Kto začína stavať koncom septembra 2012?

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte, zakladam tuto diskusiu, pretoze sme mysleli ze zacneme stavat nas vytuzeny domcek v polovici augusta, ale kedze sa nam posunulo par veci vychadza nam zacat stavat koncom septembra. Preto sa vas chcem spytat ci sa niekto chysta tiez stavat v takom obdobi, a ci sa vobec oplati zacat. Dakujem za vsetky vase odpovede.
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte, tak tu stále nikto nie je. Čo všetci makáte na stavbách? My sme včera konečne vykopali základy, dnes sa začistujú zákld. pásy a mali by sme stihnúť položiť pásovinu a odpady a snáď zajtra betónujeme....
Odpovedať
Profilova fotka
necitam vsetky komentare ale aj my sme zacali stavat v polovici septembra a mame uz hotovu zakladovu dosku vsetko svojpomocne tento rok este objednat tehly a mame pokoj do jari ;-) PS: zaujima maako ste riesili bleskozvody ak ich niekto z vas daval ci to niekto spravil tak ako my alebo nie piste budem sledovat temu a reagovat dik
Odpovedať
Profilova fotka
@barborka017 ahoj, aj my by sme chceli vsetko svojpomocne..chcem sa spytat, mohla by si mi napisat kolko vas vysla zakladova doska? dakujem
Odpovedať
@barborka017 ,, TAK AKO MY ALEBO NIE,, nikde si nenapisala ako si to spravila (nenasiel som) a ani v albume nic nemas, tak neviem ako by sme sa mali k tomu vyjadrit.. ja mam uz tiez platnu so zakladmy odliatu a uz aj odlezanu.. v pondelok pridu majstri murovat.. dnes prisiel material.. a bleskozvody som daval do zakladov + 5 vyvodov podla projektu...
Odpovedať
Profilova fotka
@maalinkate nas vysiel beton na zakladovu dosku presne 900 eur aj s dopravou a pumpou @skorpy no ja som daval bleskozvodovy pas do zakladov a vyvody v kazdom rohu domu plus bolo mi povedane ak su kari siete zvarane ako ich mame my tak mam na dvoch rohoch uzemnit k beskozvodu aj ich.
Odpovedať
Profilova fotka
@barborka017 to je len beton a ostatny material? chceli by sme zistit ci sa zmestime do 3000 eur..tiez robime svojpomocne..
Odpovedať
Profilova fotka
skorpy koľko si nechával odležať základovú dosku. Lebo my sme zalievali deku v piatok (12.10.) a už zajtra ( 16.10.) chcú murári zakladať prvý rad, tak neviem či to nie je skoro. Manžel to konzultoval so stavebným dozorom a ten to povolil, tak snáď to bude v poriadku. Vysvetlenie nám dali, že betón je suchý za prá hodíma tých 28 dní čo sa všade uvádza je jeho zretie, aby potom udržal váhu celej stavby. maalinkate- no neviem aj my sme mali všelijaké predstavy o cene za základy a určite sme ju prekročili. Nestavali sme síce svojpomocne, ale len keď si zoberiem cenu za materiál, tak je 3000 dosť málo. Závisí samozrejme od množstva betónu a železa, ale musíš rátať ešte DT-čka, pásovinu na bleskozvod, nejaký piesok, či štrk, dosky na zašalovanie, kanalizačné a ostatné rúry...ono sa to nazbiera, ale samozrejme držím palce, nech Vám to výjde!
Odpovedať
@lubi13 z casti ma pravdu, ale aj tak by som dodrzal tych 28 dni, alebo aspon do konca mesiaca. Mate dovod sa az tak ponahlat? Ak si v novembri maknu, tak hrubu stavbu postavia ak to je dovod. Ja som nechal stavebnej firme postavit pred zimou iba zakladovu dosku. @all ale inak vsetkym vam drzim palce aby sa vam stavalo aspon tak dobre ako nam. :) Ak budete potrebovat radu ci info dajte vediet.
Odpovedať
Profilova fotka
@maalinkate no ak máš na mysli zakladovu dosku aj spolu zo zakladovymi pásmi Tak treba rátať cca 5000 eur ak sa zmestite do tejto ceny môžete byť radi. No samozrejme je možné že sa tí to podarí aj za menej ak mas správne kontakty :) inak potom Napis či ste prekročili 3000 alebo nie lebo v našom pripade je to skoro dvojnásobok so všetkým čo je k tomu potrebné ;)
Odpovedať
Profilova fotka
@barborka017 jasne, dam vediet, lebo otec sa v tom vyzna a vravel ze do tych 3000 sa zmestime...tak dufam ze hej
Odpovedať
Profilova fotka
maalinkate, pozrela som sa na naše náklady na základovú dosku 12,5x9,5m: - bager = 200 - dosky na zašalovanie = 200 - pásovina na bleskozvod = 100 - ležaté rozvody ( kanalizácia, voda,..) = 150 - betón do základových pásov = 1240 - železo do DT- čiek, + kari siete do platne = 525 - DT-čka = 290 - betón do DT- čiek = 560 - makadam = 90 betń na základ. dosku = 900 spolu = 4055,- My sme ešte platili aj za prácu, ale ty si písala, že budete stavať svojpomocne, takže to budete mať určite lacnejšie. Možno ešte keby ste mali lacnejší betón, lebo to je najvyššia položka,my sme mali za 53 ,- na m3. Ale držím päte, napíš, koľko Vás to naozaj vyšlo.
Odpovedať
Profilova fotka
no tak to som teda zvedava kolko to vyjde nas...tento tyzden este nie ale ten buduci zaciname aj mi...dufam ze nam pocasie dovoli este tu platnu porobit..takze vam uz potom budem moct vsetkym napisat kolko nas to vyslo..v piatok nam zacalo stavebne konanie, tak sa uz do toho pustime..citala som aj tu na modrej streche ze este dost ludi robi platnu v novembri, tak som zvedava ja sama ci sa to bude dat... @lubi13 a vy ste ako natom? co vsetko mate porobene? a co sa este chystate?
Odpovedať
Článok sa načítava...
maalinkate! určite ti to výjde! my sme tiež robili doteraz svojpomocne... začali sme v strede augusta a platňa bola skoro hneď! do zeme sme dávali na základy nenormálne železá.... a aj tak nás to stálo 2700 eur! teraz máme aj suterén a aj obvodové múry na 1. poschodí! ak môžem poradiť dohodni sa na cene betónu s predajcom! určite ti rád vyhovie 8-)
Odpovedať
Profilova fotka
maalinkate, tak mi by sme dnes, resp. zajtra mali dokončiť múry na prízemí a pôjdeme urobiť ešte strop nad prízemím. A potom uvidíme podľa počasia. Ak by to vyšlo, tak by sme chceli potiahnuť ešte múry na 1. poschodí a opäť urobiť strop. Strechu už nie, to určite nestihneme. Ale talto by sme aspoň stavbu zakryli a strechu máme naplánovanú plochú, takže tá sa dá hneď ako bude na jar lepšie počasie. Ale všetko uvidíme podľa počasia. A vy ako, chcete aj niečo iné ako základy?
Odpovedať
Profilova fotka
@evka2337 jeeeej, vies ako si ma teraz potesila? si ani nevies predstavit.. a co znamena ze platna bola skoro hned? :-) ako dlho vam trvalo ju spravit?
Odpovedať
Profilova fotka
@lubi13 no tak mi by sme chceli platnu, tu urcite keby co bolo :-) (ale zas samozrejme ze nas moze stopnut pocasie...) a chceme aspon mury vytiahnut...strechu uvidime, tu neplanujeme zatial, lebo strechy robi moj otec s bratom, takze nemusime nikoho vybavovat a uvidime kedy dotahame ak teda sa podari dotahat mury... :-| Planovali sme ze zacneme v septembri, preto som aj zakladala tuto temu, ale podari sa zacat az teraz..koncom tyzdna dufam...
Odpovedať
základy sme mali v priebehu jedného dňa! ráno bager, cez deň roxory do zeme a prichystali sme si kamene k tomu aby sme ušetrili beton no a o 5-tej došiel prvý mixer a potom ďalšie dva. ten týždeň sme to nechali zrieť a na ďalšiu sobotu sme si pripravili šalovanie a zeminu ktorú sme dusadlom sme to nautlačovali .... samozrejme kanalizáciu a potom došiel zase mixerik a bolo hotovo :-D táto časť ma hrozne bavila lebo som mohla dačo urobiť aj ja ...
Odpovedať
Profilova fotka
@evka2337 klobuk dolu pred vami, ste teda riadne sikovny... ked to uz tak dobre mate nacvicene aj ku nam mozte dobehnut spravit :-D :-D uz nech je koniec tyzdna...a som zvedava ako sa ja potom budem vytesovat za kolko sme to spravili..a mas aj nejake fotecky?
Odpovedať
Profilova fotka
@maalinkate Ahoj aj vy idete robiť základy ešte teraz? My asi tiež len čakáme ešte na právoplatnosť stav. povolenia. Len nás od toho odhováraju,že už je neskoro na základy ked je pred zimou a hlásia už mrazy. :-|
Odpovedať
Profilova fotka
@lyubkaa ahoj, tak mi by sme chceli zacat buduci tyzden...a preco vas odhovaraju?
Odpovedať
Profilova fotka
@maalinkate Pretože sa obávajú,že keď prídu náhle mrazy až nám nepotrhá základovú platňu.som z toho zúfala lebo keď to odložíme až na jar a kým sa roztopí sneh a bude sa dať niečo robiť... v pláne sme mali, že začneme koncom sep. začiatkom okt. ale sa nám stav. povolenie strašne dlho ťahalo. no a bývať by sme potrebovali čo najskôr :-( Vy teda budúci týždeň začínate.. budem držať palčeky až sa vám darí a nezastihnu vás mrazy skor ako sa nazdáte. A ja budem dúfať, že sa všetci umúdria a ešte niečo do zimy urobíme ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@lyubkaa Tak toto je presne ako u nas...mi sme tiez mali v plane zacat koncom septembra a tiez sa nam predlzilo stavebko...my este nemame stavebne pravoplatne a taktiez cakame kedy nam nabehnu peniaze, co sme po vcerajsku zistili ze sa tiez asi predlzi... a vy staviate svojpomocne? my hej... a potrebovali by sme byvat co najskor..dufala som ze toto budu posledne vianoce tu..a dalsie uz budeme vo svojom ale ako vidim asi nie..Dufam teda ze zacneme ale neviem ako to bude s tymi peniazmi a s pocasim. Chcela som aspon tu platnu aby sme mali, na jar pokial budeme moct zacat...zbytocne nas to zdrzi to je jasne, tak som zvedava ako to poriesime.. :-|
Odpovedať
@maalinkate no kukni do albumu ako sme to vykopali a ako to celé vypadalo... ja som si totiž vždy myslela že sa vykope diera a do nej sa naleje beton a je to... ale opak je pravdou... no držím palce z celej sily a fandím vám! pretože keď sa chce dá sa všetko a ešte nehlásia také mrazy že by sa to nedalo urobiť! ja stále verím že to budem mať pod strechou toho roku :-D
Odpovedať
@lyubkaa HLAVU HORE! ak máte dobrých susedov tak smelo do toho!!!
Odpovedať
Profilova fotka
@evka2337 No veď práve, že dobrých susedov nemáme.So stav. povolením sme sa ťahali tri roky a to sme dva krát dávali žiadosť na úrade.No a chvalabohu konečne to bude. Jeden boj za nami a další pred nami..
Odpovedať
Profilova fotka
@maalinkate Počasíčko nám moc nepraje, ak bude takto celý november tak to môžme zabaliť. Aj my sme moc dúfali, že dalšie Vianoce v novom..ja aj stále dúfam i keď muž mi stále hovorí aby som sa na to nedržala lebo budem sklamaná.Ale urobíme všetko preto aby sme tam boli čo najskor. Chceme tiež stavať svojpomocne len sme trochu dosť vytažený a nevieme ako to bude s časom ako to budeme stíhať. A aky domček idete stavať? Bungalov alebo dvojpodlažný? My máme užší pozemok tak bungalov by nevošiel
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte, nezúfajte, počasie by sa malo umudriť, už v stredu sa začne otepľovať, nie výrazne ale v piatok hlásia max. teplotu až 15°C, čo je dosť. Na základy je dôležité, aby nemrzlo. Ale ak máte dobrých majstrov, tak sa nie je čoho báť. My sme 3.10. bagrovali a 12.10. sme zalievali zákla. dosku, čiže 9 dní - zákla. pásy, ich začistenie, uloženie pásoviny na bleskozvod, betónovanie, 2 rady DT-čiek, betónovanie DT-čiek, , položenie kanalizácie, vody a elektriky, zhutnenie, viazanie železa a betónovanie. Takže ak začnete koncom bud. týždňa, tak základy určite urobíte. Nám síce stavali živnostníci, ale okrem viazania železe, kedy ich prišlo 6, tak chodili 2-3 chlapi. A to ešte cez víkend nerobili, lebo zrel betón v pásoch. Takže hlavu hore, ešte sa to dá stihnúť.
Odpovedať
Profilova fotka
My tiež dúfame, že ešte sa bude dať stavať. Máme vytiahnuté múry prízemia a bud. týždeň chceme urobiť deku ( strop nad prízemím). Bude to trocha dlhšie trvať, robíme monolit a je keďže budeme mať nad obývačkou galériu, tak aj strop musí byť tomu prispôsobený ( železo je v spodnej aj vrchnej časti dosky). No dúfame, že to v piatok zalejeme. Manžel aj majstri stále tvrdia, že aj 1. poschodie sa ešte vytiahne a urobí sa ďalšia deka, teda strop pod strechou, ale tomu ja už neverím..... hlavne aby sme to uzatvorili. Takže si držme palce,nech to všetci stihneme a počasie nám praje.!!!!
Odpovedať
Profilova fotka
@evka2337 tak si myslim ze pod strechu to urcite date...ti zavidim ze uz tolko mate hotoveho...no ved zajtra je pondelok tak uvidime co z toho bude, ako sa ten moj manzelik rozhybe :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@lyubkaa tak ako z toho pocasia ake zacalo som sklamana aj ja...stale pozeram dlhodobu predpoved ale ruzovo to nevidim...mi staviame bungalov..pozemok mame siroky 15m tak sme to tam nejak natesnali..
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?