Je potrebné niečím zákryť betón?

Ahojte, včera okolo obedu sme betonovali základy, teplota bola 15 stupnov celý deň. Ale počasie sa dnes dosť zhoršilo a prší dážď zo snehom a teraz je 1 stupeň a v noci hlásia až - 3 u nás. V betóne je letná zmes. Je potrebné betón v základoch zákryť? Ak áno, tak čím. Ďakujem
Odpovedať
Profilova fotka
@natalka191 myslis zakladove pasy? nie nevadi
Odpovedať
@richard71 áno, základové pásy. Takže ich netreba zákryť aspoň nejakou geotextiliou alebo niečím iným? Bo hlásia - 3 a možno aj viac
Odpovedať
@natalka191 Pokial viem hydratacia betonu za spomaly/zastavi uz pri teplote 5 st. teda pokial nebola pridana nemrznuca zmes-urychlovac tvrdnutia betonu. Moja rada zakryt.
Odpovedať
Profilova fotka
@natalka191 treba si uvedomit ze pasy su v zemi a ta urcite teraz nezamrzne bude drzat aj teplotu betonu. Ale ak chces mat dobry pocit a mas texitiliu zakry...
Odpovedať
@natalka191 Podľa mňa netreba zakrývať. Letnú zmes do betónu nepoznám . Od betonáže prešlo 30 a viac hodín teplota vzduchu síce klesne na -3 ale pasy v zemi sa toľko neochladia. Ja by som sa nebál to nechať nezakryté.
Odpovedať
Tiez si myslim ze sa tomu nic nestane
Odpovedať
len nech nemokne a robit treba ked je teplo prace kvapna malo platna
Odpovedať
@vrajmantak Keď sme včera betonovali, tak bolo pekne teplo 15 stupnov. Človek nikdy nevie, ako sa zmení počasie. 2 dní dozadu na dnes nám ukazovalo 8 stupňov a nakoniec je cez deň iba 1. A v noci hlásia mrazi.
Odpovedať
@treborztv Myslela som, že nebola pridaná zimná receptúra. Tak pásy sú už skoro aj zasnežené, len nemáme veľmi nič doma, čím by sme to zakryli. Skočím zajtra kúpiť. Ci to už nemá zmysel 2 dní po betonáži?
Odpovedať
@natalka191 neviete si pozriet aspon zhruba predpoved pocasia?
Odpovedať
Profilova fotka
@vrajmantak co je to kvapna?? 😁😁😁 Správne je to takto: praca chvatná, málo platná
Odpovedať
@bmolnar pouziva sa aj slovo kvapna. akurat mam pocit ze je to cechizmus..
Odpovedať
Článok sa načítava...
@natalka191 Presne tak, nema to zmysel. Setrite eura, zidu sa.
Odpovedať
kvapna- rýchla brno lnar ok
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?