Hydroizolácia pivnice staršieho domu

dacanko
Autor diskusie
26.05.2021
Dobrý deň , Chcel by som vás poprosiť o radu - mám starší dom s čiastočnou pivnicou. Keď sú väčšie lejaky stúpa mi spodna voda v pivnici. Cca meter od domu je aj studňa, ktorá tiež stúpne vysoko po dažďoch. Dom bol obkopany do 8O cm, urobená drenáž a podpilenie domu okolo. Jedna sa čisto len o spodnú vodu, nemám žiadne priesaky po stenách. Ako ste to riešili? Ak máte aj nejaké kontakty na spoločnosti ktoré sa tým zaoberajú bol by som Vám vďačný. Som z okolia Topoľčian. Ďakujem
Odpovedať
Profilova fotka
jan45
27.05.2021
@dacanko ak ste v údolí, kde nie je možnosť samospádom odviesť drenážovanú vodu je ešte prečerpávanie, ale to je drahý špás. Proti prírode sa nepostavíte.
Odpovedať
Profilova fotka
wolodymyr
27.05.2021
@jan45 postavi ale nevyhra 😉
Odpovedať
dacanko
Autor diskusie
27.05.2021
@jan45 som skôr na rovine na jednej úrovni riek Bebravy a Nitry. Nerobilo to predtým často … posledný rok je bud moc zrazkovo výdatny alebo tam už hydroizolácia základov povolila. Pomohlo by zasypanie studne ktora je vedľa domu?
Odpovedať
daralbajda
27.05.2021
@dacanko voda ide vždy do najnižšie ho miesta. Alebo drenaz, alebo šachta a prečerpanie ak je kde ale mala by to vyriešiť drenaz..
Odpovedať
dacanko
Autor diskusie
27.05.2021
@daralbajda drenáž je urobená v okoli domu cca pól metra pod zemou ale pivnica je tak 1,5m pod zemou … urobiť drenáž tak hlboko?
Odpovedať
daralbajda
28.05.2021
@dacanko drenaz musí byť pod úrovňou podlahy ,nie však pod úrovňou základu..
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?