Asfaltový pás pod priečkami

Profilova fotka
Zdar stavebníci, idem natavovať AP pod priečky a v jednom článku som čítal, že je potrebné napenetrovať aj AP, na ktoré budem prekladať AP priečok. Zdá sa mi to zbytočné, keďže penetrácia by mala slúžiť na zlepšenie priľnavosti betónového podkladu. Nepostačí ak z AP odstránim zvyšky malty a pozametám prach?
Odpovedať
Profilova fotka
Čo je to za zázrak to AP?
Odpovedať
Profilova fotka
Asfaltový pás :)
Odpovedať
Ja som penetroval vsetko, aj "AP", paradne to potom chytalo, ale myslim, ze to nieje nevyhnutne :-) Celkom slusne sfetovany som vtedy isiel zo stavby :-D
Odpovedať
Profilova fotka
Už položené AP netreba penetrovať ,ale môže sa.
Odpovedať
Profilova fotka
ak to napenetrujes tak nicomu nepomozes ale ani neuskodis :-D
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 9 rokoch
Idem murovať priečky. Je potrebné natavovať asfaltový pás pod priečkou ? Nestačí, keď v poslednej fáze prepojím asfaltové pásy celoplošne ?
Odpovedať
@purplesticks natavovat ho tam nemusis, ak som pochopil spravne, zvysok chces neskor iba napojit ked nechas trcat 10cm ? ano, aj tak sa to robi
Odpovedať
@purplesticks osobne som natavoval, ale nie plošne. Len bodovo, aby mi neutekali tie pásy kade-tade...
Odpovedať
@shadowmilan Myslím to tak, že pod priečkami sa mi nechce strácať čas s penetrovaním a celoplošne natavovať. Celú vodorovnú hydroizoláciu by som prepojil v poslednom kroku, kedy budem celoplošne natavovať medzi izbami a spájať 10-15cm presahy od obvodových múrov a priečok.
Odpovedať
@purplesticks no ved ano ... ked sa tam bude behat zatial, aspon sa to neponici
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?