Kto začína stavať koncom septembra 2012?

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte, zakladam tuto diskusiu, pretoze sme mysleli ze zacneme stavat nas vytuzeny domcek v polovici augusta, ale kedze sa nam posunulo par veci vychadza nam zacat stavat koncom septembra. Preto sa vas chcem spytat ci sa niekto chysta tiez stavat v takom obdobi, a ci sa vobec oplati zacat. Dakujem za vsetky vase odpovede.
Odpovedať
Profilova fotka
@lubi13 tak super, tesim sa s vami takze dostaneme stavebne povolenie zhruba narovnako :-) chcete dat do zimy aj pod strechu alebo len platnu spravite?
Odpovedať
Profilova fotka
všetko bude závisieť podľa počasia, ale staviame poschodový dom, takže ak by sa podarilo urobiť základovú dosku, vytiahnuť múry prvého poschodia a urobiť platňu ( strop) - máme monolitický strop v projekte, tak budeme veľmi radi. A vy plánujete aj so strechou?
Odpovedať
Profilova fotka
staviame bungalov, bez pivnice, tak by sme chceli dat do zimy pod strechu, staviame svojpomocne tak neviem ci to stihame, ale tak chciet by sme chceli... dufam preto ze sa stavebne vybavi co najskor, potrebujeme ho aj kvoli hypoteke, aby sme potom hned mohli zacat..nabuduci tyzden ideme robit elektricku pripojku..plyn mat nebudeme, studnu a zumpu kopeme...
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte, aj ja sa ku vám pridávam :-) čakáme na povolenie a horsa dotoho!!
Odpovedať
Profilova fotka
@jarka62 tak vitaj medzi nami :) kedy ste podavali na stavebne?
Odpovedať
My už máme stavebné povolenie a začali sme na pozemku búrať staré budovy a upratovať, tiež chceme začať so základmi v septembri :-) .
Odpovedať
Profilova fotka
@lubi13 Ja už od januára 2012, a neviem sa dočkať októbra......a pustíme sa do toho:-))))
Odpovedať
Profilova fotka
@maja22 tesim sa s vami ze uz mate stavebko :) to je sen asi nas vsetkych co nan cakame.. za aky cas sa vam ho podarilo vybavit?
Odpovedať
@maalinkate 2 roky :-D Ale to bolo komplikované z toho hľadiska, že pozemok nebol celý náš, resp. mali sme spoločný dvor so susedom.
Odpovedať
Profilova fotka
@maja22 fuha, tak to potom mate urcite obrovsku radost ze uz ho mate :-N , to si ani neviem predstavit tak dlho ho vybavovat...neviem ci by som mala tolko trpezlivosti..nam vsetky tie papierovacky od darovania pozemku az do podania na stavebne trvali pol roka a uz to bolo na nervy :-D
Odpovedať
Profilova fotka
tak my sme dnes nakupili vsetko potrebne na elektricku pripojku a v stredu nam pride bagrik..dufam ze v piatok budeme moct zaniest papiere naspat do elektrarni a potom uz len pockat kym nam to pridu zapojit.. :-N sa tesime ze sa uz aspon nieco trosku pohne :-D :-D
Odpovedať
@maalinkate áno, radosť bola :-) Nám už bager upravoval vchod na pozemok, máme 2 chlapcov (5 a 3 roky), takže pre nich to bol zážitok :-)
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
dnes som volala pani, ktora dostala na starost nase stavebne povolenie.. este sa nato nepozerala a ani to uz nema v plane, na buduci tyzden ide na dovolenku a potom sa nato vraj snad pozrie..takze jej mam zavolat zaciatkom septembra ;-( ach jaj..a uz je to tam.. :-x
Odpovedať
@lubi13 ahoj, kde konkretne idete stavat? ja som z TN a tiez nas to caka...len my sme este ani na stavebko nepodali, stale nam nieco chyba:(
Odpovedať
Stavebne povolenie vybavene uz skoro tri mesiace, no bol problem zohnat slusnu firmu na :-( vystavbu holej stavby. Ak sa vsetko zadari na zaciatku septembra zacneme.
Odpovedať
ahojte,aj my ideme zacat stavat ,cakame na stavebne povolenie
Odpovedať
Profilova fotka
ahoj kalistra, my nebudeme stavať v TN, iba v okrese TN. Stavať budeme v nemšovej, to je cca. 14 km od Trenčína. A vy kde, priamo v Trenčíne?
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte, tak dostal uz niekto z cakatelov na stavebko aspon oznamenie o zacati? 8-)
Odpovedať
Profilova fotka
Tak a mi uz sme dostavali... ;-(
Odpovedať
@maalinkate prečo?
Odpovedať
Profilova fotka
Priatelovi dali vcera vypoved..k 31.8..to znamena ze od septembra je bez prace a uver nam uz nedaju..a to sme chceli do zimy hrubu stavbu.. :-( ..cakame na stavebko, buduci tyzden by malo byt hotove..
Odpovedať
my sme zacali pred 2 týzdnami a...som z toho nestastna
Odpovedať
@maalinkate :-( :-( :-(
Odpovedať
Profilova fotka
@rd2107 a preco ze nestastna??
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte aj my začína koncom septembra. Teraz ešte poteebujeme zbúrať starý dom, dnes sa už začalo s rozoberaním strechy tak uvidíme ako to pôjde ďalej..
Odpovedať
Profilova fotka
maalinkate tak to mi je naozaj ľúto...ale na druhej strane radšej teraz ako keby vám úver schválili a potom by ste ho nemali z čoho platiť. Priateľ je určite šikovný a nájde si novú prácu a potom Vám úver schvália. My máme zajtra stavebné konanie, tak dúfam, že do 2 týždňov začneme....
Odpovedať
my sme povolenie dostali pred tyzdnom.. od cca januara dost dlha chvila.. ale co uz.. boli problemy, ale nakoniec sa to vyriesilo.. ornicu uz mame zhrnutu a kopat zaciname v piatok.. horsa do prace.. :-)
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte, tak my sme mali včera stavebné konanie. Zoznámili sme sa so susedom, celkom zlatý človek, takže máme dobrý pocit. Nemal žiadne námietky, takže všetko prebehlo bez porblémov. Neviete mi povedať koľko to bude teraz ešte trvať, kým dostaneme právoplatné stavebné povolenie? skorpy plánuteje dať tento rok dom aj pod strechu?
Odpovedať
@lubi13 pod strechu urcite nie.. budeme podpivnicovat.. plan je urobit deku nad suterenom a nechat prezimovat a na rok dokoncit.. to povolenie sa da trocha urychlit.. mne to vybavoval jeden pan a tak neviem postupnost ukonov.. viem ze stavebny urad posielal najprv obalky (asi zacatie stav.konania) a cakal na navratky.. od poslednej dorucenej navratky sa cakalo 15dni a potom sa zacalo riesit povolenie.. ked som to chcel urychlit tak som potom pobehal vsetkych susedov (dotknute osoby) a dal som im podpisat papier ze sa vzdavaju odvolania a dal som im aj obalku ktoru mi podpisali a navratku som vratil aj s papiermy na urad (v mojom pripade tomu panovi)... za 20 min som mal povolenie v ruke..
Odpovedať
Ahoj, tak sa pridávam ku skupine septembrových. Akurát sme prišli na to, že zem je ílovitá a na skaly dnes narazili až v hĺbke 2 metre, takže zháňam rady, akým iným spôsobom sa dajú urobiť základy okrem základových pásov. Bude to asi drahšie, však?
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?