Hydroizolácia základov

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Pozdravujem, na internete som našiel mnoho diskusií venujúcich sa zatepleniu zvýšených základových pásov vo forme debniacich tvárnic. Aktuálne je HI formou asfaltových modifikovaných pásov natavená na podkladný betón v dvoch vrstvách pod murivom, resp. z bočnej strany podkladného betónu, tzn. v rozmere 150 mm. Na jeseň by som rád dokončil zateplenie základov ako je uvedené na obrázku. Otázka znie: je potrebné asfaltové pásy natavovať aj na debniace tvárnice, alebo HI nie je potrebná a môžem priamo lepiť tepelnú izoláciu na debniace tvárnice. Dom nie je podpivničený, spodná voda je v hĺbke cca. 2,5 m. Posledná 100 mm vrstva XPS Styrodur 3035 CS bude chránená nopovou fóliou a okolo celého domu bude kameň ohraničený obrubníkmi. Rád by som si nechal poradiť, ktorá varianta je tá najlepšia a prečo ju takto realizovať. Taktiež ma zaujíma, či postačuje aby XPS bolo ukončené len cca. 100 mm nad úrovňou budúceho terénu, alebo treba ísť vyššie. Vopred ďakujem za odpovede
Odpovedať
@jan45 S tým štrkom pod drenážou máte pravdu, nebudem to tak robiť. Vo vašej skladbe múr, asfaltový pás, pupčeková fólia a tepelná izolácia to nemalo byť trochu opačne ? Na asfaltový pás tepelná izolácia a až potom pupčeková fólia, nie ? Prikladám detail kde vidno umiestenie rigolu aj vrchnej drenáže.
Odpovedať
Profilova fotka
@purplesticks úlohou pupčekovej fólie je udržať izoláciu a tepelná izolácia ju plošne pritláča. Styrodur je nenasiakavý, jeho vlastnosti sa vlhkom nemenia
Odpovedať
@jan 45 Ak správne chápem, tvrdíte že na zvislí asfaltový pás, natavený na obvodový múr mám dať nopovú fóliu a až potom tepelnú izoláciu-styrodur ? Veď takto vytvorím odvetrávanú fasádu a tepelná izolácia nebude mať účinok. Asi sa nerozumieme...
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Dobrý deň, Chystám zatepľovať sokel domu XPS po výške, s tým že bude po nulu podlahy a vyššie už bude zateplenie Eps Dom bude zasypaný po 2 rad DT. Otázka znie či mám natavovat ipu na bok aj keď bude zemina 50cm pod nulou ?
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?