovedať
@juraj_k Strasna blbost .. plytvanie materialom, nic viac
Odpovedať
@juraj_k bude sa potom na dosku v interieri davat este tepelna izolacia alebo ta doska ma sluzit ako akumulacna? Ake kurenie je v tychto objektoch navrhnute?
Odpovedať
@juraj_k To nie je o slušnosti. Dať pod obvodovu stenu a iste aj nosné steny XPS austrotherm je horšie ako stavať steny na minerálnej vate. Robí sa to a aj to navrhujem, ale s doskami z penového skla Perinsul, ktoré sú na to určené. To, že je XPS prekryté doskou čo i železobetónovou, nič nemení na tom, že dosky xps jednak degradujú ak sú dlhšie vo vode, jednak ich môžu vyžrať myši a mravce a hlavne nie sú vyrábané na takéto záťaže.
Odpovedať
Až teraz som si všimol že to ružové je XPS... Nie takto som to myslel... pardon, ospravedlňujem sa. Nemá tam byť XPS ale hydroizolácia, napr IPA a pod. Jedná sa mi o to, že často sa pri prácach poškodí lepenka (IPA), ktorá prečnieva spod múrov a problematický sa potom napája. Pri tomto postupe by sa spotrebovalo viacej betónu, priznávam, ale hneď na začiatku by sa vyriešilo odizolovanie proti vlhkosti a murovalo by sa už potom rovno na betón, nedávali by sa už asfaltové pásy.
Odpovedať
@juraj_k zbytocnost. nespravis to hned ako poter cize len zbytocne dalsie naklady a nie male
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?