Hutnenie pod zakladovou platnou

Profilova fotka
Ahojte ako ste v skutocnosti hutnili pod doskou cca 5az 6 tvarnic.. cim ste navazali a hutnili??? A ako??
Odpovedať
mi to práve robíme. Máme 4 rady tvárnic, zatiaľ sme porozťahovali hlinu, ktorá bola z výkopov a ďalej plánujeme ešte kamene frakcia 0-64...
Odpovedať
Profilova fotka
@laurika26 budetw to naraz zhutnovat??
Odpovedať
@cowboy1986 hlinu sme už dnes zhutňovali "žabou" a kamene budeme tiež zhutňovať po vrstvách, ale plánujeme už žehličku
Odpovedať
Profilova fotka
Po kolko cm ste zhutnovali??
Odpovedať
po 20cm
Odpovedať
Profilova fotka
pri takom násype a u nás používanom spôsobe zhotovenia podkladového betónu by lacnejšie vyšlo urobiť strop. A zostala by izolačná vrstva vzduchu. Použitím 300kg ubíjadla zhutníte max.10cm aj to len tak, že keby ste podlahu po desiatich rokoch otvorili, bude tam 5cm medzera.
Odpovedať
Profilova fotka
@jan45 dakujem za reakciu... v skutocnosti to u nas dopadlo takto... 5 radov dt sa vyplnalo naraz a to bez zhutnovania po vrstvach:( sut niekde velke betonove platne a cele tehly a potom zemina nanasalo to jcb. NEBOL SOM DOMA... CHCEL SOM TO VRSTVIT PO 30 CM. co stym urobit? Teraz to zalievam vodou... a nakoniec by som to chcel udupat vybraxnou doskou 600 kg Poradte prosim co by bolo najlepsie riesenie...
Odpovedať
Profilova fotka
My mame 3 rady DT, chlap s 2t UNC si spravil najazd a chodil hore dole, potom pridal vrstvu a znova. Samozrejme mimo kanalizacnych rozvodov :) to som zhutnoval vybracnou platnou. Potom som mal stastie ze boli riadne zlejvaky tak to riadne zalialo. Nakoniec vyrovnavacia vrstva strku tiez ubita platnou.
Odpovedať
Vela stavebnych firiem to robi tak ze naraz navezu a len po vrchu pobehaju zehlickou.Ja som pekne zaboval po 20cm a navrch dal 0-4 strk a uzehlil.
Odpovedať
@cowboy1986 Ja som dával medzi základové pásy okolo 20cm makadamu 32-64 frakcie, Poriadne zalial zhutnil 250kg vibračnou doskou. Na to išlo okolo 5 cm makadamu 0-4. To som tiaž poriadne polial a zhutnil. Zostala taká vrstva tvrdá ako betón.
Odpovedať
@cowboy1986 potom by som moc nechodil blízko DT aby ti nepopraskali..Ja som zhutnoval po 10 cm 450 kg žabu. zarovno bagrom,nasypal zhutnil druhu stranu naszpal zhutnil atd..
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 6 rokoch
Môžem ísť s 200kg vibračnou doskou hneď vedľa DT ? Neprasknú ? Plánujem zhutniť v jednom kroku štrkopieskový násyp fr.0-16 v hrúbke 250mm.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@purplesticks ak su to aspon DT30 a v nich aspon nejaké zelezo tak v pohode.
Odpovedať
@andrejito_zemanito Sú to DT40 bez ocele. Len jeden rad.
Odpovedať
@purplesticks ani zvysle roxory? Ruku do ohna by som zato nedal. Musis hutnit dalej od DT.
Odpovedať
@andrejito_zemanito Nie ani zvislé roxory. Čo to znamená ďalej od DT ? Koľko cm ? Nemám potom zohnať 90kg vibračnú dosku a hutniť po 10cm ?
Odpovedať
@purplesticks pol metra - meter by malo stačiť.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?