Čiastočné podpivničenie - cena

5. okt 201410

Chcel by som sa spýtať, či má význam čiastočné podpivničenie (14x8m) ak je potrebné aj tak navážanie zeminy na zdvihnutie stavby na úroveň cesty cca 70-80cm, kde by sa vybagrovaná zemina dala na to použiť. Tým pádom by nebolo nutné ísť do veľkej hĺbky (cca 1,5m).
Ďakujem

 • presne toto je môj prípad a tiež budem musieť stavbu zdvíhať voči chodníku a ceste, takže skôr je hriech toto nevyužiť a neurobiť aj čiastočnú pivnicu, lebo DTčka aj tak budeš dávať a naviac ta bude stáť len čiastočné dobagrovanie a základová platna pre pivnicu, samozrejme aj stroplné prekrytie sa ale zaleje naraz s doskou celého domu. Ja budem mať pivnicu 12x4metre a bude to úplne super, výpočet že o kolko sa predraží stavba vyšiel na cca 5tis.euro takže pri celej cene domu nemám o čom premýšlať a budem mať komfortný uložný priestor. Určite chod do toho. a hladne si urob aj geologický prieskum aby si vedel či budeš musieť dávať izoláciau voči spodnej vode alebo len izoláciu voči vlhkosti. To ti povie geolog.

Pridaj príspevok

  Nenašli ste čo ste hľadali?

  hľadať len v názvoch tém
  Odporúčaní dodávatelia
  Zdravím, ponúkam prácu ako obkladač. Ohladom fotiek kúpelní ma môzete informovať na emaily matejpitak1@gmail.com alebo na tel.čísle:0904013204.Ďakujem
  Ponukam kompletnu realizaciu priemyselnych podlah,leštený beton, liatie zakladovych platní resp. vsetkych betonarskych prac.
  profi-rekuperacia.sk
  Liptovský Mikuláš
  Naša firma sa špecializuje na montáže riadeného vetrania s rekuperáciou tepla pre rodinné domy, byty a iné obytné aj komerčné priestory.
  Články od našich partnerov
  Podľa čoho si vybrať schody na povalu?
  Ultratenká izolácia Kingspan – Najúčinnejšia tepelná ochrana
  Spoznajte účinné riešenia pre teplo a teplú vodu
  Archív článkov od partnerov