Izolacia podlahy polystyrenom - striedanie fasadneho s EPS 100

S coraz viac ludmi co stavaju dom sa rozpravam a bezne davaju fasadny polystyren (s ktorym mnohi robia a preto si ho zozenu takmer zadara) do podlahy. Vraj ked sa da navrch 6cm poter tak to drzi a zbytocne je davat tvrdeny podlahovy eps 100. A hovorili mi, ze ked som obavny tak si mam striedat eps100 s fasadnym v pomere 1:1 a pri mojom rozmere pristavby to nebude ziadny problem... Co si o tom myslite?
Odpovedať
1
2
@radoslavc sa cudujem, ze pri tej antipolystyrenovej propagande co tu siris ides vobec take nieco do domu davat.
Odpovedať
Chujovina! Dokonca aj s eps 100S sa stane že podlaha klesne o pár mm čo uvidíte na sokloch. Minimum do podlahy EPS 100S Šetriť treba na kuchynskej linke ktorú môžete vymeniť ale klesajúcu podlahu ťažko a môžete čakať kým sa ustali
Odpovedať
@gashtaan bude to prechodne byvanie a skusenosti a dalsie poznatky uvidim co budem davat do domu ktory budem staviat za par rokov....v kazdom pripade zivot na dedine v okoli stromov aj ked budem v obklopeni polystyrenu bude lepsi a hlavne zdravsi ako v centre mesta v panelovom dome...a toto rozhodnutie urychlil prichod synceka a nechcem aby mal spomienky na panelovu krabicu ale na zahradu a volny pohyb.... Takze som musel urobit kompromis, cas na detailne rozbory zdravotnej prospesnosti nemam, kedze to nik neriesi. Ked tam budem byvat tak budem analyzovat.....a poucim sa z toho.... ale teraz prosim k otazke:)
Odpovedať
@radoslavc to som zvedavy na vysledky tvojich analyz, este zvedavsi ako tie analyzy vobec budu prebiehat. K otazke mam rovnaky nazor ako predosly, ja mam v podlahe EPS 150, naviac cim tvrdsi EPS, tym vacsi tepelny odpor.
Odpovedať
@radoslavc kua usertis kolko? akumas plochu? daj 100 a nespekuluj.
Odpovedať
@gashtaan napr. zakladnymi meracmi: netatmo (meranie aj co2), vlhkosti, teploty,...zaujima ma najme prehrievanie v lete (kedy je bonusom nezaizolovany dom)...proste uvidi sa:)
Odpovedať
Profilova fotka
Fasádny polystyrén obsahuje na rozdiel od podlahového stabilizátory voči UV žiareniu a spomalovače horenia ktoré sa časom pomaly uvoľňujú do priestoru. Pri fasáde to až tak nevadí v uzatvorenom priestore je to rakovina.
Odpovedať
@radoslavc aha, ja ze chces analyzovat zdravotnu skodlivost polystyrenu ako takeho.
Odpovedať
Profilova fotka
@gashtaan V severských krajinách Nórsko, Dánsko ,Švedsko sú zakázané aj tie stabilizátory čo sa používajú u nás aj do fasádneho polystyrénu. Používajú iné kapánek drahšie.
Odpovedať
@mesarosanton taketo informacie beriem s rezervou... velkou rezervou. Lebo v nemecku ci rakusku je EPS uz vraj davno zakazany a vsade ho ztrhali a vymenili za vlnu.
Odpovedať
@mesarosanton Ahoj.Ja chcem tiez zateplovat a cim by si my ty poradil zateplit mam tiez starsi dom v rekonstrukcii.Dik.
Odpovedať
Profilova fotka
@srlinka Fasádnym polystyrénom.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@radoslavc myslim ze nespekuluj a daj opdlahovy
Odpovedať
@mesarosanton dik za zaujimave postoje...a ano to som pocul ze na zapade valia alternativne materialy: konope, korok, ale aj sklenna vata....mozno by nebolo spatne potom do podlahy skombinovat podlahovy polystyren s podlahovou sklenou vatou:) na stredy izieb dat sklennu vatu..okolie podlahovy..resp. na miesta kde sa nebude sediet atd...
Odpovedať
@radoslavc len citas slovo "zakazane" a EPS v jednej vete, oci ti len tak zaziaria co?
Odpovedať
@gashtaan predstav si ze nie, prestal som to riesit do hlby, lebo to nie je mozne aktualne na Slovensku a navyse ako som pisal toto je prechodny dom, cize setrim, beriem aj ohlad trosku na zdravie ak to ide...ale tym to konci...chcem cimskor postavit a byvat a pestujem izbove kvety, takze budem dufam ze mi to tam vycistia:)
Odpovedať
Profilova fotka
@gashtaan v rakúsku zateplujú dosť vela sivým polystyrénom bielym už nie, min. vlnu by som ja osobne nedávala keď pri práci musíte mať respirátor,rukavice,okuliare tak to je jednoznačne nie pre mňa, najlepšia je fúkaná celulóza na zateplenie,keď peňaženka pustí,pretože je to najdrahšia varianta zateplenia.
Odpovedať
Profilova fotka
@srlinka ak ti financie pustia daj fúkanú celulózu.
Odpovedať
Profilova fotka
@radoslavc nie len na zápde aj u nás ludia keď nemajú napnutý rozpočet pri stavbe radšej volia prírodné materiály ale sú drahšie ako bežné materiály
Odpovedať
@ivetmar ano nie su pre ludi co zarabaju slovensky priemerny plat, nie su dedici a zlodeji...avsak my to mozme dakovat prirode a stromom (zatial este tu nejake mame) ze chorobnost je pomerne na urovni priemeru EU...cize co oni dobehnu penazenkou....nam to revansuje nasa priroda pri nie najlepsich stavebnych materialoch...ale zas polystyrenova era tu je vo vacsej miere 10 rokov...takze este sa na ludoch neprejavila....
Odpovedať
@ivetmar ad1 fukana celoluza iste nie je najdrahsia.. ad2 fukana celuloza je recyklovany odpad, cize by tomu mala zodpovedat cena, co sa samozrejme nedeje. Na celuloze maju najtucnejsie marze. A to este nehovorim o tom, ze ju musia napustit chem. svinstvom, aby popreli jej prirodzene vlastnosti, ako je nasiakavost, ci horlavost. Cele zle.
Odpovedať
Profilova fotka
@matorado tak už zostáva len konope:))
Odpovedať
@matorado ano ved preto aj tu je kopa ludi co tieto propaguju bludy o zdravych stavebnych materialoch, resp. odklanaju pozornost a utocia...treba tuto modrustrechu brat ako obrovsky marketing mnohych firiem...a nikdy clovek nevie, kot za koho kope...a nazory ako matorado sa cenia...dik
Odpovedať
@ivetmar Tak konope je pre progresivnych.. Obycajnemu sedlakovi musi stacit aj chlast :-D
Odpovedať
@matorado ano progresivni schizofrenici...tym co sa drzia myslienky prospesnosti marihuany odporucam nastudovat: psychogenne ucinky thc, liecive ucinky CBD a taktiez rozdiel medzi obsahmi sucasnej vyslachtenej marihuany a prirodzenej povodnej.... ale zas mimo temu....
Odpovedať
@gashtaan :) asi tak ja zarucene najdem 10 clankou o tom ako mineralna vlna tak isto ako azbest sposovuje rakovinu pluc a bude ju treba strhavat. Myslim ze to je pravdepodobnejsie inac. :-D
Odpovedať
@ivetmar To neviem kto vam nahovoril ale fukana celuoza je z mojich praktickych skusenosti uplny odpad. 1 izolacne vlastnosti casom idu prudko dole 2 Su napustene aby splnali poziarno bezpecnostne normy takym monozstvom chemikalii ze polystyren je oproti nej bio produkt. 3 vlhne Mozem ist dalej a dalej. ale to by som bol obvineny zo zaujatia.
Odpovedať
Profilova fotka
@lubiee náš rozpočet nás nepustil do prírodných materiálov tak máme 25sivý polystyrén,preto sme s manželom nezisťovali podrobne fúkanú celulózu. tak možno zostáva len konope pre tých ktorým to peňaženka dovolí:)
Odpovedať
@ivetmar no neviem ci je fukana celuloza prirodny material:) mozno to male percento celulozy...ach ten sucasny marketing...
Odpovedať
Profilova fotka
@radoslavc páči sa nám práca Createrra.sk projektujú EPD s čo najviac prírod.mater. vychádza tam dom na klúč 140 000 ale bohužial keď sa nechceme zadlžiť po uši náš rozpočet nás nepustí inak kto na to má doporučujem
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?