Betónová platňa pod záhradný domček?

Ahojte, ako ste riesili zaklady pod zahradny domcek. Chcel by som spravit betonovu platnu. Treba ist do nemrznucej hlbky alebo staci ju spravit v ramci obrubnikov, teda cca 10cm zhutneny makadam, na to spravit obrubniky vysoke 20cm, do toho potom este povedzme 5cm makadam a 15cm beton s kari sietou. Bude na tom montovany dreveny zahradny domcek rozmeru 2x3m. Moze byt problem pri velkych mrazoch? Dik za rady a vlastne skusenosti.
Odpovedať
@marekcholeva ja mam tak spravene a ziadny problem dal som aj karysiete a este som kupil aj vlakna do betonu
Odpovedať
Nie, nemyslím si, ak to spravíš poriadne. Treba dať do betónu karysiete riadne tak ako pri bežnom základe a máš vystarané
Odpovedať
Profilova fotka
@marekcholeva je to premrštené, ak má domček vlastnú podlahu, stačí 6 ks betonových dlaždíc na podsypaný štrk pod dlaždicami
Odpovedať
Jeeminenko pod dreveny zahradny domcek zaklad ako pod jadrovu elektraren? Ved ak nechces spravit ako pise @jan45 tak vyrovnaj podklad a zabetonuj 10 cm hrubu platnu a ak das karirohoz mozes tam skladovat po strechu nalozene kolajnice a nic tomu nebude.... ludia neblaznite,pod montovany zahradny domcek 2x3 robit zaklad je vyhodenie penazi...
Odpovedať
Staci zhutnit spodok aj s kamenom, na to bud tvarnice na rohy, alebo odliat 10cm platnu s karirohozou a mozrs tam parkovat stihacku. Kamarat ma v lese, na sikmej pode postavenu polovnicku chatu na betonovych kockach, je to stavba 6x8m, aj s podkrovim a stoji to 20 rokov bez najmensej deformacie
Odpovedať
@jan45 Praveze nebude mat vlastnu podlahu. Ide mi skor o to aby si mysi nerobili mestecko pod tym domcekom, preto to chcem vybetonovat a bude k tomu este aj 2x3 pristresok so zamkovou dlazbou, tak chcem rovno obrubniky potiahnut aj okolo domceka. Pod zamkovu samozrejme nebudem betonovat.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?